PGE GiEK S.A. zawarła umowę z Kompanią Węglową S.A.

13.08.2013

Zarząd PGE Polskiej Grupy Energetycznej informuje, że w dniu 13 sierpnia 2013 r. PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A., spółka zależna od PGE, zawarła umowę ze spółką Kompania Węglowa S.A. na dostawy węgla kamiennego w latach 2018-2038.

Przedmiotem umowy jest dostawa węgla kamiennego przez Kompanię Węglową na potrzeby Projektu Inwestycyjnego Opole II. Ma ona na celu ograniczenie niektórych ryzyk, związanych z tym zadaniem. Szacunkowa wartość netto umowy wynosi od ok. 16 mld zł do ok. 22 mld zł., w zależności od wolumenu dostawy. Cena węgla na kolejne lata obowiązywania umowy wyznaczana jest w oparciu o wskaźniki dotyczące średnich cen energii elektrycznej, średnich rynkowych cen węgla oraz średnich kosztów uprawnień do emisji CO2.

Uruchomienie dostaw węgla uzależnione jest od terminu zakończenia Zadania Inwestycyjnego Opole II. Istnieje możliwość odstąpienia od umowy przez PGE do dnia 30 września 2020 r.

***
Dodatkowe informacje dla mediów:
Małgorzata Kozieł
+48 (22) 340 11 21
biuro.prasowe@gkpge.pl

***

Grupa Kapitałowa PGE jest największym w Polsce przedsiębiorstwem sektora elektroenergetycznego pod względem przychodów i generowanego zysku. Dzięki połączeniu własnych zasobów paliwa i wytwarzania energii oraz posiadaniu sieci dystrybucyjnych, PGE gwarantuje bezpieczne i stabilne dostawy energii elektrycznej do ponad pięciu milionów klientów. Działalność GK PGE obejmuje wydobycie węgla brunatnego, wytwarzanie energii elektrycznej i ciepła, obrót hurtowy, dystrybucję i sprzedaż energii elektrycznej. W ramach Grupy Kapitałowej za integrację działalności w ramach poszczególnych segmentów odpowiadają spółki: PGE Polska Grupa Energetyczna S.A., PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A., PGE Energia Odnawialna S.A., PGE Energia Jądrowa S.A., PGE Dystrybucja S.A. oraz PGE Obrót S.A. GK PGE jest niekwestionowanym liderem pod względem zainstalowanych mocy i wielkości produkcji. Udział Grupy Kapitałowej PGE w produkcji energii elektrycznej w Polsce wynosi ok. 38 proc., natomiast w rynku dystrybucji energii elektrycznej ok. 26 proc.