PGE Kulturalna Grupa Energetyczna

Sponsorujemy

Filharmonia Narodowa w Warszawie

Zajmuje wzniesiony na początku XX w. budynek przy ul. Jasnej 5. Gmach, wzorowany na Operze Paryskiej, nosi cechy neorenesansu i neobaroku europejskiego. To właśnie w Filharmonii Narodowej w Warszawie od 1955 organizowany jest Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina.

Czytaj więcej

Polska Filharmonia Bałtycka im. Fryderyka Chopina w Gdańsku

Jedyna w Europie sala koncertowa która mieści się w budynkach dawnej Elektrociepłowni „Ołowianka”. Budynek z cegły zachwyca dekoracyjną neogotycką fasadą zdobioną rozetami, flankami, wieżyczkami, a nawet dwiema basztami.

Czytaj więcej

Opera Nova w Bydgoszczy

Wyjątkowy teatr operowy, pełniący również rolę teatru muzycznego. Jedna z 10 scen operowych w Polsce oraz jedyny tego typu teatr w województwie kujawsko – pomorskim.

 

Czytaj więcej

Filharmonia Gorzowska

 To najmłodsza instytucja kultury w Gorzowie Wielkopolskim i jedna z najmłodszych filharmonii w Polsce. Dzięki znakomitej ofercie koncertowej i nieszablonowej koncepcji architektonicznej jest obecnie jednym z najciekawszych i najatrakcyjniejszych miejsc w mieście.

Czytaj więcej

Filharmonia Świętokrzyska im. Oskara Kolberga w Kielcach

 Filharmonia mieści się w gmachu Międzynarodowego Centrum Kultury. Pierwsza orkiestra symfoniczna, wyłoniona z Orkiestry Dętej IV Pułku Piechoty Legionów, powstała w 1920 roku.

Czytaj więcej

Filharmonia im. Henryka Wieniawskiego w Lublinie

Filharmonia odznaczona Srebrnym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”. Założona w Lublinie w 1944 roku, w swoim repertuarze ma utwory od muzyki barokowej po muzykę współczesną.

 

Czytaj więcej

Filharmonia Podkarpacka im. Artura Malawskiego w Rzeszowie

Filharmonia pełni rolę centrum kultury muzycznej Podkarpacia i jest jedną z wiodących instytucji artystycznych w Polsce. W sali koncertowej Filharmonii odbywają się koncerty symfoniczne, koncerty kameralne oraz spektakle baletowe, operowe, operetkowe i musicalowe. Filharmonia jest również organizatorem Muzycznego Festiwalu w Łańcucie.

 

Czytaj więcej

Toruńska Orkiestra Symfoniczna

 Na przestrzeni swojej 36-letniej działalności dała około dwóch i pół tysiąca koncertów we wszystkich znaczących miastach Polski oraz w wielu krajach Europy. Zespół wpisał się na stałe w kulturalny krajobraz miasta, poprzez organizowanie koncertów dla mieszkańców Torunia i sławiąc jego imię na licznych tournée krajowych i zagranicznych.

 

Czytaj więcej

Narodowe Forum Muzyki im. Witolda Lutosławskiego

 Jest jednym z największych obiektów koncertowych w Europie Środkowej. Celem instytucji jest propagowanie wśród mieszkańców Dolnego Śląska i osób odwiedzających Wrocław aktywnego udziału w życiu kulturalnym.

 

Czytaj więcej

Filharmonia Opolska im. Józefa Elsnera

Filharmonia mieści się w nowoczesnym obiekcie usytuowanym w samym centrum miasta, tuż przy malowniczym Kanale Młynówka. Repertuar zadowoli zarówno melomanów o wyszukanych gustach, stawiających na muzykę klasyczną, jak i tych, którzy poszukują czegoś lżejszego: jazzu, operetki czy muzyki popularnej, ale w doskonałym wydaniu.

 

Czytaj więcej

Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie

Jedna z najnowocześniejszych instytucji w Polsce, która przyciąga nie tylko architektonicznymi walorami, lecz także nieszablonowym podejściem do muzyki. Na co dzień biała fasada Filharmonii może rozbłysnąć wieloma barwami w różnej konfiguracji.

 

Czytaj więcej

Filharmonia im. Karola Szymanowskiego w Krakowie

 Powstała jako pierwsza w Polsce po II wojnie światowej. W Europie i świecie Filharmonia Krakowska obecna jest od przeszło 40 lat. Jej zespoły koncertowały w ponad 30 krajach.

 

Czytaj więcej

Filharmonia Zielonogórska

Została założona w 1974 w oparciu o Zielonogórską Orkiestrę Symfoniczną, działającą od 1956 roku. W Filharmonii dorocznym wydarzeniem artystycznym są marcowe Międzynarodowe Spotkania Muzyczne „Wschód - Zachód”, które odbywają się w wielu miastach po polskiej i niemieckiej stronie granicy.

 

Czytaj więcej

Opera i Filharmonia Podlaska

 Miejsce łączy działalność opery, filharmonii, teatru i sceny estradowej, jest miejscem wystaw, konferencji i pokazów. OiFP jest miejscem wydarzeń skierowanych do szerokiej grupy odbiorców. Oprócz wydarzeń repertuarowych, odbywają się tu przedsięwzięcia takie jak np. Międzynarodowe Targi Książki, Noc Muzeów, spotkania autorskie czy spotkania z artystami jak Zlot Fanów „Upiora w operze”.

 

Czytaj więcej

Filharmonia Śląska

 Niemal 200 koncertów  oraz blisko 1500 audycji muzycznych dla przedszkoli i szkół rocznie.  Wszechstronny repertuar w wykonaniu trzech zespołów Filharmonii Śląskiej, obejmujący muzykę niemal wszystkich epok, zadowoli każdego melomana.

 

Czytaj więcej