PGE Kulturalna Grupa Energetyczna

768x768

ZAPRASZAMY WSZYSTKICH DO BYWANIA

Kampania PGE „Zapraszamy wszystkich do bywania” zachęca i inspiruje do uczestniczenia i korzystania z kultury. Ideą kampanii jest budowanie przekonania, że kontakt z kulturą wyzwala wyobraźnię i inspiruje a kultura jest dla wszystkich.

Kampania jest również wyrazem podejścia PGE do mecenatu kultury, w którym największa Grupa Energetyczna w Polsce chce uczestniczyć w sposób aktywny i angażujący.

 

1,125
mln
odwiedzających Wawel
od 1 stycznia do 18 sierpnia 2022 r.
57
tys.
odwiedzających Nowy Skarbiec Koronny na Wawelu
od 30 czerwca do 18 sierpnia 2022 r.
1,2
mln
odwiedzających Filharmonie w Polsce
w sezonie artystycznym 2021/2022 r.
208
tys.
odwiedzających Galerię Sztuki XIX Wieku w Muzeum Narodowym w Warszawie
od 1 stycznia do 2 września 2022 r.
betej

Współpraca z PGE jest jedną z najważniejszych dla Zamku Królewskiego na Wawelu

PGE jest Partnerem Edukacyjnym – obejmuje jeden z najważniejszych obszarów działalności Zamku Królewskiego na Wawelu. Jest to, można powiedzieć, najprężniej i najszybciej rozwijający się obszar działalności nie tylko Wawelu, ale i wielu muzeów w Polsce - mówi Dyrektor Zamku Królewskiego na Wawelu dr hab. Andrzej Betlej, prof. Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Czytaj więcej

Sponsorujemy

wawel-kafelek

Zamek Królewski na Wawelu

Zamek Królewski na Wawelu zgodnie z nową strategią „Wawel Otwarty”, zmienia nie tylko historyczny wystrój, ale także sposób prezentacji cennych zabytków ze słynnymi arrasami czy Szczerbcem (mieczem koronacyjnym królów Polski) na czele.

KALENDARIUM WYDARZEŃ

Czytaj więcej
mpw-1

Muzeum Powstania Warszawskiego

Wyjątkowe miejsce na mapie kulturalnej Warszawy.  Nowoczesne muzeum historyczne upamiętniające największą akcję zbrojną podziemia podczas II wojny światowej. Multimedialne wystawy Muzeum Powstania Warszawskiego odwiedza rocznie ponad pół miliona osób.

KALENDARIUM WYDARZEŃ

Czytaj więcej
Muzeum Narodowe w Warszawie

Muzeum Narodowe w Warszawie

Od 160 lat Muzeum Narodowe w Warszawie to jedna z najważniejszych instytucji kultury w Polsce, a Galeria Sztuki XIX wieku, której Mecenasem jest PGE, prezentuje  zbiory najwybitniejszych polskich artystów.

KALENDARIUM WYDARZEŃ

Czytaj więcej
kafel-wlasciwy

Muzeum Narodowe w Lublinie

Jedna z najstarszych i największych instytucji kultury we wschodniej Polsce.  To tutaj - w murach  lubelskiego zamku - w 1569 roku przypieczętowano akt połączenia Polski i Litwy w Rzeczpospolitą Obojga Narodów, o czym przypomną obraz Jana Matejki "Unia Lubelska”, prezentowany w lubelskim muzeum.

KALENDARIUM WYDARZEŃ

Czytaj więcej
filharmonia-krakowska_fot

Filharmonia im. Karola Szymanowskiego w Krakowie

Powstała jako pierwsza w Polsce po II wojnie światowej. W Europie i świecie Filharmonia Krakowska obecna jest od przeszło 40 lat. Jej zespoły koncertowały w ponad 30 krajach.

REPERTUAR

Czytaj więcej
crp_oronsko_kafelek

Centrum Rzeźby Polskiej - Orońsko

Ośrodek Rzeźbiarski działa w zespole pałacowo-parkowym w Oroński od 1965 roku, od 1981 roku pod nazwą Centrum Rzeźby Polskiej. Centrum dysponuje przestrzenią ekspozycyjną o ciekawych walorach architektonicznych i krajobrazowych. Tworzą ją Muzeum Rzeźby Współczesnej oraz galerie rozlokowane na obszarze parku krajobrazowego - "Kaplica" "Wozownia" i "Oranżeria".

WYSTAWY

Czytaj więcej
muzeum_narodowe_krakow_kafelek

Muzeum Narodowe w Krakowie

Jedna z najstarszych i największych instytucji muzealnych w Polsce. Muzeum zostało powołane do życia w 1879 roku. Muzeum jest placówką o największej liczbie kolekcji (milion eksponatów), budynków (12 oddziałów) i stałych galerii.

KALENDARIUM WYDARZEŃ

Czytaj więcej
muzeum_narodowe_gdansk_kafelek

Muzeum Narodowe w Gdańsku

Jedna z najstarszych instytucji muzealniczych w Polsce. Muzeum powstało w 1870 roku, a dziś zbiory liczą około 62 tysiące obiektów, od sztuki dawnej po współczesną. Obejmują malarstwo, rzeźbę, rysunki, ryciny, tkaniny, fotografie, a także przedmioty sztuki użytkowej, wzornictwo czy meble.

KALENDARIUM WYDARZEŃ

Czytaj więcej
filharmonia_dolnoslaska_kafelek

Filharmonia Dolnośląska w Jeleniej Górze

Filharmonia swojej aktywności nie ogranicza do muzyki poważnej. Śmiało sięga też po inne gatunki muzyczne. Nie stroni od wykonań muzyki rozrywkowej, filmowej, teatralnej. Współpracuje także z muzykami jazzowymi. Wspólnie z partnerami zagranicznymi uczestniczy w realizacji znaczących, międzynarodowych projektów kulturalnych, promujących twórczość muzyczną, kulturę narodową i integracyjne wartości działalności artystycznej

REPERTUAR

Czytaj więcej
fot

Filharmonia Śląska

Niemal 200 koncertów  oraz blisko 1500 audycji muzycznych dla przedszkoli i szkół rocznie.  Wszechstronny repertuar w wykonaniu trzech zespołów Filharmonii Śląskiej, obejmujący muzykę niemal wszystkich epok, zadowoli każdego melomana.

REPERTUAR

Czytaj więcej
oifp_kafelek

Opera i Filharmonia Podlaska

Miejsce łączy działalność opery, filharmonii, teatru i sceny estradowej, jest miejscem wystaw, konferencji i pokazów. OiFP jest miejscem wydarzeń skierowanych do szerokiej grupy odbiorców. Oprócz wydarzeń repertuarowych, odbywają się tu przedsięwzięcia takie jak np. Międzynarodowe Targi Książki, Noc Muzeów, spotkania autorskie czy spotkania z artystami jak Zlot Fanów „Upiora w operze”.

REPERTUAR

Czytaj więcej
zielona_kafelek

Filharmonia Zielonogórska

Została założona w 1974 w oparciu o Zielonogórską Orkiestrę Symfoniczną, działającą od 1956 roku. W Filharmonii dorocznym wydarzeniem artystycznym są marcowe Międzynarodowe Spotkania Muzyczne „Wschód - Zachód”, które odbywają się w wielu miastach po polskiej i niemieckiej stronie granicy.

REPERTUAR

Czytaj więcej
Filharmonia Narodowa w Warszawie

Filharmonia Narodowa w Warszawie

Zajmuje wzniesiony na początku XX w. budynek przy ul. Jasnej 5. Gmach, wzorowany na Operze Paryskiej, nosi cechy neorenesansu i neobaroku europejskiego. To właśnie w Filharmonii Narodowej w Warszawie od 1955 organizowany jest Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina.

REPERTUAR

Czytaj więcej
Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie

Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie

Jedna z najnowocześniejszych instytucji w Polsce, która przyciąga nie tylko architektonicznymi walorami, lecz także nieszablonowym podejściem do muzyki. Na co dzień biała fasada Filharmonii może rozbłysnąć wieloma barwami w różnej konfiguracji.

REPERTUAR

Czytaj więcej
Filharmonia Opolska im. Józefa Elsnera

Filharmonia Opolska im. Józefa Elsnera

Filharmonia mieści się w nowoczesnym obiekcie usytuowanym w samym centrum miasta, tuż przy malowniczym Kanale Młynówka. Repertuar zadowoli zarówno melomanów o wyszukanych gustach, stawiających na muzykę klasyczną, jak i tych, którzy poszukują czegoś lżejszego: jazzu, operetki czy muzyki popularnej, ale w doskonałym wydaniu.

REPERTUAR

Czytaj więcej
nfm_fot_lukasz_rajchert_kafelek

Narodowe Forum Muzyki im. Witolda Lutosławskiego

Jest jednym z największych obiektów koncertowych w Europie Środkowej. Celem instytucji jest propagowanie wśród mieszkańców Dolnego Śląska i osób odwiedzających Wrocław aktywnego udziału w życiu kulturalnym.

REPERTUAR

Czytaj więcej
tos_kafelek

Toruńska Orkiestra Symfoniczna

Na przestrzeni swojej 36-letniej działalności dała około dwóch i pół tysiąca koncertów we wszystkich znaczących miastach Polski oraz w wielu krajach Europy. Zespół wpisał się na stałe w kulturalny krajobraz miasta, poprzez organizowanie koncertów dla mieszkańców Torunia i sławiąc jego imię na licznych tournée krajowych i zagranicznych.

REPERTUAR

Czytaj więcej
podkarpacka_kafelek

Filharmonia Podkarpacka im. Artura Malawskiego w Rzeszowie

Filharmonia pełni rolę centrum kultury muzycznej Podkarpacia i jest jedną z wiodących instytucji artystycznych w Polsce. W sali koncertowej Filharmonii odbywają się koncerty symfoniczne, koncerty kameralne oraz spektakle baletowe, operowe, operetkowe i musicalowe. Filharmonia jest również organizatorem Muzycznego Festiwalu w Łańcucie.

REPERTUAR

Czytaj więcej
lublin_budynek_kafelek

Filharmonia im. Henryka Wieniawskiego w Lublinie

Filharmonia odznaczona Srebrnym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”. Założona w Lublinie w 1944 roku, w swoim repertuarze ma utwory od muzyki barokowej po muzykę współczesną.

REPERTUAR

Czytaj więcej
filharmonia-swietokrzyska-kafelek

Filharmonia Świętokrzyska im. Oskara Kolberga w Kielcach

Filharmonia mieści się w gmachu Międzynarodowego Centrum Kultury. Pierwsza orkiestra symfoniczna, wyłoniona z Orkiestry Dętej IV Pułku Piechoty Legionów, powstała w 1920 roku.

REPERTUAR

Czytaj więcej
Filharmonia Gorzowska

Filharmonia Gorzowska

To najmłodsza instytucja kultury w Gorzowie Wielkopolskim i jedna z najmłodszych filharmonii w Polsce. Dzięki znakomitej ofercie koncertowej i nieszablonowej koncepcji architektonicznej jest obecnie jednym z najciekawszych i najatrakcyjniejszych miejsc w mieście.

REPERTUAR

Czytaj więcej
Opera Nova w Bydgoszczy

Opera Nova w Bydgoszczy

Wyjątkowy teatr operowy, pełniący również rolę teatru muzycznego. Jedna z 10 scen operowych w Polsce oraz jedyny tego typu teatr w województwie kujawsko – pomorskim.

REPERTUAR

Czytaj więcej
polska_filharmonia_baltycka_kafelek

Polska Filharmonia Bałtycka im. Fryderyka Chopina w Gdańsku

Jedyna w Europie sala koncertowa która mieści się w budynkach dawnej Elektrociepłowni „Ołowianka”. Budynek z cegły zachwyca dekoracyjną neogotycką fasadą zdobioną rozetami, flankami, wieżyczkami, a nawet dwiema basztami.

REPERTUAR

Czytaj więcej