Meta Pixel script image

Polska Filharmonia Bałtycka im. Fryderyka Chopina w Gdańsku

Polska Filharmonia Bałtycka im. Fryderyka Chopina w Gdańsku to największa instytucja życia muzycznego w północnej Polsce, którą odwiedzają melomani nie tylko z regionu, ale także z kraju i z całego świata. Siedziba Filharmonii Bałtyckiej mieści się w ścisłym centrum Gdańska, w dawnej elektrociepłowni Ołowianka, której budynki zostały przekazane na cele kultury w 1997 r.

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Bałtyckiej stale gości wyjątkowych artystów muzycznych. W 2020 roku już po raz 63. odbył się Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej w Archikatedrze Oliwskiej, w urokliwych gdańskich zabytkach rozbrzmiewała Muzyka w Zabytkach Starego Gdańska, w Salonie Gdańskim w siedzibie Filharmonii wysłuchać można było pianistów zaproszonych do cyklu Chopin nad Wodami Motławy.

Filharmonicy gdańscy występują również na innych ważnych pomorskich festiwalach – Gdańskim Festiwalu Muzycznym, Międzynarodowym Festiwalu Mozartowskim Mozartiana w Gdańsku, Gdynia Classica Nova czy na Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Religijnej im ks. Stanisława Ormińskiego w Rumi i wielu innych.