Bardzo często to, co dzieje się na początku drogi zawodowej, definiuje naszą przyszłość. W PGE poszukujemy ludzi ambitnych i kreatywnych. Takich, którzy chcą się rozwijać razem z naszą organizacją. Młodym poświęcamy dużo uwagi, pokazując możliwości rozwojowe firmy i jasne ścieżki kariery. Poszukując takich osób, kładziemy ogromny nacisk na efektywną współpracę ze stażystami i praktykantami.

Zdajemy sobie sprawę, jak ważna jest adaptacja i edukacja młodych pracowników. Aby ułatwić wejście w Grupę PGE studentom, uczniom techników czy absolwentom, poza współpracą z uczelniami i bieżącymi praktykami, realizujemy takie projekty jak:

Energia dla przyszłości

Energia dla przyszłości

Roczny program stażowy organizowany pod auspicjami Ministerstwa Klimatu i Środowiska, w którym największe spółki energetyczne przygotowują studentów najlepszych uczelni technicznych w kraju do pracy w swoich organizacjach. Główną wartością dla młodych ludzi jest stała i bliska współpraca z wyznaczonym opiekunem/mentorem, który poprzez zlecane zadania przygotowuje stażystę do startu zawodowego w energetyce.

pge_logo_projektuj-kariere

PROjektuj Karierę

Trzymiesięczny program praktyk letnich, podczas których praktykanci pod okiem opiekunów wykonują rzeczywiste, biznesowego projekty. Program jest możliwością do uzupełnienia i wykorzystania wiedzy zdobywanej na studiach w rzeczywistych warunkach pracy. Praktyki odbywają się w całej Polsce, w lokalizacjach spółek należących do Grupy PGE. Projekty przydzielane są z wielu obszarów: do programu poszukujemy studentów różnorodnych kierunków.

W ramach programu stażowego brałem udział w planowaniu projektów z zakresu odnawialnych źródeł energii. Do głównych zadań należało opracowywanie wraz ze współpracownikami analizy ekonomicznej projektów związanych z technologią PV oraz magazynowania energii. Współpraca z doświadczoną kadrą przygotowuje do nabycia umiejętności nawiązywania kontaktów zawodowych.
Jan
Praktyki w stawiały przede mną niecodziennie  wyzwania dzięki czemu każdego dnia pozyskiwałem nowe umiejętności i wiedzę a mój wkład w funkcjonowanie firmy nie był obojętny.
Bartosz
Bardzo podobała mi się atmosfera, a w szczególności czas spędzony z innymi praktykantami, którzy należeli do różnych działów. Tworzyliśmy zgrany zespół i z pewnością będę miło wspominał całe wakacje spędzone w firmie i szczerze polecam program praktyk wakacyjnych PGE kolejnym praktykantom.
Michał
Aplikując na praktyki do PGE wiedziałam z doświadczeń starszych znajomych, że nie będzie to czas stracony i się nie pomyliłam. Trafiłam do fajnego zespołu, który szybko zapoznał mnie jak funkcjonuje departament i zawsze służył pomocą. Wakacje minęły szybko a ciekawe i rozwojowe praktyki dały mi możliwość zdobycia cennego doświadczenia w obszarze energetyki.
Paulina
Staż odbywam w Centrali PGE EC w Krakowie, zostałem skierowany do sekcji ds. maszynowych i sieci ciepłowniczych, gdzie mogę pogłębiać swoje zainteresowania związane z energetyką i wytwarzaniem energii. Staż pozwolił mi na rozwój umiejętności miękkich, ale przede wszystkim także twardych. Zawszę mogę liczyć na swoich współpracowników i przełożonych, którzy służą mi radą i wiedzą.
Artur
Staż to to moja pierwsza ,,poważna” praca; wcześniej pracowałem dorywczo w branży projektowej. W Wydziale Rozwoju i Przyłączeń zajmujemy się przyłączaniem oraz wydawaniem warunków przyłączenia dla odbiorców oraz wytwórców na wszystkich (choć głównie na średnim) poziomach napięć. Od złożenia wniosku do samego wybudowania inwestycji nierzadko mijają lata; w tym czasie korespondujemy z kontrahentami, zlecamy ekspertyzy oraz kompletujemy dane do ich wykonania, aneksujemy umowy i dbamy o to, by przysłowiowa ,,wojna z urzędami” była dla inwestorów jak najmniej wyniszczająca ;). Ponadto dbamy o modernizację sieci dystrybucyjnej oraz nieustanne jej powiększanie, choć nie należy to – jeszcze - do moich obowiązków.
Arkadiusz
Do głównych zadań należało opracowywanie wraz ze współpracownikami analizy ekonomicznej projektów związanych z technologią PV oraz magazynowania energii. Współpraca z doświadczoną kadrą przygotowuje do nabycia umiejętności nawiązywania kontaktów zawodowych.
Tomasz

 

Wielką uwagę przykładamy do organizowania atrakcyjnych i rozwojowych praktyk i staży, szczególnie w ramach programów stażowych czy praktyk. Organizujemy również indywidualne praktyki i staże, które ogłaszamy w ofertach pracy

Zaplanuj swoją zawodową przyszłości w PGE!