Meta Pixel script image

PGE Ekstraliga

PGE Ekstraliga

 

Nasza marka od 2015 r. towarzyszy rywalizacji najlepszych żużlowców świata w ramach rozgrywek PGE Ekstraligi oraz PGE Indywidualnych Międzynarodowych Mistrzostw Ekstraligi. Przez ostatnie 9 lat marka PGE jako sponsora tytularnego rozgrywek utrwaliła się w świadomości kibiców, dziennikarzy i całego środowiska żużlowego. Sponsoring tytularny to dla PGE nie tylko oczywiste korzyści marketingowe, ale też satysfakcja z możliwości bycia częścią żużlowej rodziny, uczestniczenia w rozwoju  jednej z najbardziej popularnych dyscyplin sportu w Polsce.

Żużel to dyscyplina sportu, która bardzo dobrze wpisuje się w długoletnią strategię budowania wizerunku marki PGE Polskiej Grupy Energetycznej. Fenomen tego sportu polega na bardzo wysokiej, przekraczającej średnio 9 tys. widzów, średniej frekwencji na stadionach. W PGE Ekstralidze odbywa się w jednym sezonie rozgrywkowym 70 meczów, które cieszą się od wielu lat niesłabnącym zainteresowaniem mediów, a przede wszystkim kibiców oglądających telewizyjne transmisje z meczów - zawody ogląda średnio około 160 tys. widzów.

PGE Polska Grupa Energetyczna i Ekstraliga Żużlowa w 2023 roku podpisały nową umowę sponsoringu tytularnego na 4 kolejne sezony. W ramach współpracy wspólnie rozwijamy m.in. projekty ekologiczne. Kluby PGE Ekstraligi prowadzą działania edukacyjne, mające na celu podniesienie świadomości ekologicznej wśród młodych adeptów żużla, a także działania wizerunkowe m.in. na busach zawodników nadal widniało będzie logo Eko PGE Ekstraligi. Założenia współpracy na najbliższe lata są zgodne ze strategią biznesową Grupy PGE, której jednym z filarów jest energia przyjazna dla środowiska.

Istotnym aspektem współpracy z Ekstraligą Żużlową są działania proekologiczne nawiązujące do jednego z filarów strategii Grupy PGE - energii przyjaznej dla środowiska. PGE Ekstraliga prowadzi działania edukacyjne, mające na celu podniesienie świadomości ekologicznej wśród adeptów żużla, jak również z zakresu CSR dotyczące ochrony środowiska naturalnego. Dodatkowo, w ramach aktywności w mediach społecznościowych, PGE Ekstraliga wykorzystuje materiały wideo, promujące ekologiczne postawy. Więcej informacji dot. proekologicznych działań można znaleźć w specjalnej zakładce EKO na stronie internetowej PGE Ekstraliga. 

Strona internetowa

Eko PGE Ekstraliga 

Facebook

Instagram

Twitter

YouTube