Meta Pixel script image

Filharmonia Śląska im. Henryka Mikołaja Góreckiego w Katowicach

Filharmonia Śląska im. Henryka Mikołaja Góreckiego w Katowicach to instytucja, która na co dzień łączy tradycję z nowoczesnością. Działalność artystyczną rozpoczęła w 1945 roku i od tego czasu śmiało podejmuje misję popularyzacji muzyki klasycznej, ze szczególnym uwzględnieniem twórczości kompozytorów polskich i śląskich.

W ramach Filharmonii Śląskiej działają trzy zespoły: Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej, Śląska Orkiestra Kameralna oraz Chór Filharmonii Śląskiej. Każdy z nich niezmiennie stawia nacisk na najwyższą jakość prezentowanego materiału muzycznego, pracując pod okiem swoich szefów: Yaroslava Shemeta (Orkiestra Symfoniczna), Macieja Tomasiewicza i Piotra Pławnera (Śląska Orkiestra Kameralna) oraz Jarosława Wolanina (Chór).

W codziennej działalności instytucja, pod wodzą Dyrektora Adama Wesołowskiego, nieustannie poszukuje nowych ścieżek rozwoju i sposobów dotarcia do nowych melomanów. Filharmonia Śląska jest jedyną w Europie placówka tego typu, której sala koncertowa zaopatrzona jest w nowoczesny ekran mgłowy, przeznaczony do emisji hologramów. Najnowsze technologie, profesjonalny system oświetlenia, nagłośnienia i rejestracji audio-wideo łączą się tutaj w doskonałej harmonii z głębokim szacunkiem do tradycji i radością z tworzenia i wykonywania muzyki.