Meta Pixel script image

Filharmonia Gorzowska

Filharmonia Gorzowska to najmłodsza instytucja kultury w Gorzowie Wielkopolskim i jedna z najmłodszych filharmonii w Polsce. Uroczysta inauguracja Centrum Edukacji Artystycznej – Filharmonii Gorzowskiej odbyła się 18 maja 2011 roku.

Orkiestra Filharmonii Gorzowskiej to młody, międzynarodowy i ambitny zespół. Muzycy pochodzą z Polski, Niemiec, Belgii, Portugalii, Japonii i Chin. Repertuar zespołu jest bardzo różnorodny – od baroku po współczesność. Mimo niedługiego stażu, orkiestra wystąpiła z wieloma światowej sławy artystami. Muzycy zagrali m.in. pod batutą jednego z najwybitniejszych współczesnych artystów – Maxima Vengerova oraz mieli zaszczyt pracować pod dyrekcją takich sław jak: Krzysztof Penderecki, Kazimierz Kord, Tadeusz Strugała czy Antoni Wit.

Zarówno cała Orkiestra, jak też poszczególni muzycy jako kameraliści, biorą regularny udział w koncertach i projektach edukacyjnych realizowanych przez Filharmonię Gorzowską oraz bardzo aktywnie włączają się w działania i przedsięwzięcia kulturalne i społeczne, których organizatorem jest Miasto Gorzów.