Meta Pixel script image

Akademia Rugby RC Lechia Gdańsk

Akademia Rugby RC Lechia Gdańsk to projekt, który łączy pokolenia w jednym z najbardziej utytułowanych klubów rugby w Polsce. W ramach Akademii trenuje dziś ponad 150 podopiecznych: od 5-latków, którzy zaczynają regularną przygodę ze sportem, przez uczniów szkół podstawowych – zarówno dziewczynki, jak i chłopców, po młodzież w wieku juniora. Dzięki zajęciom sportowym dzieci i młodzież zachęcane są do aktywności sportowej oraz wychowywane w myśl takich wartości jak przyjaźń, sportowa ambicja, szacunek dla przeciwnika i dobra zabawa.

Na co dzień prowadzone są regularne treningi, obozy sportowe, a także zajęcia otwarte, w ramach których zachęcamy do aktywności fizycznej. Akademia Rugby RC Lechia Gdańsk uczestniczy w turniejach regionalnych i ogólnopolskich oraz reprezentuje Klub za granicą w turniejach międzynarodowych. W latach 2021 i 2022 w kategoriach mini-żak (U-11), żak (U-12)i młodzik (U-14) zawodnicy z RC Lechia Gdańsk byli najwyżej klasyfikowanymi drużynami dziecięcymi w Polsce.

Akademia RC Lechia Gdańsk ma ambicję stworzyć modelowy system szkolenia młodzieży w dyscyplinie rugby, czerpiąc z doświadczeń zawodników oraz najlepszych wzorców z zagranicy.

 

 

Facebook RC Lechia Gdańsk 

Strona internetowa RC Lechia Gdańsk