Komunikaty prasowe

„Nie pozwolimy na utratę polskiej suwerenności energetycznej” – komentarz spółki PGE GiEK po rozprawie z powództwa Fundacji Greenpeace

18 maja 2022 r. w Sądzie Okręgowym w Łodzi, odbyła się pierwsza rozprawa w procesie z powództwa Fundacji Greenpeace Polska przeciwko spółce PGE GiEK. Aktywiści domagają się całkowitego zamknięcia aktywów pokrywających ok. 40 proc. krajowego zapotrzebowania na energię.

18.05.2022
Bezprecedensowy atak Greenpeace na suwerenność energetyczną Polski

18 maja 2022 r. w Sądzie Okręgowym w Łodzi rozpocznie się proces z powództwa Fundacji Greenpeace Polska przeciwko spółce PGE GiEK, w którym aktywiści domagają się całkowitego zamknięcia wszystkich elektrowni spółki w ciągu najbliższych 8 lat.

17.05.2022
PGE opublikowała szacunkowe wyniki finansowe i operacyjne za I kwartał 2022

Grupa Kapitałowa PGE opublikowała szacunkowe wyniki finansowe i operacyjne za I kwartał 2022 roku. Powtarzalny zysk EBITDA wyniósł 2,6 mld złotych, czyli o 18 proc. więcej niż w I kwartale 2021 roku. Rekordowe wyniki osiągnęły segmenty Dystrybucji i Energetyki Odnawialnej.

11.05.2022
​​​​​​​PGE rozpoczyna kampanię reklamową „Energetykę odmieniamy przez Bałtyk”

PGE Polska Grupa Energetyczna rozpoczyna nową kampanię reklamową „Energetykę odmieniamy przez Bałtyk”. Jest to kolejna odsłona działań marketingowych PGE w ramach strategii marki „PGE Prowadzimy w zielonej zmianie”. Celem kampanii jest wzmocnienie wizerunku PGE, jako krajowego lidera transformacji energetycznej, konsekwentnie realizującego strategiczny cel osiągnięcia neutralności klimatycznej do 2050 roku.

12.04.2022

Filtry

Zdaniem PGE wysokosprawna kogeneracja powinna być jednym z kryteriów definiujących efektywny system ciepłowniczy i chłodniczy także po 2035 r. Natomiast wszelkie zmiany do przepisów unijnych powinny być wdrażane w racjonalnej perspektywie czasowej, uwzględniającej możliwości technologiczne i specyfikę systemów ciepłowniczych w państwach członkowskich. PGE postuluje również zmiany do zaproponowanej w lipcu 2021 roku propozycji definicji efektywnego systemu ciepłowniczego i chłodniczego, pozwalające na pełne wykorzystanie wysokosprawnej kogeneracji.

Czytaj więcej

PGE Polska Grupa Energetyczna oraz Polska Liga Esportowa otrzymały nagrodę w kategorii „Esport i biznes” przyznawanej przez Stowarzyszenie Sport Biznes Polska. Jury nagrodziło najlepszy i najbardziej efektywny projekt prowadzony na styku esportu i biznesu jakim jest sponsoring tytularny PGE Dywizji Mistrzowskiej Polskiej Ligi Esportowej.

Czytaj więcej

PGE zachęca do udziału w PGE Turnieju Maszyn Wiatrowych, organizowanego przez Piaseczyńską Fundację Ekologiczną i Fundację PGE. Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z całego kraju. Ich zadaniem jest zbudowanie modelu turbiny wiatrowej.

Czytaj więcej

Grupa PGE kontynuuje pomoc dla obywateli Ukrainy przybywających do Polski oraz wspomaga akcje humanitarne, niosące pomoc mieszkańcom ukraińskich miast, którzy pozostali w ogarniętej wojną ojczyźnie. Do tej pory Grupa PGE udzieliła wsparcia finansowego w kwocie blisko 600 tys. zł, jak również przekazała dary dla Ukraińców przewiezione kilkudziesięcioma busami. PGE wybudowała także tymczasową linię niskiego napięcia zasilającą w energię elektryczną przejście graniczne w Krościenku w województwie podkarpackim.

Czytaj więcej

W odpowiedzi na potrzeby lokalnej społeczności PGE uruchomi w I połowie 2022 r. Punkt Obsługi Klienta Dystrybucyjnego w Wołominie. W powiecie wołomińskim trwa intensywny program inwestycyjny kablowania sieci i przyłączania nowych odbiorców.

Czytaj więcej

„Zimowy PGE Narodowy w trasie” przejechał ponad 3,5 tys. km i odwiedził 10 miast w całej Polsce. W czasie dwóch miesięcy ponad 400 tysięcy osób skorzystało z lekcji jazdy na łyżwach, zabaw i konkursów na lodzie. Sponsorem tytularnym projektu jest PGE Polska Grupa Energetyczna.

Czytaj więcej

Fundacja PGE wsparła finansowo Biebrzański Park Narodowy. Przekazane środki zostały przeznaczone na montaż instalacji fotowoltaicznej na dwóch ważnych obiektach Biebrzańskiego Parku Narodowego, tj. w siedzibie Parku w Osowcu-Twierdzy oraz w Ośrodku Rehabilitacji Zwierząt w Grzędach.

Czytaj więcej

PGE przeprowadziła warsztaty informacyjne dla potencjalnych wykonawców inwestycji z obszaru dystrybucji energii elektrycznej. Wydarzenie odbyło się w formie transmisji online i zgromadziło blisko 500 firm.

Czytaj więcej

PGE Polska Grupa Energetyczna została sponsorem głównym Polskiego Związku Żeglarskiego. Umowa została zawarta do końca 2022 roku. Współpraca prowadzona będzie na wielu płaszczyznach i obejmie m.in. regaty Gdynia Sailing Days, Ogólnopolski Program Edukacji Żeglarskiej PolSailing, a także powołanie PGE Sailing Team Poland i rozwój esailingu.

Czytaj więcej

PGE Polska Grupa Energetyczna SA zakończyła transakcję sprzedaży udziałów Elbest sp. z o.o. na rzecz Polskiego Holdingu Hotelowego sp. z o.o.

Czytaj więcej

Projektowanie i budowa morskich systemów energetycznych to nowa specjalność na kierunku oceanotechnika na Politechnice Gdańskiej. Jej partnerem głównym została PGE, która realizuje projekt budowy Morskiej Farmy Wiatrowej Baltica, największej morskiej elektrowni wiatrowej w polskiej części Morza Bałtyckiego.

Czytaj więcej

Grupa PGE od pierwszego dnia agresji Rosji na Ukrainę, angażuje się w działania, wspierające uchodźców. W tym celu, za pośrednictwem Fundacji PGE, przekazała wsparcie finansowe w kwocie 420 tys. zł na pomoc uciekającym przed wojną Ukraińcom. W działania zaangażowali się także pracownicy spółek z Grupy PGE, którzy zebrali 5 pełnych busów darów dla potrzebujących. W pomoc Ukrainie włączyły się również drużyny sportowe i instytucje kultury pod patronatem PGE.

Czytaj więcej