Meta Pixel script image

PGE Polska Grupa Energetyczna i Polski Związek Tenisowy grają razem

27.06.2024
pge-polska-grupa-energetyczna-i-polski-zwiazek-tenisowy-graja-razem_informacja-prasowa

PGE Polska Grupa Energetyczna i Polski Związek Tenisowy podjęły współpracę w zakresie rozwoju tenisa wśród dzieci i młodzieży. Tym samym, PGE została Partnerem Głównym Polskiego Związku Tenisowego w Tenisie Młodzieżowym.

 

 

 

Jestem dumny, że PGE Polska Grupa Energetyczna dostrzegła i zaufała naszej tenisowej młodzieży. Jest w niej wiele wartościowych zawodniczek i wielu wartościowych zawodników. Jestem przekonany, że wsparcie młodzieży, która musi rozwijać i pozyskiwać nowe umiejętności sportowe oraz zdobywać doświadczenia podczas, nie tylko turniejów rozgrywanych w Polsce, ale i tych poza granicami naszego kraju, że to wsparcie przyszło w najbardziej odpowiednim momencie, wtedy, kiedy polski tenis jest zdecydowanie na fali wznoszącej. Dzięki sukcesom osiąganym, m.in. przez Igę Świątek, Huberta Hurkacza, Magdę Linette, Jana Zielińskiego, młodym jest łatwiej uwierzyć w sukces. Są bardziej zmotywowani. To synergia, dzięki której polski tenis będzie jeszcze mocniejszy.
Dariusz Łukaszewski, Prezes Polskiego Związku Tenisowego.
W PGE wiemy, że warto inwestować w polską młodzież i ich sportową edukację. Zdajemy sobie sprawę, że w ten sposób możemy przyczynić się do przyszłych sukcesów naszych sportowców. Popularność tenisa z roku na rok rośnie. Coraz więcej polskich zawodników osiąga sukcesy w tej dyscyplinie, nie tylko w kraju, ale także na arenie międzynarodowej. To daje wymierne szanse na to, aby na czołowych miejscach światowych rankingów WTA i ATP, Polska stale miała swoich reprezentantów. Wiemy, że nie byłoby to możliwe bez programów wsparcia, dlatego od dziś tenisowa młodzież będzie wspierana także przez PGE Polską Grupę Energetyczną. Wspólnie z Polskim Związkiem Tenisowym będziemy budować fundamenty pod rozwój polskich mistrzów. 
Leszek Kurnicki, Dyrektor Pionu Komunikacji Korporacyjnej i Marketingu w PGE Polskiej Grupie Energetycznej

 

W ramach umowy, PGE obejmie partnerstwem program szkoleniowy, realizowany przez PZT z zaangażowaniem Ministerstwa Sportu i Turystyki, który od teraz będzie nosił nazwę PGE PZT Team U18. Jest on ukierunkowany na wsparcie utalentowanych, odnoszących już pierwsze sukcesy młodych sportowców, mających duże szanse na rozwój kariery zawodowej. Obecnie programem objętych jest łącznie blisko 20 zawodników i zawodniczek. Mają oni możliwość, m.in. udziału w imprezach międzynarodowych poza granicami Polski, co stanowi okazję do zdobycia cennego doświadczenia, a także dodatkowych punktów rankingowych, kwalifikujących do udziału w kolejnych turniejach.

Współpraca obejmie także realizację działań na rzecz promocji polskiego tenisa na arenie międzynarodowej, w tym wsparcia młodzieżowej kadry narodowej we wszystkich kategoriach wiekowych w trakcie Summer Cups, czyli Drużynowych Mistrzostw Europy, rozgrywanych pod przewodnictwem Tennis Europe. Logo PGE będzie także towarzyszyć sportowcom podczas Mistrzostw Polski w tenisie w kategoriach młodzieżowych. 

Polski Związek Tenisowy od lat działa na rzecz upowszechniania, rozwoju i promocji tenisa, a także tworzenia odpowiednich warunków do rozwoju najbardziej uzdolnionych młodych zawodników. Tylko w ostatnim roku polscy sportowcy, w kategoriach młodzieżowych, zdobyli:
- dwa srebrne medale w Drużynowych Mistrzostwach Europy w kategoriach U14 dziewcząt i chłopców,
- dwa brązowe medale w Indywidualnych Mistrzostwach Europy w kategoriach U14, U16 i jeden srebrny medal w kategorii U18,
- złoty medal w Europejskich Igrzyskach Młodzieży. 
Dobre wyniki sportowe zaowocowały dofinansowaniem z Ministerstwa Sportu i Turystyki, a w konsekwencji, m.in. udziałem czwórki reprezentantów Polski w SuperMasters w Monte Carlo w kategoriach U14 i U16.

PGE Polska Grupa Energetyczna jest największym przedsiębiorstwem elektroenergetycznym w Polsce, dostawcą energii elektrycznej oraz ciepła do blisko 6 mln klientów oraz liderem krajowej transformacji energetycznej. PGE jest także jednym z największych krajowych sponsorów sportu. 

 

fot. Maciej Ciach