Komunikaty prasowe

„Nie pozwolimy na utratę polskiej suwerenności energetycznej” – komentarz spółki PGE GiEK po rozprawie z powództwa Fundacji Greenpeace

18 maja 2022 r. w Sądzie Okręgowym w Łodzi, odbyła się pierwsza rozprawa w procesie z powództwa Fundacji Greenpeace Polska przeciwko spółce PGE GiEK. Aktywiści domagają się całkowitego zamknięcia aktywów pokrywających ok. 40 proc. krajowego zapotrzebowania na energię.

18.05.2022
Bezprecedensowy atak Greenpeace na suwerenność energetyczną Polski

18 maja 2022 r. w Sądzie Okręgowym w Łodzi rozpocznie się proces z powództwa Fundacji Greenpeace Polska przeciwko spółce PGE GiEK, w którym aktywiści domagają się całkowitego zamknięcia wszystkich elektrowni spółki w ciągu najbliższych 8 lat.

17.05.2022
PGE opublikowała szacunkowe wyniki finansowe i operacyjne za I kwartał 2022

Grupa Kapitałowa PGE opublikowała szacunkowe wyniki finansowe i operacyjne za I kwartał 2022 roku. Powtarzalny zysk EBITDA wyniósł 2,6 mld złotych, czyli o 18 proc. więcej niż w I kwartale 2021 roku. Rekordowe wyniki osiągnęły segmenty Dystrybucji i Energetyki Odnawialnej.

11.05.2022
​​​​​​​PGE rozpoczyna kampanię reklamową „Energetykę odmieniamy przez Bałtyk”

PGE Polska Grupa Energetyczna rozpoczyna nową kampanię reklamową „Energetykę odmieniamy przez Bałtyk”. Jest to kolejna odsłona działań marketingowych PGE w ramach strategii marki „PGE Prowadzimy w zielonej zmianie”. Celem kampanii jest wzmocnienie wizerunku PGE, jako krajowego lidera transformacji energetycznej, konsekwentnie realizującego strategiczny cel osiągnięcia neutralności klimatycznej do 2050 roku.

12.04.2022

Filtry

Wypowiedź przewodniczącego Fransa Timmermansa, że węgiel nie może stanowić tabu, gdy Europa próbuje uniezależnić się od rosyjskiego gazu, to de facto potwierdzenie stanowiska Polski odnośnie sprawiedliwej transformacji.

Czytaj więcej

Plany inwestycyjne i modernizacyjne w obszarze dystrybucji w latach 2022-2026 oraz zasady postępowań przetargowych to główne tematy warsztatów on-line dla obecnych i potencjalnych wykonawców PGE Dystrybucja, które odbędą się 9 marca 2022 roku o godz. 11.00.

Czytaj więcej

Grupa PGE podejmuje kolejne działania, mające na celu pomoc Ukraińcom, uciekającym ze swojego kraju przed wojną. Fundacja PGE przekazała darowiznę w wysokości 20 000 zł Stowarzyszeniu Wolnościowemu „Wolność i Miłość” Diecezji Rzeszowskiej. Środki zostaną przeznaczone na bieżącą pomoc Ukrainie oraz na przystosowanie Diecezjalnego Ośrodka Profilaktyki i Wychowania im. Św. Józefa w Lipinkach na przyjęcie uchodźców.

Czytaj więcej

Fundacja PGE przekaże terapeutyczne misie dla dzieci, które wraz z rodzinami uciekły z zaatakowanej przez Rosję Ukrainy. W pierwszej turze do najmłodszych trafi 1000 pluszowych zabawek. Kolejne misie dostarczane będą zgodnie z potrzebami. Misie, które będą stanowiły wsparcie dla najmłodszych uchodźców, zostaną przekazane ośrodkom na terenie Polski, w których przebywają dzieci z Ukrainy. Fundacja PGE chce także zaangażować się w pomoc psychologiczną udzielaną dla dzieci uciekających przed wojną.

Czytaj więcej

PGE Polska Grupa Energetyczna i Polska Liga Esportowa (PLE) przedłużają współpracę, która wyznacza nowe standardy w obszarze sponsoringu profesjonalnych rozgrywek esportowych. Nowy sezon PGE Dywizji Mistrzowskiej Polskiej Ligi Esportowej wystartował 28 lutego.

Czytaj więcej

Z okazji obchodów Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, PGE Polska Grupa Energetyczna przygotowała animację, upamiętniającą żołnierzy wyklętych - spadkobierców Armii Krajowej, którzy dzięki swej niezłomnej postawie wywalczyli niepodległość dla Polski.

Czytaj więcej

PGE Polska Grupa Energetyczna po raz kolejny zaangażowała się w obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W tym roku PGE została mecenasem biegu „Tropem Wilczym oraz projektu „Niezłomni i Nieugięci” – upamiętniającego bohaterów podziemia antykomunistycznego.

Czytaj więcej

Grupa PGE podjęła kolejne działania, wspierające uchodźców z Ukrainy. Zostały uruchomione kolejne transze pomocy dla Caritasu – Przemyskiego i Lubelskiego - po 100 tys. zł. Razem z piątkową pomocą dla Caritasu Rzeszowskiego, Fundacja PGE przekazała już 300 tys. zł na pomoc uchodźcom z Ukrainy.

Czytaj więcej

Zarządzanie ryzykiem w morskim przemyśle wydobywczym i energetyce wiatrowej – to nowy kierunek studiów podyplomowych utworzony na Uniwersytecie Morskim w Gdyni pod patronatem PGE, która realizuje projekt budowy Morskiej Farmy Wiatrowej Baltica – największej elektrowni wiatrowej na Morzu Bałtyckim. Pierwszy semestr studiów rozpoczyna się w marcu 2022 roku.

Czytaj więcej

Fundacja PGE przekazała Caritas Diecezji Rzeszowskiej darowiznę w wysokości 100 tysięcy złotych z przeznaczeniem na celową pomoc dla uchodźców z terenów objętych wojną na Ukrainie. Wsparcie dla potrzebujących koordynuje Wojewoda Podkarpacki.

Czytaj więcej

PGE Polska Grupa Energetyczna, w związku z sytuacją na Ukrainie, powołała Zespół Kryzysowy. Celem jego prac jest stałe monitorowanie zagrożeń i identyfikacja potencjalnych ryzyk.

Czytaj więcej

PGE ogłosiła przetarg na zakup i wdrożenie komponentów sieci rdzeniowej CORE LTE450. Przedmiot zamówienia ma być wykonany do końca 2023 r., a gwarancja i utrzymanie sieci ma być świadczone przez wykonawcę do sierpnia 2033 r.

Czytaj więcej