Meta Pixel script image

Komunikaty prasowe

PGE GiEK S.A. zaskarżyła wyrok WSA w sprawie Turowa

PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A., do której należy Kompleks Energetyczny Turów, złożyła skargę kasacyjną od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie, który zapadł 13 marca 2024 r. w sprawie Kopalni Turów. Oznacza to, że sprawa będzie rozpoznawana przez Naczelny Sąd Administracyjny.

29.05.2024

Filtry

Centrum Badań i Rozwoju GOZ Grupy PGE oraz nowo otwarte Centrum ZrównoważonejGospodarki Surowcami i Energią Instytutu Gospodarki Surowcami Mineralnymi i Energią Polskiej Akademii Nauk podpisały list intencyjny dotyczący współpracy w obszarze Gospodarki Obiegu Zamkniętego. Współpraca umożliwi prowadzenie wspólnych projektów badawczych, które przyczynią się do większego wykorzystania w różnych branżach gospodarki surowców antropogenicznych, czyli ubocznych produktów spalania, powstających w procesie spalania paliw stałych, jak np. węgiel.

Czytaj więcej

Grupa PGE konsekwentnie od 2018 roku prowadzi proces modernizacji elektrociepłowni w największych miastach Polski. Efektem tego jest oddanie przez PGE do użytku nowoczesnych niskoemisyjnych źródeł kogeneracyjnych w Kielcach, Bydgoszczy i Zgierzu. Do końca 2023 roku zakończą się inwestycje w źródła gazowe w Gorzowie Wielkopolskim, Rzeszowie i Wrocławiu, a na początku 2024 r. w Lublinie i Siechnicach. Wszystkie te projekty w istotny sposób zwiększą komfort i bezpieczeństwo dostaw ciepła dla mieszkańców oraz znacząco wpłyną na zmniejszenie emisji z elektrociepłowni.

Czytaj więcej

PGE SA i GE (GE Wind France SAS i GE Power Sp. z o.o.) podpisały umowę dotyczącą rozwoju projektu mającego na celu przetestowanie produkcji zielonego wodoru przy użyciu morskiej turbiny wiatrowej GE.

Czytaj więcej

PGE Ventures, spółka z Grupy PGE odpowiedzialna za inwestycje w startupy, po osiągnieciu celów inwestycyjnych sprzedała udziały w spółce PySENSE, osiągając kilkukrotny zwrot zainwestowanego kapitału.

Czytaj więcej

244 zawodniczek i zawodników z 18 akademii piłkarskich wspieranych przez PGE rywalizowało w ostatni weekend w Turnieju PGE Junior na murawie PGE Narodowego.

Czytaj więcej

PGE Energia Ciepła oddała do eksploatacji nową, zasilaną gazem jednostkę wytwórczą w Zgierzu. Jest to już trzecia niskoemisyjna inwestycja ciepłownicza zakończona w tym roku w Grupie PGE. Zagwarantuje ona produkcję ciepła w sposób efektywny i przyjazny dla mieszkańców, poprawiając warunki środowiskowe w mieście.

Czytaj więcej

Podczas spotkania wybrane startupy, których inwestorem jest PGE Ventures zaprezentowały innowacyjne rozwiązania, które mogą zwiększać bezpieczeństwo infrastruktury krytycznej, pomagać ograniczać ślad węglowy i optymalizować koszty działania.

Czytaj więcej

W poniedziałek, 6 listopada br., rozpoczynają się eliminacje regionalne do konkursu „PGE Turniej Maszyn Wodnych 2023” organizowanego przez Piaseczyńską Fundację Ekologiczną i Fundację PGE. To już trzecia edycja konkursu, w której uczniowie szkół podstawowych i średnich wykażą się umiejętnością budowy modelu turbiny przetwarzającej energię potencjalną wody na energię mechaniczną.

Czytaj więcej

PGE Polska Grupa Energetyczna została uhonorowana nagrodą główną za zajęcie I miejsca w kategorii przedsiębiorstw w konkursie „The Best Annual Report 2022" organizowanym przez Instytut Rachunkowości i Podatków, oceniającym raporty pod względem ich wartości użytkowej dla akcjonariuszy i inwestorów.

Czytaj więcej

Fundacja PGE wsparła realizację filmu dokumentalnego o Św. Maksymilianie Marii Kolbe pt. „Rycerz” w reżyserii Michała Szymanowicza. Film zrealizowała Fundacja Opoka w ramach projektu „Polska energia zmienia świat”. Premiera dokumentu w Polsce odbyła się 13 października 2023 roku.

Czytaj więcej

PGE Polska Grupa Energetyczna została doceniona za wspieranie działalności patriotycznej i pielęgnowanie polskiej pamięci historycznej. PGE otrzymała wyróżnienie Strażnika Pamięci w kategorii „Mecenas” oraz nagrodę Złoty BohaterON w kategorii „Firma”.

Czytaj więcej

Zakończył się drugi etap montażu replik latarni gazowych na cmentarzu Stare Powązki w Warszawie, których finansowanie wsparła Fundacja PGE. Latarnie zostały wykonane zgodnie z wzorem z 1856 roku, a ich montaż stanowi część prac remontowo-konserwatorskich związanych z modernizacją alejek w najstarszej części cmentarza. 

Czytaj więcej