Meta Pixel script image

Komunikaty prasowe

Prezes PGE Dariusz Marzec: Kompleks w Turowie będzie działał tak długo, jak będzie to potrzebne

Dariusz Marzec, prezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej, 25 marca br. spotkał się z pracownikami Kopalni i Elektrowni Turów. Tematem spotkania, które odbyło się w Bogatyni na terenie energetycznego kompleksu, było podkreślenie jego wagi dla polskiej energetyki, zapewnienie o kontynuacji jego działalności oraz poinformowanie o dalszych krokach, które zostaną podjęte po uchyleniu przez Wojewódzki Sąd Administracyjny decyzji środowiskowej turoszowskiej kopalni. 

25.03.2024

Filtry

Grupa PGE i Ørsted zakontraktowały statki do instalacji 48 ze 107 turbin wiatrowych dla projektu Baltica 2 – jednego z dwóch etapów Morskiej Farmy Wiatrowej Baltica.

Czytaj więcej

PGE Dystrybucja rozpoczęła prace nad projektem budowy Centralnej Dyspozycji Mocy PGE w Lublinie. CDM to główny punkt zarządzania pracą systemu energetycznego. Inwestycja podniesie niezawodność dostaw energii elektrycznej do blisko 6 milionów odbiorców. Szacowany koszt jej realizacji wynosi ponad 34 mln zł.

Czytaj więcej

PGE Polska Grupa Energetyczna w ramach współpracy z Magurskim Parkiem Narodowym zaangażowała się w badania telemetryczne i genetyczne populacji nadobnicy alpejskiej - jednego z najpiękniejszych chrząszczy w Polsce. Badania trwały do połowy listopada br.

Czytaj więcej

PGE Polska Grupa Energetyczna została uznana za spółkę z najlepszymi relacjami inwestorskimi w Polsce w 2023 roku w międzynarodowym badaniu Institutional Investor, wiodącego światowego wydawcy z obszaru finansów. Ranking tworzony jest na podstawie ocen zarządzających funduszami inwestycyjnymi oraz analityków rynku kapitałowego.

Czytaj więcej

PGE Dystrybucja, spółka z Grupy PGE, rozpoczęła kampanię informacyjną poświęconą projektowi wymiany liczników na nowe inteligentne urządzenia. Głównym celem kampanii jest dotarcie do klientów PGE Dystrybucja z informacją dot. programu wymiany liczników na Liczniki Zdalnego Odczytu (LZO) oraz zaprezentowanie korzyści jakie ta wymiana przyniesie klientom PGE. Zgodnie z harmonogramem do lipca 2031 r. urządzenia będą posiadali wszyscy klienci spółki.

Czytaj więcej

Na Politechnice Warszawskiej odbył się finał „PGE Turnieju Maszyn Wodnych 2023”. W konkursie wzięło udział ponad 2000 uczniów, którzy zbudowali łącznie ponad 650 turbin wodnych. Po raz pierwszy w rywalizacji uczestniczyli nie tylko uczniowie z Polski, ale również z Wilna. Do ogólnopolskiego finału zakwalifikowało się 80 drużyn.

Czytaj więcej

PGE Ekoserwis, spółka z Grupy PGE, oraz Wydział Inżynierii Lądowej i Gospodarki Zasobami Akademii Górniczo-Hutniczej podpisały list intencyjny dotyczący współpracy w obszarze Gospodarki o Obiegu Zamkniętym. Inicjatywa umożliwi prowadzenie wspólnych projektów badawczych oraz realizację przedsięwzięć, dotyczących zwiększania możliwości zagospodarowania surowców antropogenicznych – głównie ubocznych produktów spalania i wydobycia, w różnych branżach i kierunkach.

Czytaj więcej

PGE Systemy i PGE Dystrybucja, spółki z Grupy PGE, podpisały umowę z firmą Nokia Solutions and Networks na dostawę i wdrożenie komponentów sieci teletransmisyjnej typu mobile backhaul (MBH) na potrzeby budowy sieci LTE450. W ramach podpisanej umowy Nokia będzie odpowiedzialna za dostarczenie i wdrożenie w sumie ponad 600 urządzeń w sieci teletransmisyjnej PGE.

Czytaj więcej

Fundacja PGE wraz z Fundacją na Rzecz Wielkich Historii wyłoniła zwycięzców konkursu „Śladami bohaterów podziemia”. Zadanie konkursowe polegało na odbyciu podróży śladami historii i nagranie filmu, przedstawiającego osobę związaną z działalnością na rzecz ruchu oporu. W konkursie wzięło udział 51 drużyn, z których wybrano 25 laureatów, a 5 drużyn otrzymało nagrodę główną.

Czytaj więcej

PGE Dystrybucja, spółka z Grupy PGE pozyskała środki z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) na realizację inwestycji pn. „Budowa trzech magazynów energii: Warta, Jeziorsko i Cisna, w celu stabilizacji pracy sieci”. Całkowity koszt inwestycji wynosi blisko 88,5 mln zł, a pozyskana kwota dofinansowania to ponad 43 mln zł.

Czytaj więcej

PGE Polska Grupa Energetyczna uzyskała tytuł „Spółki Świadomej Klimatycznie 2023” w ramach Badania Świadomości Klimatycznej Spółek (Corporate Climate Crisis Awareness study – CCA), przeprowadzonego na podstawie treści raportów niefinansowych za rok 2022. PGE uzyskała 8,33 punktu na 10 możliwych i tym samym uplasowała się na 17. miejscu spośród 152 największych spółek notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Czytaj więcej

PGE Polska Grupa Energetyczna podpisała umowę kredytową z Bankiem Gospodarstwa Krajowego do kwoty 2,5 mld złotych z przeznaczeniem na finansowanie potrzeb inwestycyjnych PGE.

Czytaj więcej