Meta Pixel script image

Oszuści zachęcają do fałszywych inwestycji w PGE

03.07.2024
adobestock_269007499

 

Oszuści podszywają się pod firmę Capital Strategy i sugerują inwestycje w PGE. Nie daj się nabrać i zawsze weryfikuj wiarygodność ofert inwestycyjnych. Dbajcie o swoje bezpieczeństwo finansowe i ostrzeżcie bliskich. 

 

Otrzymaliśmy nowe zgłoszenia dotyczące oszustw inwestycyjnych, w których przestępcy podszywają się pod firmę Capital Strategy, rekomendując inwestycje w PGE. Oszuści wysyłają wiadomości podpisując je nazwą firmy „Strategy-capital.tech".

Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności podczas wszelkich kontaktów telefonicznych i elektronicznych dotyczących podobnych  inwestycji. Oszuści często podszywają się pod renomowane firmy inwestycyjne, zachęcając do fałszywych inwestycji. Nasza Grupa na bieżąco informuje klientów o takich próbach oszustwa m.in. za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Oto kilka wskazówek, jak rozpoznać oszustwo:

  • Niespodziewane połączenia - prawdziwe firmy inwestycyjne zazwyczaj komunikują się w sposób bardziej formalny.
  • Brak konkretnej informacji - oszuści często unikają podawania szczegółowych informacji o firmie i inwestycjach.
  • Presja czasu - oszuści naciskają na natychmiastowe podjęcie decyzji, powołując się na ograniczenia czasowe oferty.
  • Brak oficjalnych kanałów komunikacji - sprawdź, czy firma posiada profesjonalną stronę internetową, adres e-mail i fizyczną siedzibę.
  • Nadmierne obietnice zysków - oszuści często obiecują nierealistyczne zyski, aby skusić ofiary. Jeśli oferta wydaje się zbyt dobra, aby była prawdziwa, prawdopodobnie jest to oszustwo.

 

W przypadku otrzymania jakiejkolwiek podejrzanej wiadomości prosimy traktować ją jako SPAM i niezwłocznie przesłać jej kopię do zespołu PGE-CERT na adres: cert@gkpge.pl