• Magazynowanie energii w elektrowniach szczytowo-pompowych szansą dla stabilnych dostaw prądu

  22.10.2021

  W Polsce powstaną nowe elektrownie szczytowo-pompowe, a już istniejące zostaną gruntownie zmodernizowane, co znacznie poprawi bilans energetyczny kraju. Wspólne działania na rzecz rozwoju w pełni ekologicznych magazynów energii podejmą Ministerstwo Klimatu i Środowiska, Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz PGE Polska Grupa Energetyczna. List intencyjny w tej sprawie 22 października w siedzibie resortu podpisali szefowie podmiotów uczestniczących w inicjatywie: minister Michał Kurtyka, prezes Maciej Chorowski i wiceprezesi Paweł Śliwa i Paweł Cioch.  

  magazynowanie-energii-w-elektrowniach-szczytowo-pompowych-szansa-dla-stabilnych-dostaw-pradu-.jpg
 • Port w Ustce może być bazą serwisową farm wiatrowych PGE

  21.10.2021

  Przedstawiciele PGE, PGE Baltica oraz Miasta Ustka podpisali list intencyjny w sprawie możliwości utworzenia zaplecza serwisowego dla planowanych morskich farm wiatrowych w Porcie Morskim w Ustce.

  port-w-ustce-moze-byc-baza-serwisowa-farm-wiatrowych-pge.jpeg
 • PGE rozpoczyna część produktową kampanii w ramach nowej strategii marki „PGE Prowadzimy w zielonej zmianie”

  15.10.2021

  Dwa tygodnie po starcie kampanii wizerunkowej, PGE Polska Grupa Energetyczna rozpoczyna kolejną odsłonę działań marketingowych, w której zachęca do korzystania z wygodnych, nowoczesnych narzędzi, takich jak eBOK, eFaktura i eSklep.

 • PGE z pierwszą nagrodą główną w konkursie Best Annual Report

  15.10.2021

  PGE Polska Grupa Energetyczna została uhonorowana nagrodą główną za zajęcie I miejsca w kategorii przedsiębiorstwa w konkursie "The Best Annual Report 2020" organizowanym przez Instytut Rachunkowości i Podatków. Nagroda przyznana została za całość raportowania rocznego, obejmującego sprawozdanie zarządu z działalności PGE i Grupy Kapitałowej PGE, skonsolidowane sprawozdanie finansowe oraz raport zintegrowany.

 • Rusza „PGE Turniej Maszyn Wodnych”

  14.10.2021

  15 października rozpoczynają się eliminacje do konkursu „PGE Turniej Maszyn Wodnych“ organizowanego przez Piaseczyńską Fundację Ekologiczną i Fundację PGE. Zadaniem uczestników jest zbudowanie modelu turbiny przetwarzającej energię potencjalną wody na energię mechaniczną. Konkurs techniczny promujący odnawialne źródła energii kierowany jest do uczniów szkół podstawowych i średnich z całego kraju.

  pge-turniej-maszyn-wodnych.png
gkpge_biuroPrasowe_site