PGE dodaje energii piłkarkom ręcznym klubu MKS Lublin

PGE Polska Grupa Energetyczna została sponsorem strategicznym klubu MKS Lublin oraz sponsorem tytularnym seniorskiej drużyny. W decydującej fazie aktualnego sezonu Superligi Kobiet lublinianki będą występowały pod nazwą PGE MKS FunFloor Lublin.
Grupa PGE od lat jest kojarzona jako firma wspierająca sport na najwyższym poziomie. Sponsoring klubu z Lublina jest konsekwentnym umacnianiem pozycji PGE jako sponsora polskiego sportu i rozszerzeniem portfolio projektów sponsoringowych nie tylko o kolejny sponsoring z dyscypliny, jaką jest piłka ręczna (obok sponsoringu piłkarzy ręcznych PGE Wybrzeża Gdańsk), ale przede wszystkim możliwością zaangażowania w sport profesjonalny kobiet w tej dyscyplinie.
Wspomniany sponsoring to jednocześnie rozszerzenie dotychczasowej współpracy z klubem z Lublina. Grupa PGE od 2020 r. wspiera rozwój młodych szczypiornistek, będąc dotychczas Sponsorem Głównym drużyn młodzieżowych klubu. W tym okresie zarówno zespoły juniorskie, jak i młodsze – młodziczki, regularnie rywalizowały co najmniej w fazie 1/8 finałów Mistrzostw Polski w swoich kategoriach. W poprzednim sezonie (2023/2024) juniorki zajęły wysokie – 5 miejsce w Polsce, a juniorki młodsze zostały Wicemistrzyniami Polski, sięgając po srebrne medale Mistrzostw Polski.
W pierwszym sezonie pod nazwą „PGE MKS FunFloor Lublin” zawodniczki z Lublina kontynuują rywalizację w najwyższej klasie rozgrywkowej piłki ręcznej kobiet w Polsce, czyli w ORLEN Superlidze Kobiet. Od marca podopieczne trenera Pawła Tetelewskiego rywalizować będą w ramach rozgrywek grupy mistrzowskiej.
W zeszłym sezonie lublinianki sięgnęły po brązowe medale, ale ich celem sportowym pozostaje odzyskanie tytułu mistrzowskiego, który MKS Lublin S.A. ostatni raz zdobył w 2020 roku. W sezonie 2024/2025 w składzie drużyny z Lublina znajduje się aż sześć reprezentantek Polski, które w ramach drużyny narodowej w grudniu zeszłego roku rywalizowały w Mistrzostwach Europy. Wspomniane kadrowiczki to Aleksandra Rosiak, Magda Balsam, Paulina Wdowiak, Sylwia Matuszczyk, Aleksandra Tomczyk i Aleksandra Olek. Dwie ostatnie to zawodniczki pochodzące z Lublina. Dodatkowo w zespole występuje aktualna reprezentantka Chorwacji i Austrii, obecne zawodniczki kadry Polski B, była reprezentantka Węgier (która jest jednocześnie pierwszą Węgierką występującą w polskiej lidze i najwyższą w historii zawodniczką występującą na polskich parkietach – 196 cm) oraz była reprezentantka Holandii.
Aktualnie lublinianki są wiceliderkami rozgrywek krajowej elity. Najbliższy mecz rozegrają już dzisiaj, 14 marca w lubelskiej hali Globus, a ich rywalkami będą szczypiornistki Energa Startu Elbląg. Będzie to pierwszy mecz lubelskiej drużyny pod nową nazwą – PGE MKS FunFloor Lublin i jednocześnie pierwszy mecz w grupie mistrzowskiej i bezpośredniej rywalizacji o Mistrzostwo Polski sezonu 2024/2025.
PGE Polska Grupa Energetyczna jest największym przedsiębiorstwem energetycznym w Polsce i liderem transformacji energetycznej. Wytwarza ok. 40% energii w Polsce, zapewniając dostawy energii elektrycznej do blisko 6 mln klientów. PGE jest także jednym z największych sponsorów sportu i mecenasów kultury, w tym m.in. sponsorem największego wielofunkcyjnego stadionu w Polsce, czyli PGE Narodowego, żużlowej PGE Ekstraligi oraz siatkarskich zespołów PGE Projekt Warszawa i PGE Grot Budowlani Łódź, koszykarskich zespołów PGE Spójnia Stargard oraz PGE Start Lublin. Dodatkowo PGE obejmuje wsparciem dwa Polskie Związki Łyżwiarstwa – Szybkiego i Figurowego, Polski Związek Żeglarski, Polski Związek Kajakowy, Polski Związek Pływacki oraz jest Partnerem Głównym Polskiego Związku Tenisowego w Tenisie Młodzieżowym.