Komunikaty prasowe
PGE Polska Grupa Energetyczna zawarła umowę z LG Energy Solution Wrocław na budowę Magazynu Energii Elektrycznej w Żarnowcu o mocy 262 MW i pojemności ok. 981 MWh. Wartość umowy wyniosła 1,555 mld zł brutto. Zakończenie budowy przewidziane jest na drugi kwartał 2027 roku.
W Elektrociepłowni Bydgoszcz II, należącej do PGE Energia Ciepła z Grupy PGE, rozpoczęto tzw. „rozruch na gorąco” nowego, niskoemisyjnego źródła ciepła. 19 lutego odbyła się pierwsza synchronizacja jednostki z siecią elektroenergetyczną. Przekazanie inwestycji do eksploatacji planowane jest w II kwartale 2025 roku.
Na terenie budowy elektrowni w Rybniku zakończony został montaż turbiny gazowej, która wraz z generatorem wyprodukuje około 593 MWe. To jedno z największych tego typu urządzeń w Europie, które od 2027 roku zapewni bezpieczne dostawy energii elektrycznej dla 2 mln odbiorców w Polsce.
Filtry
Przeznaczone do rekultywacji tereny pokopalniane wokół odkrywki Bełchatów i 40 hektarów należących do Gminy Kleszczów zostaną zagospodarowane. PGE i Gmina Kleszczów podpisały List Intencyjny zakładający współpracę przy rewitalizacji terenów pokopalnianych, odtworzeniu walorów krajobrazowych oraz rozwoju infrastruktury rekreacyjno – sportowej Gminy Kleszczów. Intencją PGE jest udział w tworzeniu nowych miejsc pracy i rozwoju infrastruktury sprzyjającej rozwojowi obszaru bełchatowskiego.
Trwają badania środowiskowe związane z budową jednej z największych w Polsce farm fotowoltaicznych. Inwestycja realizowana jest przez spółkę PGE Energia Odnawialna z Grupy PGE. Powstanie ona do końca 2022 r. w podkarpackiej gminie Grębów na blisko 152 ha rekultywowanych gruntów poeksploatacyjnych spółki Siarkopol Tarnobrzeg.
Agencja Fitch Ratings potwierdziła długoterminowe oceny ratingowe dla PGE Polskiej Grupy Energetycznej na poziomie „BBB+” oraz utrzymała stabilną perspektywę ratingu. Rating potwierdza, że PGE jest wiarygodnym partnerem – komentuje Wojciech Dąbrowski, prezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej.
PGE ogłosiła przetarg na wybór agencji reklamowych ATL i BTL, z którymi planuje współpracować przez najbliższe 18 miesięcy.
Agencje, wyłonione w przetargu, będą zajmowały się realizacją kampanii reklamowych oraz realizacją bieżących projektów marketingowych. Planowane działania obejmować będą zarówno reklamę ATL, jak i materiały BTL w zakresie kreacji i produkcji materiałów reklamowych.
PGE zamierza zawrzeć umowy ramowe z 2 agencjami. Czas na złożenie wstępnych ofert upływa 15 lipca 2020 r. godz. 14:00.
Szczegóły na temat postępowania dostępne są pod adresem: https://swpp2.gkpge.pl
Fundacja PGE przekazała Caritas działającej na Podkarpaciu darowiznę w wysokości miliona złotych z przeznaczeniem na celową pomoc dla mieszkańców poszkodowanych w powodzi. Wsparcie dla potrzebujących koordynuje Wojewoda Podkarpacki.
30 czerwca 2020 r. w siedzibie KRUS odbyła się inauguracja Konkursu „Moja Wizja Zero” realizowanego przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w partnerstwie z Fundacją PGE. Celem Konkursu jest promowanie bezpiecznych zachowań związanych z pracą w gospodarstwach rolnych oraz popularyzacji Wizji Zero w rolnictwie.
Grupa PGE w ramach kampanii „Polskie – kupuję to!” nie tylko zachęca do wyboru polskich produktów i usług, ale także bezpośrednio wspiera rodzimych przedsiębiorców. „Polskie – kupuje to!” to teraz także dwie platformy fachowcy.gkpge.pl (wspierająca usługodawców) i PGE eSklep (promująca polskie produkty).
Akcjonariusze PGE Polskiej Grupy Energetycznej uczestniczyli 26 czerwca 2020 r. w Zwyczajnym Walnym Zgromadzeniu Spółki.
Od dzisiaj miasto wielkości Lublina będzie miało energię elektryczną z wiatru. Grupa PGE uruchomiła dwie nowe farmy wiatrowe Starza/Rybice i Karnice II. Inwestycja w północno-zachodniej części województwa zachodniopomorskiego to 43 turbiny o łącznej moc zainstalowanej blisko 100 MW. Inwestycja zwiększa łączną moc zainstalowaną farm wiatrowych Grupy PGE o blisko 20 proc. do 647 MW i umacnia pozycję Grupy jako największego producenta zielonej energii w Polsce.
Petycja w obronie Kopalni i Elektrowni Turów, oddziałów spółki PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna z Grupy PGE, trafiła 23 czerwca na ręce Anny Zalewskiej, poseł do Parlamentu Europejskiego. Pod dokumentem, który ma trafić do Przewodniczącej Komisji Europejskiej, podpisało się blisko 30 tysięcy przeciwników likwidacji kompleksu Turów. W akcję zbierania podpisów zaangażowali się mieszkańcy okolicznych powiatów, harcerze a także Pracownicy i Strona Społeczna PGE GiEK.
PGE Polska Grupa Energetyczna wsparła Biebrzański Park Narodowy przekazując środki na ratowanie stuletniego klonu. Kolejna, 20. już edycja projektu „Lasy pełne energii” z uwagi na pandemię i reżim sanitarny przybrała inny, niż dotychczas charakter. Pracownicy PGE nie mogli posadzić drzew tak jak co roku, dlatego zdecydowali się uratować stuletnie drzewo przed wycinką.
Fundusz Sprawiedliwej Transformacji jest krokiem we właściwym kierunku, ale potrzebujemy znacznie większego zaangażowania środków UE w przyszłości, aby złagodzić negatywny wpływ transformacji energetycznej w Polsce - powiedział prezes zarządu PGE Wojciech Dąbrowski podczas debaty online “Will the Just Transition Fund deliver the Green Deal?” organizowanej przez europejski portal branżowy EnergyPost.eu z udziałem m.in. prof. Jerzego Buzka, sprawozdawcy Komisji ITRE ds. Funduszu Sprawiedliwej Transformacji oraz Aleksandry Tomczak, członkini gabinetu wiceprzewodniczącego Komisji Europejskiej Fransa Timmermansa.