Sponsoring i działalność charytatywna
PGE Polska Grupa Energetyczna została wyróżniona Diamentem Polskiej Ligi Siatkówki. Spółka została doceniona za wsparcie polskiej siatkówki, w szczególności za ponad dziesięcioletnią współpracę z PGE Skrą Bełchatów. Nagrodę odebrał Wojciech Dąbrowski, prezes zarządu PGE.
PGE Polska Grupa Energetyczna została sponsorem głównym Polskiego Związku Kajakowego. Współpraca Związku z największym w Polsce koncernem energetycznym obejmuje w szczególności wydarzenia takiej rangi jak: mistrzostwa świata, mistrzostwa Europy i puchary świata z udziałem Kadry Narodowej – Reprezentacji Polski. Umowa zawarta do końca 2022 roku Przewiduje również wsparcie wszystkich sportów i aktywności kajakowych zrzeszonych w Polskim Związku Kajakowym.
Dobre praktyki CSR realizowane przez Grupę PGE zostały docenione przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu. W najnowszym Raporcie „Odpowiedzialny Biznes w Polsce. Dobre Praktyki” zaprezentowano trzy z nich: program sadzenia lasów „Lasy Pełne Energii”, kampanię społeczną „Polskie – kupuję to” oraz program ochrony ptaków w Grupie PGE.
Sport profesjonalny, sport amatorski dzieci i młodzieży oraz kultura wysoka – to trzy filary Raportu Sponsoringowego Grupy PGE za 2021. Największy polski koncern energetyczny uporządkował projekty sponsoringowe, aby poprawić ich skuteczność, zwiększyć wsparcie na rzecz lokalnych społeczności oraz angażować się w nowe obszary jak e-sport.
Muzyczny Festiwal w Łańcucie to jeden z największych festiwali muzyki klasycznej na Podkarpaciu. W tym roku odbędzie się jego 61. edycja. Mecenasem Festiwalu jest PGE Polska Grupa Energetyczna.
PGE zaprasza na naukowo-kulturalną przygodę podczas Europejskiej Nocy Muzeów. Wiele atrakcji dla odwiedzających przygotowały placówki, pod mecenatem Grupy PGE.
Grupa PGE posadziła blisko 65 tys. młodych drzew w 17 lokalizacjach na terenie 11 województw w ramach programu „Lasy Pełne Energii”. Była to już 22. edycja programu zapoczątkowanego w 2000 roku. W sadzeniu drzew wzięli udział pracownicy Grupy PGE wraz z rodzinami, młodzieżą szkolną, sportowcami i dziećmi z Ukrainy.
Katowice Kultura Natura to flagowy śląski festiwal muzyki klasycznej. Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem „Podróż”. Festiwal odbędzie się w dniach 12 – 20 maja w sali koncertowej Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach. Partnerem Głównym Festiwalu Katowice Kultura Natura została PGE Polska Grupa Energetyczna.
PGE Polska Grupa Energetyczna od wielu lat wspiera ochronę ptaków w Polsce. Szczególną troską otacza bociana białego. Od ponad 30 lat buduje dla niego specjalne platformy ponad słupami energetycznymi. Konstrukcje te zapobiegają bezpośredniemu kontaktowi bocianów z liniami energetycznymi, co znacząco redukuje niebezpieczeństwo porażenia prądem.
W Gdańskim Ogrodzie Zoologicznym dostępna jest wystawa fotografii pt.: „DOLINA BIEBRZY. Biebrzański Park Narodowy w obiektywie pracowników PGE”, która będzie dostępna do 30 czerwca 2022 r. Równolegle PGE, we współpracy z Biebrzańskim Parkiem Narodowym otworzyła stałą wystawę „Dolina Biebrzy”, która prezentowana jest przy siedzibie Biebrzańskiego Parku Narodowego w Osowcu-Twierdzy.
PGE nawiązała współpracę z Wigierskim Parkiem Narodowym, dzięki której w 2022 roku zostaną zrealizowane aktywności z zakresu promowania postaw ekologicznych, ochrony przyrody, popularyzacji aktywności sportowych na obszarach leśnych, aktywizacji młodzieży szkolnej oraz seniorów, jak również edukacji na temat gatunków zwierząt występujących na terenach Parku.
Z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, przypadającego 2 maja, Fundacja PGE przygotowała animację do wiersza Władysława Bełzy „Kto ty jesteś? Polak mały...”.