Sponsoring i działalność charytatywna

Leopold Okulicki jest bohaterem ostatniego filmu z serii „Głosy AK”, realizowanej przez Fundację na rzecz Wielkich Historii we współpracy z Fundacją PGE. Projekt, składający się z czterech filmów, miał na celu przybliżyć młodym ludziom przywódców Polskiego Państwa Podziemnego.

Czytaj więcej

PGE kontynuuje współpracę z Kampinoskim Parkiem Narodowym, którą rozpoczęła się w 2021 roku od projektu wolontariatu pracowniczego. Przez cały 2022 rok edukatorzy parku we współpracy z PGE realizowali projekty edukacyjne, popularnonaukowe, a także prowadzili działania wspierające popularyzację tego obszaru chronionego wśród turystów.

Czytaj więcej

Na stronach www Muzeów Narodowych w Warszawie, Krakowie i Lublinie dostępne są wystawy prac malarskich laureatów konkursu plastycznego „Spotkania ze Sztuką”, którego organizatorem była Fundacja PGE. 

Czytaj więcej

PGE Polska Grupa Energetyczna od lat wspiera łyżwiarstwo, zarówno zawodowe, jak i amatorskie, będąc największym partnerem tego sportu w Polsce. Od 2021 roku PGE współpracuje z Polskim Związkiem Łyżwiarstwa Figurowego i Polskim Związkiem Łyżwiarstwa Szybkiego. W ramach programu PGE Junior od 2022 roku PGE wspiera  łyżwiarstwo synchroniczne. Dodatkowo od 2018 roku PGE realizuje projekt “Chodź na Łyżwy” razem z PZŁF, a od sezonu 2021/2022 także projekt Zimowy PGE Narodowy w Trasie.

Czytaj więcej

Objęte mecenatem PGE Muzeum Narodowe w Lublinie realizuje spotkania dla uczniów w ramach zorganizowanego przez Fundację PGE konkursu „Spotkania ze sztuką”. Ideą konkursu było upowszechnianie kultury w małych miejscowościach oraz umożliwienie spotkania ze sztuką dzieciom uczęszczającym do szkół oddalonych od dużych miast i dostępnych obiektów kultury i sztuki. W grudniu lubelskie muzeum odwiedzili uczniowie czterech szkół.

Czytaj więcej

W ramach obchodów 80. rocznicy utworzenia niemieckiego obozu dla dzieci polskich przy ul. Przemysłowej w Łodzi w Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej, została otwarta wystawa pt. „Niezwykła polska rodzina. Losy Gertrudy Nowak – dziecka z obozu na Przemysłowej”. Wystawa powstała przy wsparciu PGE Polskiej Grupy Energetycznej.

Czytaj więcej

PGE Polska Grupa Energetyczna została sponsorem głównym Polskiego Związku Pływackiego. Nowy sponsor polskiego pływania będzie wspierał starty biało-czerwonych na międzynarodowych arenach oraz imprezy krajowe zarówno w pływaniu, jak również w pozostałych dyscyplinach zrzeszonych w Polskim Związku Pływackim, jak piłka wodna, skoki do wody, pływanie w wodach otwartych oraz pływanie artystyczne.

Czytaj więcej

W Muzeum Powstania Warszawskiego odbyła się gala wręczenia nagród w konkursie „Śladami bohaterów Armii Krajowej”, w ramach którego młodzież z całej Polski mogła przesyłać prace z historiami polskiego ruchu oporu ze swoich okolic. Konkurs został przeprowadzony przez Fundację na rzecz Wielkich Historii, a jego mecenasem jest Fundacja PGE.

Czytaj więcej

Na PGE Narodowym w Warszawie odbył się finał „PGE Turnieju Maszyn Wodnych 2022”. W konkursie wzięło udział ponad 1000 uczniów i nauczycieli reprezentujących 150 szkół z całej Polski. W finale wystartowały 53 najlepsze drużyny, spośród 326, które przystąpiły do rywalizacji w eliminacjach regionalnych.

Czytaj więcej

Zakończył się konkurs plastyczny pn. „Spotkania ze sztuką”, którego ideą było upowszechnianie kultury w małych miejscowościach. Do Fundacji PGE, organizatora konkursu, wpłynęło ponad 500 wyjątkowych interpretacji obrazów polskich artystów. Dziewięćdziesiąt zwycięskich klas weźmie udział w lekcjach muzealnych w jednym z trzech muzeów objętych mecenatem PGE – Muzeum Narodowym w Warszawie, Krakowie bądź Lublinie.

Czytaj więcej

„Z energią łączymy pokolenia” to projekt Wigierskiego Parku Narodowego, który rozpoczął się wiosną br. i przez całe lato angażował mieszkańców otuliny parku i turystów oferując zajęcia edukacyjne i przyrodnicze. Edukatorzy parku zrealizowali blisko czterdzieści różnorodnych spotkań zachęcających do obcowania z przyrodą, w których wzięło udział blisko tysiąc uczestników. Realizacja projektu była możliwa dzięki wsparciu Fundacji PGE.

Czytaj więcej

19 października br. na PGE Narodowym w Warszawie odbyła się Konferencja popularnonaukowa pt. „Ochrona ptaków na terenach zurbanizowanych”, której organizatorem była Liga Ochrony Przyrody. Partnerem Strategicznym wydarzenia była PGE Polska Grupa Energetyczna. Patronat nad wydarzeniem objęło Ministerstwo Klimatu i Środowiska.

Czytaj więcej