Sponsoring i działalność charytatywna

Muzyczny Festiwal w Łańcucie to jeden z największych festiwali muzyki klasycznej na Podkarpaciu. W tym roku odbędzie się  jego 61. edycja. Mecenasem Festiwalu jest PGE Polska Grupa Energetyczna.

Czytaj więcej

PGE zaprasza na naukowo-kulturalną przygodę podczas Europejskiej Nocy Muzeów. Wiele atrakcji dla odwiedzających przygotowały placówki, pod mecenatem Grupy PGE.

Czytaj więcej

Grupa PGE posadziła blisko 65 tys. młodych drzew w 17 lokalizacjach na terenie 11 województw w ramach programu „Lasy Pełne Energii”. Była to już 22. edycja programu zapoczątkowanego w 2000 roku. W sadzeniu drzew wzięli udział pracownicy Grupy PGE wraz z rodzinami, młodzieżą szkolną, sportowcami i dziećmi z Ukrainy.

Czytaj więcej

Katowice Kultura Natura to flagowy śląski festiwal muzyki klasycznej. Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem „Podróż”. Festiwal odbędzie się w dniach 12 – 20 maja w sali koncertowej Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach. Partnerem Głównym Festiwalu Katowice Kultura Natura została PGE Polska Grupa Energetyczna.

Czytaj więcej

PGE Polska Grupa Energetyczna od wielu lat wspiera ochronę ptaków w Polsce. Szczególną troską otacza bociana białego. Od ponad 30 lat buduje dla niego specjalne platformy ponad słupami energetycznymi. Konstrukcje te zapobiegają bezpośredniemu kontaktowi bocianów z liniami energetycznymi, co znacząco redukuje niebezpieczeństwo porażenia prądem.

Czytaj więcej

W Gdańskim Ogrodzie Zoologicznym dostępna jest wystawa fotografii pt.: „DOLINA BIEBRZY. Biebrzański Park Narodowy w obiektywie pracowników PGE”, która będzie dostępna do 30 czerwca 2022 r. Równolegle PGE, we współpracy z Biebrzańskim Parkiem Narodowym otworzyła stałą wystawę „Dolina Biebrzy”, która prezentowana jest przy siedzibie Biebrzańskiego Parku Narodowego w Osowcu-Twierdzy.

Czytaj więcej

PGE nawiązała współpracę z Wigierskim Parkiem Narodowym, dzięki której w 2022 roku zostaną zrealizowane aktywności z zakresu promowania postaw ekologicznych, ochrony przyrody, popularyzacji aktywności sportowych na obszarach leśnych, aktywizacji młodzieży szkolnej oraz seniorów, jak również edukacji na temat gatunków zwierząt występujących na terenach Parku.

Czytaj więcej

Z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, przypadającego 2 maja, Fundacja PGE przygotowała animację do wiersza Władysława Bełzy „Kto ty jesteś? Polak mały...”.

Czytaj więcej

W 2022 roku Muzeum Narodowe w Warszawie obchodzi 160-lecie. W ramach obchodów jubileuszu zaprezentowana zostanie, w postaci licznych wystaw, znaczna część bogatej kolekcji Muzeum liczącej ponad 830 tysięcy dzieł sztuki. Jubileusz zainauguruje ekspozycja niedawno zakupionych dzieł Marca Chagalla oraz wystawa sztuki użytkowej z całego świata pn. „Stan rzeczy". Patronem Roku Jubileuszowego Muzeum Narodowego w Warszawie została PGE Polska Grupa Energetyczna, która jest także Mecenasem Galerii Sztuki XIX Wieku MNW.

Czytaj więcej

W piątek, 22 kwietnia br. odbył się finał „PGE Turnieju Maszyn Wiatrowych 2022” w Narodowym Muzeum Techniki w Warszawie. Turniej cieszył się dużym zainteresowaniem. Wzięło w nim udział blisko 1000 uczniów i nauczycieli ze 180 szkół z całej Polski. Do finału awansowało około 150 uczestników reprezentujących 22 szkoły podstawowe oraz 30 szkół ponadpodstawowych.

Czytaj więcej

PGE Polska Grupa Energetyczna została Mecenasem Muzeum Narodowego w Lublinie. Aktywny mecenat PGE ma na celu upowszechnienie dziedzictwa kulturowego regionu.

Czytaj więcej

W kwietniu pracownicy Grupy PGE posadzą ok. 80 tys. drzew w 21 nadleśnictwach w całej Polsce w ramach 22. Edycji Lasów Pełnych Energii. W akcjach w całej Polsce wezmą udział również rodziny pracowników PGE, uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych, przedstawiciele lokalnych społeczności, a także dzieci z Ukrainy.

Czytaj więcej