Meta Pixel script image

Sponsoring i działalność charytatywna

PGE Polska Grupa Energetyczna kontynuuje współpracę z jedenastoma parkami narodowymi w całej Polsce. Wspólnie z nimi przygotowała nową edycję „Spacerownika” - publikacji prezentującej najciekawsze miejsca i atrakcje do zwiedzenia w parkach. Nowa wersja została także przetłumaczona na język angielski, żeby zachęcić do odkrywania polskiej przyrody także zagranicznych turystów.

Czytaj więcej

PGE Polska Grupa Energetyczna rozpoczyna 24. edycję programu środowiskowego „Lasy Pełne Energii”, w ramach której pracownicy Grupy PGE wraz z rodzinami i społecznością lokalną sadzą drzewa. Łącznie, od początku projektu, w akcję „Lasy Pełne Energii” zaangażowało się 29 tys. osób, czego wynikiem jest blisko milion drzew w 72 lokalizacjach na terenie 14 województw.

Czytaj więcej

PGE Polska Grupa Energetyczna będąc liderem transformacji sektora energetycznego w Polsce od lat ogranicza swój wpływ na środowisko i realizuje działania na rzecz neutralności klimatycznej. W 2023 roku Grupa PGE zrealizowała ponad 80 projektów środowiskowych i społecznych w zakresie CSR, czyli o ponad 30 więcej niż rok wcześniej. Służyły one edukacji przyrodniczej, wzbogaceniu bioróżnorodności, ochronie zagrożonych gatunków oraz pomocy osobom najbardziej potrzebującym.

Czytaj więcej

Trwający ponad 3 lata projekt rewitalizacji Krzywego Lasu pod Gryfinem został ukończony. To kolejne przedsięwzięcie, w którym PGE podejmuje działania na rzecz ochrony środowiska i wsparcia edukacji ekologicznej młodych pokoleń. Partnerem strategicznym projektu jest Fundacja PGE.

Czytaj więcej

Zakończył się nabór prac w konkursie plastycznym „Spotkania ze sztuką”, skierowanym do uczniów szkół podstawowych z miejscowości liczących poniżej 50 000 mieszkańców. To już druga edycja konkursu, która kolejny raz cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 19 stycznia 2024 roku.

Czytaj więcej

Rozpoczyna się trzecia edycja projektu Zimowy PGE Narodowy w Trasie. Od 13 stycznia do 25 lutego br. na lodowiskach w 16 miastach w całej Polsce będzie można skorzystać z lekcji jazdy na łyżwach i innych atrakcji pod okiem wykwalifikowanych instruktorów łyżwiarstwa. Poprzednie dwie edycje projektu zgromadziły ponad milion odwiedzających.

Czytaj więcej

PGE Polska Grupa Energetyczna w ramach współpracy z Magurskim Parkiem Narodowym zaangażowała się w badania telemetryczne i genetyczne populacji nadobnicy alpejskiej - jednego z najpiękniejszych chrząszczy w Polsce. Badania trwały do połowy listopada br.

Czytaj więcej

Na Politechnice Warszawskiej odbył się finał „PGE Turnieju Maszyn Wodnych 2023”. W konkursie wzięło udział ponad 2000 uczniów, którzy zbudowali łącznie ponad 650 turbin wodnych. Po raz pierwszy w rywalizacji uczestniczyli nie tylko uczniowie z Polski, ale również z Wilna. Do ogólnopolskiego finału zakwalifikowało się 80 drużyn.

Czytaj więcej

Fundacja PGE wraz z Fundacją na Rzecz Wielkich Historii wyłoniła zwycięzców konkursu „Śladami bohaterów podziemia”. Zadanie konkursowe polegało na odbyciu podróży śladami historii i nagranie filmu, przedstawiającego osobę związaną z działalnością na rzecz ruchu oporu. W konkursie wzięło udział 51 drużyn, z których wybrano 25 laureatów, a 5 drużyn otrzymało nagrodę główną.

Czytaj więcej

Fundacja PGE zaprasza uczniów szkół podstawowych do udziału w drugiej edycji konkursu plastycznego „Spotkania ze sztuką”, którego celem jest przybliżenie dzieciom i młodzieży polskiego malarstwa poprzez zachęcenie ich do aktywności artystycznej. Tematem tegorocznej edycji jest malarstwo Józefa Chełmońskiego. Prace konkursowe można przesyłać do 4 stycznia 2024 roku.

Czytaj więcej

„PGE Największa Lekcja WF-u” odbyła się w tym roku już po raz 9. Na Ergo Arenie w Gdańsku zebrało się łącznie ponad 2 000 uczestników – uczniów szkół podstawowych oraz 100 wolontariuszy, w tym młodzież ze szkół ponadpodstawowych. Partnerem wydarzenia już po raz kolejny została PGE Polska Grupa Energetyczna.

Czytaj więcej

244 zawodniczek i zawodników z 18 akademii piłkarskich wspieranych przez PGE rywalizowało w ostatni weekend w Turnieju PGE Junior na murawie PGE Narodowego.

Czytaj więcej