Sponsoring i działalność charytatywna

Wystawę fotografii pt.: „Dolina Biebrzy”. Biebrzański Park Narodowy w obiektywie pracowników PGE” można już oglądać w miejscowości Mścichy w województwie podlaskim. Ekspozycja znajduje się przed wejściem na ścieżkę edukacyjną „Biały Grąd” w Biebrzańskim Parku Narodowym i będzie tam dostępna do końca sierpnia 2023 r.

Czytaj więcej

PGE jest jednym z największych w Polsce mecenasów kultury i sponsorów sportu. W swojej działalności sponsoringowej szczególną wagę przykłada do realizacji projektów skierowanych na rozwój i edukację dzieci, a także wsparcia społeczności lokalnych.

Czytaj więcej

Fundacja PGE, prowadząca działalność społecznie użyteczną oraz charytatywną, w minionym roku zrealizowała ponad 660 darowizn, a kwota udzielonego wsparcia wyniosła blisko 16 mln zł. Dzięki realizacji projektów własnych oraz partnerskich przeznaczone przez Fundację PGE środki umożliwiły realizację wielu działań z zakresu nauki i edukacji, ochrony zdrowia, promocji kultury i polskiej historii, działań pro środowiskowych, wsparcia uchodźców z Ukrainy i osób w trudnej sytuacji życiowej.

Czytaj więcej

PGE Polska Grupa Energetyczna objęła mecenatem Muzeum Narodowe w Kielcach, tym samym zostając Mecenasem Muzeum. Umowa współpracy została podpisana 12 maja 2023 roku w Dawnym Pałacu Biskupów Krakowskich.

Czytaj więcej

PGE Polska Grupa Energetyczna objęła mecenatem Muzeum Narodowe w Warszawie, w tym wszystkie jego oddziały. W ramach współpracy PGE będzie patronować wystawom, projektom specjalnym i działaniom edukacyjnym.

Czytaj więcej

Ponad 1500 osób wzięło udział w konkursie „PGE Turniej Maszyn Wiatrowych 2023”. Łącznie przygotowali oni 507 turbin wiatrowych. W poniedziałek, 24 kwietnia br., w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie odbył się Finał „PGE Turnieju Maszyn Wiatrowych, w którym udział wzięło 50 drużyn z całej Polski.

Czytaj więcej

PGE Polska Grupa Energetyczne wspólnie z Nadleśnictwem Mińsk posadziła 2,5 tys. młodych sosen zwyczajnych w Leśnictwie Jeziorek. W akcji wzięło udział 40 osób - pracowników PGE SA, PGE Synergia, PGE Baltica, PGE Obrót Oddział Warszawa, PGE Energia Odnawialna oraz Fundacji PGE wraz z rodzinami.

Czytaj więcej

Zakończyła się pierwsza edycja konkursu „Spotkania ze Sztuką”, którego organizatorem była Fundacja PGE. Przez 18 tygodni w 90 wycieczkach do Muzeum Narodowego w Warszawie, Krakowie oraz Lublinie wzięło udział blisko 1800 uczniów oraz ponad 200 opiekunów ze szkół podstawowych z całej Polski.

Czytaj więcej

PGE Polska Grupa Energetyczna i Polska Liga Esportowa rozpoczynają współpracę przy projekcie dedykowanym regionalnym i amatorskim rozgrywkom esportowym - PGE Nowy Poziom PLE. Partnerem tytularnym rozgrywek jest PGE.

Czytaj więcej

Wiosną tego roku pracownicy Grupy PGE posadzą ok. 70 tys. drzew w 25 nadleśnictwach. W sadzeniach lasów udział wezmą również rodziny pracowników PGE, uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych oraz przedstawiciele lokalnych społeczności. Jest to już 23. edycja akcji „Lasy Pełne Energii”, w ramach której do tej pory wzięło udział 27 tys. osób, które wspólnie posadziły ponad 770 tys. drzew w 51 lokalizacjach na terenie 14 województw.

Czytaj więcej

PGE Polska Grupa Energetyczna otrzymała nagrodę w kategorii Sponsor Sportu 2022 roku, przyznawanej przez Stowarzyszenie Sport Biznes Polska. PGE została doceniona za znaczącą rolę w rozwoju i popularyzacji sportu, w szczególny sposób wyróżniającą się na tle innych reprezentantów środowiska.

Czytaj więcej

Zimowy PGE Narodowy w Trasie przyciągnął rekordową liczbę uczestników – z lekcji łyżwiarstwa i atrakcji zorganizowanych na lodowiskach w 16 miastach Polski skorzystało 600 tysięcy osób. To aż 50% więcej chętnych na zimową aktywność niż rok wcześniej.

Czytaj więcej