Sponsoring i działalność charytatywna

Fundacja PGE wraz z Fundacją na Rzecz Wielkich Historii wyłoniła zwycięzców konkursu „Śladami bohaterów podziemia”. Zadanie konkursowe polegało na odbyciu podróży śladami historii i nagranie filmu, przedstawiającego osobę związaną z działalnością na rzecz ruchu oporu. W konkursie wzięło udział 51 drużyn, z których wybrano 25 laureatów, a 5 drużyn otrzymało nagrodę główną.

Czytaj więcej

Fundacja PGE zaprasza uczniów szkół podstawowych do udziału w drugiej edycji konkursu plastycznego „Spotkania ze sztuką”, którego celem jest przybliżenie dzieciom i młodzieży polskiego malarstwa poprzez zachęcenie ich do aktywności artystycznej. Tematem tegorocznej edycji jest malarstwo Józefa Chełmońskiego. Prace konkursowe można przesyłać do 4 stycznia 2024 roku.

Czytaj więcej

„PGE Największa Lekcja WF-u” odbyła się w tym roku już po raz 9. Na Ergo Arenie w Gdańsku zebrało się łącznie ponad 2 000 uczestników – uczniów szkół podstawowych oraz 100 wolontariuszy, w tym młodzież ze szkół ponadpodstawowych. Partnerem wydarzenia już po raz kolejny została PGE Polska Grupa Energetyczna.

Czytaj więcej

244 zawodniczek i zawodników z 18 akademii piłkarskich wspieranych przez PGE rywalizowało w ostatni weekend w Turnieju PGE Junior na murawie PGE Narodowego.

Czytaj więcej

W poniedziałek, 6 listopada br., rozpoczynają się eliminacje regionalne do konkursu „PGE Turniej Maszyn Wodnych 2023” organizowanego przez Piaseczyńską Fundację Ekologiczną i Fundację PGE. To już trzecia edycja konkursu, w której uczniowie szkół podstawowych i średnich wykażą się umiejętnością budowy modelu turbiny przetwarzającej energię potencjalną wody na energię mechaniczną.

Czytaj więcej

Fundacja PGE wsparła realizację filmu dokumentalnego o Św. Maksymilianie Marii Kolbe pt. „Rycerz” w reżyserii Michała Szymanowicza. Film zrealizowała Fundacja Opoka w ramach projektu „Polska energia zmienia świat”. Premiera dokumentu w Polsce odbyła się 13 października 2023 roku.

Czytaj więcej

PGE Polska Grupa Energetyczna została doceniona za wspieranie działalności patriotycznej i pielęgnowanie polskiej pamięci historycznej. PGE otrzymała wyróżnienie Strażnika Pamięci w kategorii „Mecenas” oraz nagrodę Złoty BohaterON w kategorii „Firma”.

Czytaj więcej

Zakończył się drugi etap montażu replik latarni gazowych na cmentarzu Stare Powązki w Warszawie, których finansowanie wsparła Fundacja PGE. Latarnie zostały wykonane zgodnie z wzorem z 1856 roku, a ich montaż stanowi część prac remontowo-konserwatorskich związanych z modernizacją alejek w najstarszej części cmentarza. 

Czytaj więcej

PGE Polska Grupa Energetyczna i Ekstraliga Żużlowa podpisały nową umowę sponsoringu tytularnego do 2027 roku. W 2023 roku mija dziewięć sezonów wzajemnej współpracy, a fakt jej przedłużenia oznacza, iż partnerzy będą ze sobą w sumie co najmniej trzynaście lat.

Czytaj więcej

PGE Polska Grupa Energetyczna została mecenasem Edukacji Zamku Królewskiego w Warszawie oraz Partnerem wystawy „Nowosielski”. Jest to 24 instytucja kultury, która dołączyła do PGE Kulturalnej Grupy Energetycznej.

Czytaj więcej

PGE Polska Grupa Energetyczna rozszerza rozpoczętą w 2022 roku współpracę z klubem siatkarskim z Rzeszowa. Od sezonu 2023/2024 czterokrotne wicemistrzynie Polski z Podkarpacia występować będą pod nazwą PGE Rysice Rzeszów.

Czytaj więcej

PGE Polska Grupa Energetyczna we współpracy z Instytutem Pamięci Narodowej od 2018 roku prowadzi projekt „Tablice Pamięci”, nad którym patronat objął prof. dr hab. Piotr Gliński, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, oraz Ministerstwo Obrony Narodowej. W ciągu pięciu lat PGE przeprowadziła kwerendę historyczną wszystkich 165 tablic Tchorka na terenie Warszawy, zamontowała przy nich ponad 130 tabliczek informacyjnych, wyczyściła i zakonserwowała ponad 100 tablic oraz sporządziła i umieściła w aplikacji Tablice Pamięci oraz na stronie tablicepamieci.pl, pierwszą w Polsce elektroniczną bazę ponad 3100 nazwisk ofiar upamiętnionych Tablicami Tchorka w Warszawie.

Czytaj więcej