Korporacyjne
Wojciech Dąbrowski, prezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej, oraz prezes Rady Zarządzającej Polskiego Komitetu Energii Elektrycznej, spotkał się z Komisarz ds. Energii Kadri Simson. Tematami rozmowy były reforma rynku energii elektrycznej oraz bezpieczeństwo energetyczne Europy.
Wojciech Dąbrowski, prezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej, spotkał się z Whang Joo-ho, prezesem KHNP - koreańskim partnerem w budowie elektrowni jądrowej w Polsce. W spotkaniu uczestniczył również Karol Rabenda, sekretarz stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych, Zygmunt Solorz, główny akcjonariusz i Przewodniczący Rady Nadzorczej ZE PAK i Jakub Rybicki, prezes zarządu PGE PAK Energia Jądrowa.
PGE Polska Grupa Energetyczna prowadzi kampanię informacyjną, w której informuje, że w ramach wsparcia Rządowej Tarczy Solidarnościowej w 2023 roku przekaże łącznie 10 mld zł. Dzięki PGE w 2023 roku polskie rodziny zapłacą za prąd nawet 3000 złotych mniej.
PGE opublikowała wyniki finansowe i operacyjne za pierwszy kwartał 2023 roku. Zysk netto PGE wyniósł 1,7 mld złotych. Podobną kwotę spółka przeznaczyła w tym czasie na inwestycje w dystrybucję i OZE.
PGE Polska Grupa Energetyczna opublikowała wyniki finansowe za I kwartał 2023 roku. Są one zgodne z podanymi wcześniej przez spółkę szacunkami. Wynik EBITDA powtarzalna wyniósł 3,35 mld złotych. Uwzględnia on 2,32 mld złotych kwartalnego odpisu na Fundusz Wypłaty Różnicy Ceny, z którego finansowane jest zamrożenie cen energii elektrycznej dla odbiorców końcowych. Finalna wysokość nakładów inwestycyjnych wyniosła 1,56 mld złotych, a zysk netto dla akcjonariuszy 1,72 mld złotych.
W pierwszym kwartale 2023 roku odpis na Fundusz Wypłaty Różnicy Cen (lub tarczę solidarnościową) wyniósł około 2,32 mld złotych. Zgodnie z szacunkami firmy w całym 2023 roku kwota ta może wynieść nawet 10 mld złotych.
Grupa Kapitałowa PGE opublikowała szacunkowe wyniki finansowe i operacyjne za I kwartał 2023 roku. Powtarzalny Wynik EBITDA w I kwartale 2023 r wyniósł około 3,35 mld złotych, czyli o 29 proc. więcej niż w I kwartale 2022 roku, a zysk netto dla akcjonariuszy około 1,72 mld złotych. Wysokość odpisu na Fundusz Wypłaty Różnicy Ceny wyniosła około 2,32 mld złotych. Nakłady inwestycyjne miały wartość około 1,53 mld złotych, o 70 procent więcej niż w I kwartale roku 2022.
Zakończył się proces rejestracji nazwy spółki PGE Energetyka Kolejowa. Od 27 kwietnia br., po wprowadzeniu zmian w KRS, spółka działa pod nową nazwą. Wcześniej, 3 kwietnia br. PGE zakończyła proces zakupu 100 proc. jej udziałów.
Elektrownia jądrowa w regionie konińskim będzie zapewniać stabilne dostawy taniej i czystej energii, zastępując wygaszane źródła węglowe – mówił Wojciech Dąbrowski, Prezes Zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej podczas otwarcia sesji plenarnej pt. „Polityka energetyki jądrowej na rzecz neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla i bezpieczeństwa energetycznego” w trakcie międzynarodowej konferencji ICAPP, która odbyła się w Gyeongju w Korei Południowej.
PGE z nagrodą za największą wartość kolejnej emisji akcji w ramach Podsumowania Roku Giełdowego 2022
PGE Polska Grupa Energetyczna znalazła się w gronie najaktywniejszych uczestników rynku kapitałowego, charakteryzujących się szczególnymi osiągnięciami. W ramach Podsumowania Roku Giełdowego 2022, PGE została wyróżniona przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie nagrodą za największą wartość kolejnej emisji akcji spółki notowanej na Głównym Rynku w 2022 r.
Ørsted i Grupa PGE podpisały umowę z Siemens Gamesa Renewable Energy na dostawę turbin wiatrowych dla projektu Baltica 2 o łącznej mocy ok. 1,5 GW. To największy jak dotąd realizowany w Polsce projekt energetyczny oparty o odnawialne źródła energii.