Komunikaty prasowe

PGE: Energetyka jądrowa na Forum Koreańsko-Polskim podczas Kongresu Krynica 2023

Podczas Krynica Forum 2023 odbyło się Forum Koreańsko-Polskie. Wydarzenie otworzył Andrzej Duda, Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, oraz Han Duck-soo, Premier Republiki Korei. W wydarzeniu wzięli również udział Jacek Sasin, Minister Aktywów Państwowych, oraz Wojciech Dąbrowski, Prezes Zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej. 
 

15.09.2023
PGE i Ørsted zapraszają na Dzień Dostawców

PGE i Ørsted już po raz piąty organizują specjalne wydarzenie, zachęcające firmy do uczestnictwa w projekcie budowy morskich farm wiatrowych w Polsce. Tegoroczne spotkanie skierowane jest do producentów komponentów i dostawców usług dla morskich farm wiatrowych, którzy chcą włączyć się w proces budowania łańcucha dostaw dla projektu Baltica 2 – jednego z dwóch etapów Morskiej Farmy Wiatrowej Baltica. Dzień Dostawców odbędzie się 10 października 2023 roku o godz. 10:00 na PGE Narodowym w Warszawie. W 2022 roku w wydarzeniu wzięło udział blisko 800 uczestników, w tym ponad 500 reprezentujących firmy z Polski.

11.09.2023
PGE: Limity zużycia energii, objęte mrożeniem cen wzrosną nawet do 4000 kWh

Rząd zdecydował o zwiększeniu limitów zużycia energii o 1000 kWh po zamrożonych cenach z 2022 roku. Po zmianach limit zużycia dla wszystkich gospodarstw domowych wyniesie 3000 kWh (było 2000 kWh), a dla rolników i rodzin z Kartą Dużej Rodziny 4000 kWh (było 3000 kWh).

24.08.2023

Filtry

Grupa Kapitałowa PGE opublikowała szacunkowe wyniki finansowe i operacyjne za I kwartał 2023 roku. Powtarzalny Wynik EBITDA w I kwartale 2023 r wyniósł około 3,35 mld złotych, czyli o 29 proc. więcej niż w I kwartale 2022 roku, a zysk netto dla akcjonariuszy około 1,72 mld złotych. Wysokość odpisu na Fundusz Wypłaty Różnicy Ceny wyniosła około 2,32 mld złotych. Nakłady inwestycyjne miały wartość około 1,53 mld złotych, o 70 procent więcej niż w I kwartale roku 2022.

Czytaj więcej

PGE Polska Grupa Energetyczna objęła mecenatem Muzeum Narodowe w Kielcach, tym samym zostając Mecenasem Muzeum. Umowa współpracy została podpisana 12 maja 2023 roku w Dawnym Pałacu Biskupów Krakowskich.

Czytaj więcej

PGE Polska Grupa Energetyczna objęła mecenatem Muzeum Narodowe w Warszawie, w tym wszystkie jego oddziały. W ramach współpracy PGE będzie patronować wystawom, projektom specjalnym i działaniom edukacyjnym.

Czytaj więcej

Z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, przypadającego 2 maja, Fundacja PGE przygotowała wyjątkową animację prezentującą, jak ważnym narodowym symbolem jest flaga narodowa, i jak należy jej używać.

Czytaj więcej

Zakończył się proces rejestracji nazwy spółki PGE Energetyka Kolejowa. Od 27 kwietnia br., po wprowadzeniu zmian w KRS, spółka działa pod nową nazwą. Wcześniej, 3 kwietnia br. PGE zakończyła proces zakupu 100 proc. jej udziałów.

Czytaj więcej

Ponad 1500 osób wzięło udział w konkursie „PGE Turniej Maszyn Wiatrowych 2023”. Łącznie przygotowali oni 507 turbin wiatrowych. W poniedziałek, 24 kwietnia br., w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie odbył się Finał „PGE Turnieju Maszyn Wiatrowych, w którym udział wzięło 50 drużyn z całej Polski.

Czytaj więcej

Elektrownia jądrowa w regionie konińskim będzie zapewniać stabilne dostawy taniej i czystej energii, zastępując wygaszane źródła węglowe – mówił Wojciech Dąbrowski, Prezes Zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej podczas otwarcia sesji plenarnej pt. „Polityka energetyki jądrowej na rzecz neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla i bezpieczeństwa energetycznego” w trakcie międzynarodowej konferencji ICAPP, która odbyła się w Gyeongju w Korei Południowej.

Czytaj więcej

PGE Polska Grupa Energetyczna znalazła się w gronie najaktywniejszych uczestników rynku kapitałowego, charakteryzujących się szczególnymi osiągnięciami. W ramach Podsumowania Roku Giełdowego 2022, PGE została wyróżniona przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie nagrodą za największą wartość kolejnej emisji akcji spółki notowanej na Głównym Rynku w 2022 r. 

Czytaj więcej

PGE Polska Grupa Energetyczna i Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej otrzymały zgodę Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów na dokonanie koncentracji. Dzięki tej decyzji możliwe będzie odpłatne objęcie przez NFOŚiGW udziałów w spółce PGE Inwest 12 Sp. z o.o. - spółce celowej PGE, odpowiedzialnej za realizację projektu ESP Młoty.

Czytaj więcej

Ørsted i Grupa PGE podpisały umowę z Siemens Gamesa Renewable Energy na dostawę turbin wiatrowych dla projektu Baltica 2 o łącznej mocy ok. 1,5 GW. To największy jak dotąd realizowany w Polsce projekt energetyczny oparty o odnawialne źródła energii.

Czytaj więcej

Spółka PGE Systemy, odpowiedzialna za realizację strategicznych projektów z zakresu IT w  Grupie PGE wdrożyła, pierwszą w branży energetycznej w Polsce platformę SD-WAN. Pozwala ona na bezpieczny przesył danych pomiędzy oddziałami firmy, Data Center i usługami cloud. Dzięki temu zarządzanie dużą siecią, jaką posiada Grupa PGE, będzie prostsze i bezpieczniejsze.

Czytaj więcej

14 marca Komisja Europejska opublikowała propozycję reformy rynku energii elektrycznej – tzw. reformę EMD (Electricity Market Design). Stanowi ona odpowiedź na wysokie koszty energii, spowodowane drastycznym wzrostem cen gazu po rosyjskim szantażu energetycznym oraz inwazji na Ukrainę.

Czytaj więcej