Komunikaty prasowe

„Nie pozwolimy na utratę polskiej suwerenności energetycznej” – komentarz spółki PGE GiEK po rozprawie z powództwa Fundacji Greenpeace

18 maja 2022 r. w Sądzie Okręgowym w Łodzi, odbyła się pierwsza rozprawa w procesie z powództwa Fundacji Greenpeace Polska przeciwko spółce PGE GiEK. Aktywiści domagają się całkowitego zamknięcia aktywów pokrywających ok. 40 proc. krajowego zapotrzebowania na energię.

18.05.2022
Bezprecedensowy atak Greenpeace na suwerenność energetyczną Polski

18 maja 2022 r. w Sądzie Okręgowym w Łodzi rozpocznie się proces z powództwa Fundacji Greenpeace Polska przeciwko spółce PGE GiEK, w którym aktywiści domagają się całkowitego zamknięcia wszystkich elektrowni spółki w ciągu najbliższych 8 lat.

17.05.2022
PGE opublikowała szacunkowe wyniki finansowe i operacyjne za I kwartał 2022

Grupa Kapitałowa PGE opublikowała szacunkowe wyniki finansowe i operacyjne za I kwartał 2022 roku. Powtarzalny zysk EBITDA wyniósł 2,6 mld złotych, czyli o 18 proc. więcej niż w I kwartale 2021 roku. Rekordowe wyniki osiągnęły segmenty Dystrybucji i Energetyki Odnawialnej.

11.05.2022
​​​​​​​PGE rozpoczyna kampanię reklamową „Energetykę odmieniamy przez Bałtyk”

PGE Polska Grupa Energetyczna rozpoczyna nową kampanię reklamową „Energetykę odmieniamy przez Bałtyk”. Jest to kolejna odsłona działań marketingowych PGE w ramach strategii marki „PGE Prowadzimy w zielonej zmianie”. Celem kampanii jest wzmocnienie wizerunku PGE, jako krajowego lidera transformacji energetycznej, konsekwentnie realizującego strategiczny cel osiągnięcia neutralności klimatycznej do 2050 roku.

12.04.2022

Filtry

W związku z przypadającą w 2022 roku 80. rocznicą powstania Armii Krajowej, Fundacja PGE razem z Fundacją na rzecz Wielkich Historii ogłosiły konkurs „Śladami bohaterów Armii Krajowej”. Jego celem jest zainteresowanie młodzieży historią poprzez wykorzystanie nowoczesnych środków komunikacji.

Czytaj więcej

Fundacja PGE wsparła realizację filmu dokumentalnego o Prymasie Tysiąclecia – Kardynale Stefanie Wyszyńskim pt. „Będziesz miłował”. Film zrealizowała Fundacja Opoka w ramach projektu „Polska energia zmienia świat”. Darowiznę na jego produkcję przekazała Fundacja PGE. Film powstał w ramach obchodów 120. rocznicy urodzin oraz 40. rocznicy śmierci, a także beatyfikacji Kardynała Stefana Wyszyńskiego, przypadających w 2021 roku.

Czytaj więcej

W poniedziałek, 14 lutego 2022 roku, w Muzeum Narodowym w Warszawie odbyło się wydarzenie upamiętniające 80. rocznicę powstania Armii Krajowej. Uczestniczący w uroczystości, wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński dziękował wszystkim instytucjom, organizacjom, osobom, które pielęgnują pamięć o polskim ruchu oporu.

Czytaj więcej

Z okazji 80. rocznicy utworzenia Armii Krajowej Fundacja PGE oraz Fundacja na rzecz Wielkich Historii stworzyły wyjątkowe animacje do historycznych nagrań głosów dowódców Armii Krajowej.

Czytaj więcej

Zakończył się konkurs na napisanie bajki o Krzywym Lesie, zainicjowany przez Fundację PGE i Fundację Zaczytni.org, skierowany do uczniów klas I-III szkół podstawowych w całym kraju. Nagrody dla laureatów ufundowała Fundacja PGE.

Czytaj więcej

PGE złożyła w środę, 9 lutego 2022 roku, kolejny wniosek do Ministerstwa Infrastruktury o nowe pozwolenie lokalizacyjne dla elektrowni morskiej na Morzu Bałtyckim. To już siódmy taki wniosek złożony przez PGE. Ujęty w nim obszar (14.E.2) zlokalizowany jest na Ławicy Odrzanej.

Czytaj więcej

PGE złożyła kolejny wniosek do Ministerstwa Infrastruktury o nowe pozwolenie lokalizacyjne (obszar 46.E.1.) na budowę morskiej farmy wiatrowej na Morzu Bałtyckim. Obszar położony jest na Ławicy Słupskiej, w bliskim sąsiedztwie realizowanych przez PGE we współpracy z Ørsted, projektów Baltica 2+3.

Czytaj więcej

PGE Polska Grupa Energetyczna oraz Betrans, spółka z Grupy PGE, która od prawie 20 lat świadczy usługi transportowe na rzecz sektora wydobywczo-wytwórczego oddziałów PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna, podpisały z PKP Cargo Terminale list intencyjny dotyczący współpracy przy powołaniu Konsorcjum Transportu Kombinowanego (KTK) przy planowanym terminalu multimodalnym w Karsznicach (pow. zduńskowolski).

Czytaj więcej

Rating agencji Fitch odzwierciedla profil biznesowy Grupy PGE, która jest największą zintegrowaną polską grupą energetyczną opartą na biznesie dystrybucyjnym i wytwarzaniu energii, oraz jej umiarkowany poziom zadłużenia. 

Czytaj więcej

Podczas I Kongresu ESG pełnomocnik zarządu ds. ESG PGE Polskiej Grupy Energetycznej mówił o realizacji przez PGE otwartej polityki informowania o działaniach z obszaru zrównoważonego rozwoju.

Czytaj więcej

PGE złożyła trzy wnioski do Ministerstwa Infrastruktury o wydanie pozwoleń lokalizacyjnych na budowę morskich farm wiatrowych na Morzu Bałtyckim. Obecnie PGE realizuje inwestycje na Morzu Bałtyckim w oparciu o trzy uzyskane w 2012 roku pozwolenia lokalizacyjne (decyzja nr MFW/3/12, MFW/4/12, MFW/5/12). W listopadzie 2021 roku PGE złożyła wnioski na dwa pozwolenia lokalizacyjne (obszary 43.E.1 oraz 60.E.3), a 26 stycznia 2022 roku na trzy kolejne, co w sumie oznacza, że obecnie PGE posiada pięć złożonych wniosków.

Czytaj więcej

Agencje ratingowe Moody’s oraz Fitch pozytywnie oceniły planowaną przez PGE Polską Grupę Energetyczną nową emisję akcji. Obie instytucje stwierdziły w komentarzach, że będzie to z korzyścią dla profilu kredytowego spółki.

Czytaj więcej