Inne
Na zaporze nad Soliną powstaje jeden z największych ekologicznych murali na świecie. Prace nad nową atrakcją Bieszczadów rozpoczęto w piątek, 26 czerwca, a całość będzie można podziwiać już od 2 lipca. Organizatorem nietypowego przedsięwzięcia jest PGE Polska Grupa Energetyczna.
Marek Woszczyk, prezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej, odebrał z rąk prezydenta Bronisława Komorowskiego Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi na rzecz wspierania polskiej kultury i dziedzictwa narodowego.
PGE Polska Grupa Energetyczna przygotowywała szereg atrakcji dla turystów wypoczywających nad polskim morzem. W ośmiu nadmorskich miejscowościach pojawią się specjalne strefy, w których każdy będzie mógł poczuć i naładować się pozytywną energią.
Klienci, którzy wybiorą nową propozycję przygotowaną przez PGE Polską Grupę Energetyczną, zapewnią sobie gwarancję stałej ceny za energię elektryczną aż do końca 2017 roku oraz będą mogli skorzystać z szeregu usług dodatkowych. Nowej ofercie towarzyszy ogólnopolska kampania reklamowa.
Ruszają staże w ramach programu „Budujemy wartość polskiej gospodarki. Pracuj dla nas!” – wspólnego projektu Ministerstwa Skarbu Państwa i siedemnastu kluczowych spółek z udziałem Skarbu Państwa. Możliwość odbycia płatnego, sześcio- lub trzymiesięcznego stażu w wybranej spółce była stawką, o którą walczyli absolwenci uczelni wyższych z całej Polski.
PGE Polska Grupa Energetyczna to marka z najwyższą rozpoznawalnością. Logotyp PGE rozpoznaje prawie 80 proc. badanych, natomiast spontanicznie, jako znaną sobie markę, PGE wymienia już ponad połowa respondentów.
PGE Polska Grupa Energetyczna aktywnie włącza się w rozwój i wsparcie dla innowacji. Platforma Transferu Technologii – nowy projekt zainicjowany przez ARP – ma potencjał stania się największą bazą innowacyjnych projektów w Polsce oraz miejscem przepływu informacji między oferującymi i korzystającymi z nowych technologii. W konferencji inaugurującej współpracę w ramach projektu wziął udział Marek Woszczyk, prezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej.
PGE Polska Grupa Energetyczna uzyskała „Biały Listek CSR” przyznawany przez tygodnik Polityka oraz Deloitte. To kolejne potwierdzenie kompleksowego podejścia PGE do prowadzenia odpowiedzialnego biznesu.
PGE zaprasza do zwiedzania wyjątkowego Muzeum Energetyki Podkarpackiej, które włączy się w Noc Muzeów – imprezę kulturalną organizowaną w całej Europie. Tegoroczna Noc Muzeów odbędzie się w sobotę, 16 maja.
PGE Polska Grupa Energetyczna otrzymała tytuł „Filar Budżetu”, czyli wyróżnienie przyznawane przez redakcję dziennika Rzeczpospolita przedsiębiorstwom odprowadzającym najwyższe podatki. Okazją do wręczenia wyróżnień było ogłoszenie Listy 500 – zestawienia największych polskich firm, w którego pierwszej piątce po raz kolejny znalazła się Grupa Kapitałowa PGE.
PGE Dystrybucja prowadzi działania z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu, których celem jest budowanie pozytywnych relacji z otoczeniem zewnętrznym, szczególnie z przedstawicielami władz samorządowych. W tym celu co roku inicjuje cykl spotkań z samorządowcami, które przyjmują formę regionalnych „For Energetycznych”.
19 maja br. rozpocznie się cykl spotkań ze studentami organizowany pod nazwą „Dni z Atomem dla Nauki”. W ramach inicjatywy, która obejmie dziesięć uczelni wyższych w całej Polsce, odbędą się wykłady otwarte uznanych ekspertów oraz pokazy filmowe. Dodatkową atrakcją będą interaktywne stoiska dydaktyczne. Celem projektu jest zainteresowanie młodych ludzi tematyką energetyki jądrowej. Przedsięwzięcie stanowi jeden z elementów ogólnopolskiego programu „Atom dla Nauki” realizowanego przez spółkę PGE EJ 1.