Meta Pixel script image

PGE największym sponsorem polskiego łyżwiarstwa

09.01.2023
20230109ss_pge_lyzwy-6

PGE Polska Grupa Energetyczna od lat wspiera łyżwiarstwo, zarówno zawodowe, jak i amatorskie, będąc największym partnerem tego sportu w Polsce. Od 2021 roku PGE współpracuje z Polskim Związkiem Łyżwiarstwa Figurowego i Polskim Związkiem Łyżwiarstwa Szybkiego. W ramach programu PGE Junior od 2022 roku PGE wspiera  łyżwiarstwo synchroniczne. Dodatkowo od 2018 roku PGE realizuje projekt “Chodź na Łyżwy” razem z PZŁF, a od sezonu 2021/2022 także projekt Zimowy PGE Narodowy w Trasie.

 

PGE aktywnie i konsekwentnie wspiera łyżwiarstwo od blisko 5 lat. Angażujemy się zarówno w sport zawodowy, jak i zachęcamy do amatorskiego uprawiania tej dyscypliny. Współpraca z Polskim Związkiem Łyżwiarstwa Figurowego i Polskim Związkiem Łyżwiarstwa Szybkiego, jak również inicjatywy, jak Zimowy PGE Narodowy w Trasie czy program „Chodź na łyżwy” pozwalają promować tę dyscyplinę nie tylko wśród najmłodszych, ale także dorosłych. Jako największy sponsor polskiego łyżwiarstwa zachęcamy wszystkich do uprawiania tego pięknego sportu bez względu na wiek.
Wojciech Dąbrowski, prezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej.

W 2022 roku w ramach współpracy PGE z Polskim Związkiem Łyżwiarstwa Figurowego odbyło się 14 wydarzeń sportowych, a logo PGE towarzyszyło łyżwiarskiej reprezentacji narodowej podczas 10 zawodów krajowych i 29 międzynarodowych współorganizowanych przez PZŁF.

 

Współpraca z PGE jest jednym z filarów rozwoju łyżwiarstwa figurowego i synchronicznego w Polsce. Stałe wsparcie, otwartość na nowe pomysły, szukanie przestrzeni do realizacji wspólnych projektów, chęć popularyzacji łyżwiarstwa w miastach, w których nie ma jeszcze klubów - to nie tylko dodaje naszemu środowisku skrzydeł, ale też zapewnia komfort psychiczny przy planowaniu przyszłości naszej dyscypliny. Przed nami w tym roku kolejne inicjatywy i projekty i cieszę się, że będziemy je razem realizować.
Jacek Tascher, prezes Polskiego Związku Łyżwiarstwa Figurowego.

Dodatkowo, dzięki wsparciu PGE w 2022 roku Polski Związek Łyżwiarstwa Szybkiego zorganizował kilkanaście imprez krajowych, jak i międzynarodowych w tym, cieszące się dużą popularnością, Mistrzostwa Świata Juniorów w Short tracku.

Nasza współpraca z PGE to szerokie otwarcie możliwości dla wielu młodych adeptów łyżwiarstwa szybkiego. Dzięki takiemu wsparciu możemy do szkolenia zaprosić znacznie większą liczbę potencjalnych medalistów olimpijskich. Z góry zakładam medalistów olimpijskich, bo przy takim wsparciu szkolenia taki medal jest niemal pewny. Również dzięki wsparciu PGE dajemy naszym zawodnikom możliwość rywalizacji i pokazania się na zawodach krajowych oraz międzynarodowych organizowanych przez PZŁS w Polsce. Organizacja międzynarodowych zawodów łyżwiarskich w Polsce to jedna z najlepszym możliwości pokazania i promocji dyscypliny w Polsce, zachęceniu zawodników do jej uprawiania a fanów do kibicowania.
Rafał Tataruch, prezes Polskiego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego.

 

PGE rozwija także współpracę z klubami łyżwiarstwa synchronicznego takimi jak: MKS Le Soleil czy Ice Skater i Ice Paradise w ramach programu Junior PGE

W ramach upowszechniania łyżwiarstwa, nieprzerwanie od 2018 roku razem z Polskim Związkiem Łyżwiarstwa Figurowego PGE realizuje projekt “Chodź na Łyżwy”.

Tylko w 2022 roku, w ramach projektu zorganizowano 9 dni otwartych między innymi w Gdańsku, Krakowie, Katowicach, Dębicy, Łodzi, czy Lublinie. Podczas każdego z tych wydarzeń uczestnicy, pod okiem profesjonalnych trenerów z miejscowych klubów mieli okazję zrobić swoje pierwsze kroki na łyżwach. Poza dniami otwartymi prowadzone były i są cotygodniowe zajęcia w aż 16 miastach w Polsce.

W tym sezonie, po raz kolejny PGE angażuje się także w projekt Zimowy PGE Narodowy w Trasie. W zeszłym sezonie ten najbardziej rozpoznawalny zimowy tour na polskich lodowiskach gościł 400 tys. w 10 miastach. W 2023 roku projekt rozpoczął się 7 stycznia i potrwa do końca lutego. Będzie realizowany w 16 miastach: w Lublinie, Dębicy, Kielcach, Białymstoku, Łodzi, Toruniu, Bydgoszczy, Siedlcach, Gorzowie Wielkopolskim, Elblągu, Tomaszowie Mazowieckim, Częstochowie, Nowym Sączu, Skarżysku Kamiennej, Opolu i Warszawie. Jest on okazją nie tylko dla najmłodszych do zapoznania się z łyżwiarstwem, ale także dla dorosłych, którzy do tej pory nie mieli kontaktu z tym sportem.