Filharmonia Narodowa w Warszawie

 

Filharmonia Narodowa to reprezentacyjna instytucja życia muzycznego w Polsce. Co roku gości melomanów z całego świata a także osobistości międzynarodowej elity kulturalnej, społecznej i politycznej. Oferuje spotkania ze sztuką na najwyższym poziomie.

Filharmonia Narodowa organizuje wiele koncertów symfonicznych, recitali i wieczorów kameralnych w każdym sezonie, których wykonawcami są najwybitniejsi muzycy polscy, a także artyści z całego świata.

 

 

 

W warszawskiej Filharmonii Narodowej regularnie odbywają się koncerty dla młodzieży, niedzielne koncerty dla dzieci oraz Poranki i Popołudnia dla Małych Melomanów, których patronem jest PGE Polska Grupa Energetyczna. Filharmonia Narodowa pełni również rolę edukacyjną, organizując tysiące koncertów w szkołach i ośrodkach kultury na terenie całej Polski.

Obecnie zespół Filharmonii Narodowej liczy 112 wybitnych instrumentalistów i 100 artystów chóru, które odbyły ponad 140 tournées na pięciu kontynentach. Zapraszane są systematycznie do najsłynniejszych ośrodków muzycznych świata, takich jak: Carnegie Hall, Chicago Symphony Hall, Berliner Philharmonie, Royal Festival Hall, Suntory Hall, La Scala, La Fenice, Musikverein.

Orkiestra bierze stały udział w koncertach Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Współczesnej "Warszawska Jesień" oraz w finałowych przesłuchaniach Międzynarodowych Konkursów Pianistycznych im. F. Chopina.

Filharmonia Narodowa ma na swoim koncie liczne nagrania dla polskich i zagranicznych firm płytowych - dla Polskich Nagrań, Deutsche Grammophon, Philips i CD Accord.

 

Strona internetowa

 

Filharmonia Gorzowska

Filharmonia Gorzowska

To najmłodsza instytucja kultury w Gorzowie Wielkopolskim i jedna z najmłodszych filharmonii w Polsce. Dzięki znakomitej ofercie koncertowej i nieszablonowej koncepcji architektonicznej jest obecnie jednym z najciekawszych i najatrakcyjniejszych miejsc w mieście.

REPERTUAR

Czytaj więcej
polska_filharmonia_baltycka_kafelek

Polska Filharmonia Bałtycka im. Fryderyka Chopina w Gdańsku

Jedyna w Europie sala koncertowa która mieści się w budynkach dawnej Elektrociepłowni „Ołowianka”. Budynek z cegły zachwyca dekoracyjną neogotycką fasadą zdobioną rozetami, flankami, wieżyczkami, a nawet dwiema basztami.

REPERTUAR

Czytaj więcej
Opera Nova w Bydgoszczy

Opera Nova w Bydgoszczy

Wyjątkowy teatr operowy, pełniący również rolę teatru muzycznego. Jedna z 10 scen operowych w Polsce oraz jedyny tego typu teatr w województwie kujawsko – pomorskim.

REPERTUAR

Czytaj więcej