Komunikaty prasowe

PGE zaprasza do udziału w drugiej edycji konkursu „Spotkania ze sztuką”

Fundacja PGE zaprasza uczniów szkół podstawowych do udziału w drugiej edycji konkursu plastycznego „Spotkania ze sztuką”, którego celem jest przybliżenie dzieciom i młodzieży polskiego malarstwa poprzez zachęcenie ich do aktywności artystycznej. Tematem tegorocznej edycji jest malarstwo Józefa Chełmońskiego. Prace konkursowe można przesyłać do 4 stycznia 2024 roku.

27.11.2023
PGE PAK Energia Jądrowa otrzymała decyzję zasadniczą w sprawie budowy elektrowni jądrowej

PGE PAK Energia Jądrowa otrzymała decyzję zasadniczą wydaną przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska dotyczącą budowy elektrowni jądrowej w regionie konińskim. Decyzja MKiŚ umożliwia rozpoczęcie prac we wskazanej lokalizacji i jest potwierdzeniem zgodności planowanej inwestycji z celami polityki energetycznej Polski.

24.11.2023
PGE i GE przetestują produkcję zielonego wodoru z morskiej turbiny wiatrowej

PGE SA i GE (GE Wind France SAS i GE Power Sp. z o.o.) podpisały umowę dotyczącą rozwoju projektu mającego na celu przetestowanie produkcji zielonego wodoru przy użyciu morskiej turbiny wiatrowej GE.

26.10.2023
PGE transformuje ciepłownictwo. W Zgierzu oddano do użytku niskoemisyjną elektrociepłownię.

PGE Energia Ciepła oddała do eksploatacji nową, zasilaną gazem jednostkę wytwórczą w Zgierzu. Jest to już trzecia niskoemisyjna inwestycja ciepłownicza zakończona w tym roku w Grupie PGE. Zagwarantuje ona produkcję ciepła w sposób efektywny i przyjazny dla mieszkańców, poprawiając warunki środowiskowe w mieście.

25.10.2023

Filtry

Fundacja PGE, prowadząca działalność społecznie użyteczną oraz charytatywną, w minionym roku zrealizowała ponad 660 darowizn, a kwota udzielonego wsparcia wyniosła blisko 16 mln zł. Dzięki realizacji projektów własnych oraz partnerskich przeznaczone przez Fundację PGE środki umożliwiły realizację wielu działań z zakresu nauki i edukacji, ochrony zdrowia, promocji kultury i polskiej historii, działań pro środowiskowych, wsparcia uchodźców z Ukrainy i osób w trudnej sytuacji życiowej.

Czytaj więcej

Grupa Kapitałowa PGE opublikowała szacunkowe wyniki finansowe i operacyjne za I kwartał 2023 roku. Powtarzalny Wynik EBITDA w I kwartale 2023 r wyniósł około 3,35 mld złotych, czyli o 29 proc. więcej niż w I kwartale 2022 roku, a zysk netto dla akcjonariuszy około 1,72 mld złotych. Wysokość odpisu na Fundusz Wypłaty Różnicy Ceny wyniosła około 2,32 mld złotych. Nakłady inwestycyjne miały wartość około 1,53 mld złotych, o 70 procent więcej niż w I kwartale roku 2022.

Czytaj więcej

PGE Polska Grupa Energetyczna objęła mecenatem Muzeum Narodowe w Kielcach, tym samym zostając Mecenasem Muzeum. Umowa współpracy została podpisana 12 maja 2023 roku w Dawnym Pałacu Biskupów Krakowskich.

Czytaj więcej

PGE Polska Grupa Energetyczna objęła mecenatem Muzeum Narodowe w Warszawie, w tym wszystkie jego oddziały. W ramach współpracy PGE będzie patronować wystawom, projektom specjalnym i działaniom edukacyjnym.

Czytaj więcej

Z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, przypadającego 2 maja, Fundacja PGE przygotowała wyjątkową animację prezentującą, jak ważnym narodowym symbolem jest flaga narodowa, i jak należy jej używać.

Czytaj więcej

Zakończył się proces rejestracji nazwy spółki PGE Energetyka Kolejowa. Od 27 kwietnia br., po wprowadzeniu zmian w KRS, spółka działa pod nową nazwą. Wcześniej, 3 kwietnia br. PGE zakończyła proces zakupu 100 proc. jej udziałów.

Czytaj więcej

Ponad 1500 osób wzięło udział w konkursie „PGE Turniej Maszyn Wiatrowych 2023”. Łącznie przygotowali oni 507 turbin wiatrowych. W poniedziałek, 24 kwietnia br., w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie odbył się Finał „PGE Turnieju Maszyn Wiatrowych, w którym udział wzięło 50 drużyn z całej Polski.

Czytaj więcej

Elektrownia jądrowa w regionie konińskim będzie zapewniać stabilne dostawy taniej i czystej energii, zastępując wygaszane źródła węglowe – mówił Wojciech Dąbrowski, Prezes Zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej podczas otwarcia sesji plenarnej pt. „Polityka energetyki jądrowej na rzecz neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla i bezpieczeństwa energetycznego” w trakcie międzynarodowej konferencji ICAPP, która odbyła się w Gyeongju w Korei Południowej.

Czytaj więcej

PGE Polska Grupa Energetyczna znalazła się w gronie najaktywniejszych uczestników rynku kapitałowego, charakteryzujących się szczególnymi osiągnięciami. W ramach Podsumowania Roku Giełdowego 2022, PGE została wyróżniona przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie nagrodą za największą wartość kolejnej emisji akcji spółki notowanej na Głównym Rynku w 2022 r. 

Czytaj więcej

PGE Polska Grupa Energetyczna i Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej otrzymały zgodę Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów na dokonanie koncentracji. Dzięki tej decyzji możliwe będzie odpłatne objęcie przez NFOŚiGW udziałów w spółce PGE Inwest 12 Sp. z o.o. - spółce celowej PGE, odpowiedzialnej za realizację projektu ESP Młoty.

Czytaj więcej

Ørsted i Grupa PGE podpisały umowę z Siemens Gamesa Renewable Energy na dostawę turbin wiatrowych dla projektu Baltica 2 o łącznej mocy ok. 1,5 GW. To największy jak dotąd realizowany w Polsce projekt energetyczny oparty o odnawialne źródła energii.

Czytaj więcej

Spółka PGE Systemy, odpowiedzialna za realizację strategicznych projektów z zakresu IT w  Grupie PGE wdrożyła, pierwszą w branży energetycznej w Polsce platformę SD-WAN. Pozwala ona na bezpieczny przesył danych pomiędzy oddziałami firmy, Data Center i usługami cloud. Dzięki temu zarządzanie dużą siecią, jaką posiada Grupa PGE, będzie prostsze i bezpieczniejsze.

Czytaj więcej