PGE rozpoczęła współpracę z Multidyscyplinarnym Centrum Badawczym Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie

PGE Polska Grupa Energetyczna rozpoczyna aktywną współpracę z Multidyscyplinarnym Centrum Badawczym Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Uroczyste otwarcie Centrum miało miejsce w środę, 26 października. PGE jest członkiem konsorcjum naukowego realizującego projekt MCB UKSW od 2019 roku.
Głównym celem nawiązanej współpracy jest realizacja działań w zakresie analiz zasobów danych operacyjnych dla potrzeb prognostycznych, diagnostycznych i decyzyjnych, dotyczących stabilizacji sieci, z wykorzystaniem zaawansowanych metod inteligentnej algorytmiki i technik wizualizacji komputerowej.
Multidyscyplinarne Centrum Badawcze Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie to ośrodek badawczy w dziedzinie nauk cyfrowych, którego zadaniem jest tworzenie i wprowadzenie nowatorskich rozwiązań technologii cyfrowych w gospodarce i realizacji zadań związanych z transformacją cyfrową. W ramach swojej działalności Centrum skupia także zespoły rozwojowe stowarzyszonych innowacyjnych firm, takich jak PGE Polska Grupa Energetyczna.