PGE zaprasza do strefy atrakcji na Stadionie Letnim w Gdańsku

15.07.2022
pge-zaprasza-do-strefy-atrakcji-na-stadionie-letnim-w-gdansku

PGE Polska Grupa Energetyczna przygotowała dla mieszkańców Gdańska i turystów strefę wypoczynku i atrakcji na Stadionie Letnim w Gdańsku. Strefa będzie czynna codziennie do końca sierpnia.

 

Już w najbliższy weekend  16 – 17 lipca każdy będzie mógł poznać tajniki żeglarstwa na specjalnie przygotowanym symulatorze. W niedzielę, 17 lipca, strefę PGE na Stadionie Letnim w Gdańsku odwiedzi Michał Polak – ambasador PGE Sailing Team Poland, reprezentant Polski w windsurfingowej klasie iQFoil, mistrz świata do lat 17 Formula Windsurfing, wicemistrz świata Formula Windsurfing do lat 21, mistrz Europy Formula Windsurfing, wicemistrz Europy iQFoil do lat 19, brązowy medalista mistrzostw Europy Slalom do lat 15, wielokrotny mistrz Polski i medalista Mistrzostw Polski w kategoriach Slalom, Formuła Windsurfing, Bic Techno.

Natomiast, w sobotę 23 lipca, odbędzie się spotkanie z Wilfredo Leonem, reprezentantem Polski w siatkówce, który wraz z trenerami swojej Akademii poprowadzi trening otwarty. Pochodzący z Kuby siatkarz grający na pozycji przyjmującego, już w wieku 14 lat zadebiutował w seniorskiej drużynie reprezentacji Kuby, a mając 17 lat został jej kapitanem. Po osiągnieciu pierwszych sukcesów swoja karierę postanowił kontynuować w Polsce. Dwukrotnie wybierany do czołowej dziesiątki plebiscytu ,,Przeglądu Sportowego" na najlepszego sportowca w Polsce - w 2019 roku na 7., a rok później na 8. pozycji.

W strefie PGE każdy znajdzie coś dla siebie. Specjalne atrakcje czekają na odwiedzających w weekendy. W soboty i niedziele w godzinach 10:00 – 17:00 dla najmłodszych dostępna będzie strefa animacji z grami i zabawami. W tym czasie rodzice mogą odpocząć lub spędzić aktywnie czas na trickbordach, czyli specjalnych deskach do ćwiczenia równowagi. „Obowiązkowym” punktem strefy PGE jest Instapunkt, gdzie można zrobić oryginalne zdjęcie i oznaczyć się w mediach społecznościowych

Szczegółowe informacje o atrakcjach od PGE, można znaleźć Facebooku Grupy PGE. 

  

wróć do Komunikaty prasowe