Meta Pixel script image

PGE Polska Grupa Energetyczna sponsorem głównym Polskiego Związku Pływackiego

25.11.2022
20221125_pge_pzswim_-12

PGE Polska Grupa Energetyczna została sponsorem głównym Polskiego Związku Pływackiego. Nowy sponsor polskiego pływania będzie wspierał starty biało-czerwonych na międzynarodowych arenach oraz imprezy krajowe zarówno w pływaniu, jak również w pozostałych dyscyplinach zrzeszonych w Polskim Związku Pływackim, jak piłka wodna, skoki do wody, pływanie w wodach otwartych oraz pływanie artystyczne.

 

Jesteśmy jednym z największych sponsorów polskiego sportu i zdecydowanie największym sponsorem sportów wodnych w Polsce.  Pływanie to kolejna dyscyplina po żeglarstwie i kajakarstwie wspierana przez PGE, wykorzystująca żywioł jakim jest woda. W tym roku obchodzimy historyczny moment dla polskiego pływania - stulecie istnienia Polskiego Związku Pływackiego. W tym czasie nasi pływacy niejednokrotnie dawali nam okazję do dumy. Wierzę, że nasze wsparcie pomoże w rozwoju kadr narodowych i otworzy drogę do kariery tym, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z pływaniem, dzięki temu będziemy jeszcze częściej widzieć barwy biało – czerwone na podium podczas najważniejszych wydarzeń pływackich na świecie.
Wojciech Dąbrowski, prezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej.

 

Jestem bardzo szczęśliwa, że dzisiaj możemy ogłosić tę bardzo ważną i radosną wiadomość dla całego środowiska pływackiego. Jestem bardzo wdzięczna za zaufanie i zapewniam, że go nie zawiedziemy. Polskie pływanie ma bardzo duży potencjał, o czym świadczą choćby fantastyczne wyniki naszych juniorów podczas ostatnich mistrzostw świata. Jestem przekonana, że nowy mecenas polskiego pływania, PGE Polska Grupa Energetyczna, będzie dumny z osiągnięć naszych sportowców. Gorąco wierzę, że nasza współpraca w doskonały sposób przełoży się także na popularyzację pływania i będzie to jeszcze bardziej powszechny sport wśród Polaków.
Otylia Jędrzejczak, prezes Polskiego Związku Pływackiego i jedyna polska mistrzyni olimpijska w pływaniu.

Współpraca z PGE będzie obejmować m.in. sponsoring kadry narodowej startującej w mistrzostwach świata, mistrzostwach Europy i innych międzynarodowych imprezach oraz wsparcie dla najważniejszych imprez w Polsce organizowanych przez Polski Związek Pływacki.

Polski Związek Pływacki został założony w 1922 roku. Reprezentuje polskie pływanie, piłkę wodną, pływanie artystyczne, skoki do wody i pływanie na wodach otwartych w polskich i międzynarodowych organizacjach. Jest członkiem Polskiego Komitetu Olimpijskiego oraz Światowej Federacji Pływackiej FINA i Europejskiej Federacji Pływackiej LEN.

 

 

PGE Polska Grupa Energetyczna to eden z największych sponsorów sportu w Polsce. Projekty sponsorowane przez PGE skupiają się na sportowcach zawodowych i amatorskich oraz na rozwoju i pierwszych osiągnięciach sportowych dzieci i młodzieży. PGE jest sponsorem najlepszej żużlowej ligi świata PGE Ekstraligi, jak również najbardziej utytułowanego w XXI wieku klubu siatkarskiego w Polsce (PGE Skra Bełchatów) oraz klubów występujących w najwyższych klasach rozgrywkowych koszykówki (PGE Spójnia Stargard) i piłki nożnej (PGE FKS Stal Mielec). PGE obejmuje swoim wsparciem także dwa Polskie Związki Łyżwiarstwa – Szybkiego i Figurowego, a także Polski Związek Kajakowy oraz Polski Związek Żeglarski. PGE Polska Grupa Energetyczna angażuje się również w projekty e-sportowe oraz wspiera także rozwój sportu wśród dzieci i młodzieży w ramach programu PGE Junior.