Moc wiatru i e-mocji nad Bałtykiem - PGE zaprasza na Gdynia Sailing Days oraz PGE Superpuchar Polskiej Ligi Esportowej

08.07.2022
gdynia-sailing-dyas

Już w piątek, 8 lipca rozpoczyna się Gdynia Sailing Days - jedna z najważniejszych imprez żeglarskich w basenie Morza Bałtyckiego, oraz PGE Superpuchar Polskiej Ligi Esportowej, czyli największa impreza gamingowa tego lata.  Patronem obu wydarzeń jest PGE Polska Grupa Energetyczna.

 

 

Gdynia Sailing Days oraz PGE Superpuchar Polskiej Ligi Esportowej to wydarzenia, które łączą esport z  żeglarstwem, czyli dwie dyscypliny aktywnie wspierane przez PGE. Dzięki współpracy z Polskim Związkiem Żeglarskim i Polską Ligą Esportową, połączyliśmy sport tradycyjny z wirtualnym, organizując dwa najważniejsze wydarzenia nad morzem tego lata. Jestem przekonany, że w ten weekend nad Bałtykiem wiatru i e-mocji nam nie zabraknie
Wojciech Dąbrowski, prezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej.

Gdynia Sailing Days oraz PGE Superpuchar Polskiej Ligi Esportowej to wydarzenia, które łączą esport z  żeglarstwem, czyli dwie dyscypliny aktywnie wspierane przez PGE. Dzięki współpracy z Polskim Związkiem Żeglarskim i Polską Ligą Esportową, połączyliśmy sport tradycyjny z wirtualnym, organizując dwa najważniejsze wydarzenia nad morzem tego lata. Jestem przekonany, że w ten weekend nad Bałtykiem wiatru i e-mocji nam nie zabraknie – mówi Wojciech Dąbrowski, prezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej.

Gdynia Sailing Days odbędzie się w dniach 8 – 24 lipca. To już 23. edycja imprezy, podczas której będzie można zobaczyć rywalizacje żeglarstwa regatowego. W imprezie weźmie udział ponad 600 żeglarzy z 20 klas regatowych. W ramach Gdynia Sailing Days odbędą się m.in. wyścigi w ramach Ekstraklasy Polskiej Ligi Żeglarskiej, regaty Pucharu Europy w klasach 29er i Flying Dutchman, czy mistrzostwa Polski w klasach 49er, 49erFX, Star i RS21, jak również w żeglarskich sprintach.

Puchar Gdynia Sailing Days ścigać się będą m.in. katamarany. Nie zabraknie regat w ramach Polskiej Ligi Żeglarskiej, a najmłodsi żeglarze rywalizować będą w mistrzostwach Polski juniorów młodszych w klasie O’pen Skiff oraz w regatach KINDER Joy of moving Puchar Trenerów w klasie Optimist. Jedną z najciekawszych atrakcji Gdynia Sailing Days będą wirtualne regaty PGE eGdynia Sailing Days transmitowane na żywo przez Polską Ligę Esportową.

W piątek 8 lipca, na gdyńskiej plaży rozpocznie się także PGE Superpuchar Polskiej Ligii Esportowej, czyli największa w Polsce impreza esportowa organizowana przez Polską Ligę Esportową. Przez 3 dni, do 10 lipca, fani esportu rywalizować będą w rozgrywkach CS:GO, Valorant, FIFA i w eSailingu czyli wirtualnych regatach PGE eGdyniaSailing Days, a plaża miejska w Gdyni ugości blisko 100 profesjonalnych graczy esportowych.

Kulminacją PGE Superpucharu PLE będą trzy sobotnie finały. O 13:00 kibice zobaczą decydujące starcie 2. sezonu VALORANT East: United, od 16:00 zaplanowane są zmagania HEINZ PLE ALL-STAR, a o 18:00 dzień atrakcji zwieńczy PGE Superpucharu PLE w CS:GO.

W rozgrywkach o PGE Superpuchar PLE wystartują 4 zespoły. Polskę będzie reprezentowała formacja Illuminar Gaming, która podczas PLE.GG Gaming Weekend okazała się najlepsza w krajowych eliminacjach. Biało-Czerwoni będą rywalizować z zagranicznymi drużynami - SKADE, Sinners oraz Endpoint CeX. Wszystkie one plasują się w elitarnym gronie pięćdziesięciu najlepszych drużyn CS:GO według światowego rankingu hltv.org. W sobotę kibice zobaczą również kolejne starcia drużyny HEINZ PLE ALL-STAR. Pięcioosobowy zespół wybrany w głosowaniu społeczności i zaprezentowany podczas PLE.GG Gaming Weekend, po raz kolejny zagra na LAN-ie. Paweł “byali” Bieliński i jego koledzy zmierzą się z drużyną zagranicznych gwiazd i ekipą najlepszych uczestników czerwcowego challenge’u, specjalnie przygotowanego przez HEINZ oraz PLE.

Na odwiedzających czeka moc atrakcji, w tym specjalna strefa PGE, w której będzie się można zmierzyć w wirtualnych regatach, sprawdzić swoje umiejętności na trickbordzie, czyli urządzeniu do ćwiczenia balansu ciała, oraz znaleźć liczne atrakcje dla dzieci.

PGE Polska Grupa Energetyczna jest sponsorem głównym Polskiego Związku Żeglarskiego, organizatora  Gdynia Sailing Days oraz sponsorem tytularnym Dywizji Mistrzowskiej Polskiej Ligii Esportowej, organizatora PGE Superpucharu Polskiej Ligi Esportowej.

wróć do Komunikaty prasowe