Prezes PGE: Dostawa węgla do gmin przebiega prawidłowo

19.12.2022
prezes

PGE na bieżąco dostarcza węgiel do gmin. Spółka PGE Paliwa rozdystrybuowała już 5,2 mln ton węgla na potrzeby energetyki, przemysłu, ciepłownictwa, gmin i firm pośredniczących.

 

Dystrybucja węgla przebiega sprawnie i prawidłowo. Do tej pory dostarczyliśmy 5,2 mln ton węgla do odbiorców. Aktualnie mamy podpisane umowy z 698 gminami, z których 529 otrzymało już węgiel. 285 gmin odebrało już ponad 60% zamówionego węgla – a więc w dużej mierze zrealizowały zapotrzebowanie na węgiel na najbliższe tygodnie. Cały czas jesteśmy otwarci na współpracę z gminami i jesteśmy w gotowości, żeby dostarczyć im węgiel na zimę.
Wojciech Dąbrowski, prezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej.

PGE dostarcza węgiel do ok. 700 gmin zlokalizowanych w 13 województwach. Dla przykładu w województwie pomorskim PGE obsługuje 111 gmin, z których już 110 podpisało umowy z PGE Paliwa, 100 otrzymało węgiel, a 63 odebrało już ponad 60% zamówionego surowca. Z kolei w  województwie wielkopolskim PGE obsługuje 128 gmin i ze wszystkimi podpisała już umowy, 106  z nich otrzymało węgiel, a 40 odebrało już ponad 60% zamówionego surowca. W województwie kujawsko - pomorskim PGE obsługuje natomiast 123 gminy, z których już 122 podpisały już umowy, 111 otrzymało węgiel, a 69 odebrało już ponad 60% zamówionego surowca.

Sprawna współpraca z gminami jest efektem wcześniejszych działań podjętych przez PGE. Już w czerwcu br. spółka PGE Paliwa skontaktowała się z 350 ciepłowniami z informacją o możliwości zakupu węgla. W sierpniu br., spółka wysłała pismo do ponad 2,8 tys. jednostek samorządu terytorialnego, w którym przekazała informację o możliwości zakupu węgla od PGE Paliwa. Kolejne pismo do gmin zostało wysłane we wrześniu, z rekomendacją rejestracji spółek komunalnych jako pośredniczących podmiotów węglowych upoważnionych do zakupu i sprzedaży węgla mieszkańcom gminy.

wróć do Komunikaty prasowe