Meta Pixel script image

Fundacja PGE wsparła zakup racji żywnościowych dla ukraińskich żołnierzy

30.09.2022
dary dla Ukrainy, pomoc, Ukraina, Fundacja PGE, wojna

Fundacja PGE, za pośrednictwem Caritas Diecezji Rzeszowskiej, przekazała ponad sześć tysięcy wojskowych racji żywnościowych dla ukraińskiej organizacji DOBROBUT2019. Wsparcie dotrze bezpośrednio do żołnierzy walczących na pierwszej linii frontu w południowej Ukrainie. 

 

W odpowiedzi na rosnącą potrzebę dotarcia z pomocą bezpośrednio na Ukrainę, wsparliśmy zakup racji żywnościowych dla żołnierzy walczących na froncie. Kontynuujemy tym samym nasze wsparcie dla dotkniętej wojną Ukrainy. Dotychczas jako Grupa PGE przekazaliśmy ponad dwa miliony złotych na celową pomoc dla narodu ukraińskiego.
Wojciech Dąbrowski, prezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej.

Wsparcie od Fundacji PGE pozwoliło na zakup żywnościowych produktów do długoterminowego przechowywania dla wojska na froncie wojennym. Dzięki współpracy z Caritas Diecezją Rzeszowską oraz ukraińskimi partnerami, zakupiona żywność trafi bezpośrednio na pierwszą linię walk z rosyjskim okupantem na południu Ukrainy.

Od pierwszego dnia agresji Rosji na Ukrainę, Grupa PGE, poprzez Fundację PGE, przekazała darowizny w wysokości ponad dwóch milionów złotych dla organizacji i stowarzyszeń. Środki zostały przeznaczone, m.in. na przygotowanie miejsc noclegowych dla uchodźców i bieżącą pomoc po przekroczeniu granicy. Dzięki wsparciu Fundacji PGE ponad 40 ton środków opatrunkowych, lekarstw, żywności i innych najpotrzebniejszych artykułów zostało przekazanych w transportach humanitarnych do ukraińskich miast ogarniętych wojną. W pomoc cały czas włączają się także pracownicy Grupy PGE, którzy zebrali i przekazali prawie 7 ton najpotrzebniejszych rzeczy, w tym żywności, środków higienicznych i środków czystości. Dary trafiły do ponad 100 ośrodków, w których schronienie znalazły ukraińskie rodziny i dzieci z domów dziecka.