Meta Pixel script image

Startuje trzecia edycja projektu Zimowy PGE Narodowy w Trasie

10.01.2024
zimowy-pge-nardowy-w-trasie

Rozpoczyna się trzecia edycja projektu Zimowy PGE Narodowy w Trasie. Od 13 stycznia do 25 lutego br. na lodowiskach w 16 miastach w całej Polsce będzie można skorzystać z lekcji jazdy na łyżwach i innych atrakcji pod okiem wykwalifikowanych instruktorów łyżwiarstwa. Poprzednie dwie edycje projektu zgromadziły ponad milion odwiedzających.

 

PGE jako największy sponsor polskiego łyżwiarstwa aktywnie angażuje się w projekty, które popularyzują łyżwiarstwo i zachęcają do jego uprawiania. W ten sposób realizujemy naszą misję sponsora zaangażowanego społecznie. Dlatego w tym roku już po raz trzeci włączyliśmy się w projekt Zimowy PGE Narodowy w Trasie, dzięki któremu możemy zaszczepiać w Polakach, niezależnie od wieku, pasję do łyżwiarstwa i aktywności sportowej także zimą. W poprzednich dwóch edycjach Zimowego PGE Narodowego w Trasie z lekcji jazdy na łyżwach i innych oferowanych atrakcji skorzystało ponad milion osób. Jestem przekonany, ze tegoroczna edycja przyciągnie na lodowiska jeszcze więcej miłośników łyżwiarstwa.
Wojciech Dąbrowski, prezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej

W ramach projektu, przez dwa dni w każdej z 16 lokalizacji: w Warszawie, Świdnicy, Siedlcach, Białymstoku, Opolu, Lublinie, Giżycku, Gdańsku, Dębicy, Krośnie, Łodzi, Kielcach, Skarżysku - Kamiennej, Toruniu i Bydgoszczy, uczestnicy będą mogli skorzystać z profesjonalnych, bezpłatnych lekcji jazdy na łyżwach pod okiem wykwalifikowanych instruktoamigłówki i konkursy z nagrodami. Hasłem przewodnim tegorocznej edycji jest „Czas na łyżwy”.

Projekt Zimowy PGE Narodowy w Trasie ma na celu promocję zdrowia oraz sportów zimowych, które zyskują w Polsce z roku na rok coraz większą popularność. To również zachęcenie i inspirowanie Polaków do aktywności fizycznej, szczególnie w okresie zimowym w mniejszych miejscowościach oraz budowanie w najmłodszych pasji do sportów zimowych, które z amatorskich początków mogą przerodzić się w zawodowe sukcesy.