Komunikaty prasowe
Filtry
W dniu 28 stycznia 2011 r. do Sądu Okręgowego w Warszawie Sądu Ochrony Konkurenci i Konsumentów, za pośrednictwem Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, złożone zostało odwołanie od decyzji Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów zakazującej koncentracji PGE i Energa S.A.
W dniu 23 stycznia 2011 roku PGE Skra Bełchatów już po raz piąty w historii rozgrywek sięgnęła po Puchar Polski. Z Warszawy wyjadą nie tylko z cennym trofeum, ale również z przepustką na udział w przyszłorocznej edycji Ligi Mistrzów W finałowym meczu z ZAKSA Kędzierzyn Koźle, siatkarze PGE Skra Bełchatów byli nie do zatrzymania.
Tegoroczny Plebiscyt Siatkarskie Plusy 2010 należał do drużyny PGE Skra Bełchatów. Przyznane w kilku kategoriach nagrody, w tym w kategorii Drużyna Roku potwierdziły, że konsekwencja w działaniu i nieustanny rozwój to podstawa sukcesu.
PGE Polska Grupa Energetyczna S.A. oraz Skarb Państwa reprezentowany przez Ministra Skarbu Państwa zawarły 18 stycznia 2011 roku aneks do umowy sprzedaży akcji spółki Energa S.A w którym przedłużyły czas obowiązywania umowy.
W ocenie Zarządu PGE dzisiejsza decyzja Prezes UOKIK jest wynikiem nieuwzględnienia przez Urząd przedstawionych w naszym wniosku argumentów i analiz.
W nawiązaniu do decyzji Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, z dnia 14 stycznia 2011r., zakazującej dokonania przez PGE Polska Grupa Energetyczna SA zakupu akcji Energa SA, PGE informuje, że nie zgadza się z merytorycznym uzasadnieniem decyzji.
W dniu 13 stycznia 2011r. Zarząd PGE Polska Grupa Energetyczna podjął decyzję o unieważnieniu postępowania przetargowego na sprzedaż akcji Exatel S.A. Decyzja Zarządu został podjęta ze względu na niewpłynięcie ofert wiążących w wyznaczonym terminie.
Rada Nadzorcza Spółki w dniu 5 stycznia 2011 r. podjęła uchwały o: - odwołaniu ze składu Zarządu PGE Wiceprezesa Zarządu ds. Finansowych pana Wojciecha Topolnickiego, - powierzeniu obowiązków Wiceprezesa ds. Finansowych Prezesowi Zarządu panu Tomaszowi Zadrodze.
PGE Polska Grupa Energetyczna S.A. nabyła od Skarbu Państwa akcje spółek: PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A., PGE Obrót S.A. oraz PGE Dystrybucja S.A.
PGE Energia Jądrowa S.A. rozstrzygnęła przetarg wykonanie na pre-feasibility study budowy dwóch pierwszych elektrowni jądrowych w Polsce.
W zakończonych 21 grudnia Klubowych Mistrzostwach Świata siatkarze PGE Skry Bełchatów zdobyli srebrny medal. Tym samym Bełchatowianie powtórzyli swój zeszłoroczny sukces.
Połączenie PGE Polska Grupa Energetyczna S.A. ze spółką PGE Electra S.A., a także zmiany w Statucie PGE S.A. – to główne uchwały podjęte podczas Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia PGE S.A.