PGE partnerem strategicznym Kromer Festival Biecz 2022

29.07.2022
PGE partnerem strategicznym Kromer Festival Biecz 2022

PGE Polska Grupa Energetyczna już po raz szósty wspiera organizację Kromer Festival Biecz - jednego z najważniejszych wydarzeń muzycznych w Polsce. Festiwal odbędzie się w dniach  30 – 31 lipca w Bieczu w Małopolsce.

 

To już 8. edycja Festiwalu, który z roku na rok staje się coraz bardziej rozpoznawalny i przyciąga znakomitych artystów oraz rosnącą grupę melomanów. Najwybitniejsze utwory z repertuaru muzyki dawnej zabrzmią w historycznych wnętrzach kościołów w Bieczu i Binarowej. Festiwal jest ważnym i wartościowym projektem kulturalnym a jego znaczenie daleko wykracza poza lokalny charakter.
Paweł Śliwa, wiceprezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej ds. innowacji.

W roku 2022 Kromer Festival Biecz odbędzie się pod hasłem Przemiany. Wybór tematu został podyktowany z jednej strony zmianami, które dokonały się na całym świecie w ubiegłych latach, a które mają znaczący wpływ na życie artystyczne i odbiór kultury: z drugiej strony zaś, pokazują wpływ, jaki, na przestrzeni wieków, miały jedne pokolenia kompozytorów i wykonawców na kolejne.

Patronat honorowy nad Festiwalem objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda. Partnerem Strategicznym Festiwalu jest PGE Polska Grupa Energetyczna.

PGE jest jednym z największych mecenasów kultury w Polsce. Jednym z filarów strategii sponsoringowej PGE jest wsparcie ważnych instytucji kultury. PGE współpracuje z Muzeum Narodowym w Warszawie, gdzie jest Mecenasem Galerii Sztuki XIX wieku, z Zamkiem Królewskim na Wawelu, gdzie jest Mecenasem Edukacji Zamku Królewskiego i Nowego Skarbca Koronnego, oraz Muzeum Narodowym w Krakowie, gdzie jest Mecenasem wystawy „XX+XXI. Galerii Sztuki Polskiej”. PGE jest także Mecenasem Muzeum Narodowego w Lublinie i 15 filharmonii w całej Polsce.

Program Festiwalu dostępny jest na stronie: https://kromerfestivalbiecz.pl/

wróć do Komunikaty prasowe