Informacje
PGE, Enea, Tauron i Orlen podpisały list intencyjny dotyczący współpracy przy odbudowie Ukrainy. Cztery największe polskie firmy energetyczne zadeklarowały gotowość do wspólnego zaangażowania w proces odbudowy kraju, koncentrując się przede wszystkim na odbudowie i rozwoju infrastruktury energetycznej.
PGE Polska Grupa Energetyczna podpisała z Operatorem Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A. umowę na korzystanie z usług regazyfikacji LNG w ramach procedury Open Season dla projektu FSRU 2. Tym samym spółka zabezpieczyła dostęp do mocy regazyfikacyjnych planowanego pływającego terminalu LNG w rejonie Gdańska.
PGE Polska Grupa Energetyczna rozpoczyna nowy etap rozwoju współpracy ze środowiskiem naukowym. W tym celu spółka podpisała umowy z dziewięcioma kluczowymi polskimi jednostkami naukowymi, dzięki czemu zyska możliwość szybszego testowania oraz wdrażania innowacyjnych, krajowych rozwiązań wspierających transformację energetyczną.