Jesteś tutaj: Biuro prasoweKomunikaty prasowe ∙ Wszystkie

Komunikaty prasowe

PGE z warunkową umową na zakup polskich aktywów EDF. Po transakcji zostanie liderem na rynku ciepła

19.05.2017

PGE Polska Grupa Energetyczna z sukcesem zakończyła negocjacje zakupu aktywów francuskiego EDF w Polsce. Dzięki samodzielnemu przejęciu 8 elektrociepłowni w największych aglomeracjach, takich jak Trójmiasto, Wrocław czy Kraków, zlokalizowanych łącznie w pięciu województwach, elektrowni Rybnik na Śląsku i blisko 400 km sieci ciepłowniczej w czterech miastach, Grupa PGE umocni pozycję lidera na polskim rynku elektroenergetycznym i zostanie największym dostawcą ciepła systemowego. Umowa warunkowa o łącznej wartości 4,5 mld zł została podpisana 19 maja 2017 r.

Więcej

„Jak to działa?” w Elektrociepłowni PGE w Rzeszowie

16.05.2017

Czym jest proces kogeneracji? Na czym polega efektywność elektrociepłowni? Do czego służy wielki dyfuzor? Na te i wiele innych pytań odpowie w najbliższą sobotę Radek Brzózka w programie „Jak to działa?”

Więcej

Bardzo dobre wyniki finansowe i operacyjne Grupy PGE za I kwartał 2017 r.

11.05.2017

• Grupa osiągnęła największy wolumen produkcji energii elektrycznej od 5 lat notując 14-proc. wzrost, w tym wzrost produkcji z węgla brunatnego o 24 proc. • Wynik EBITDA Grupy PGE wyniósł niemal 2 mld złotych • Stabilny rozwój segmentu dystrybucji – wzrost wolumenu dystrybuowanej energii o 4 proc. i inwestycje pozwalające na realizację celów taryfy jakościowej Prezesa URE

Więcej

Grupa PGE przygotowana do raportowania danych niefinansowych według nowych zasad

05.05.2017

Rok przed obowiązkowym terminem, a także jako jedna z pierwszych firm w Polsce, Grupa PGE opublikowała „Oświadczenie o ujawnianiu danych niefinansowych”.

Więcej

Grupa PGE kolejny raz nagrodzona "Srebrnym Listkiem CSR"

04.05.2017

PGE po raz drugi otrzymała „Srebrny Listek CSR” przyznawany przez tygodnik Polityka oraz Deloitte. Wyróżnienie jest potwierdzeniem odpowiedzialnego podejścia do prowadzenia biznesu.

Więcej