Dyscyplina: pływanie

 

 

 

 

 

 

 

Osiągnięcia Zawodniczki:

Olimpijka z Londynu, Rio de Janeiro,

-Vice- mistrzyni Europy Seniorów Najtania 2015 oraz Kopenhaga 2017,

-Vice-mistrzyni Igrzysk Sportów Nieolimpijskich The World Games 2017,

-medalistka Pucharu Świata (ratownictwo wodne),

-39 razy pobijała Rekordy Polski Seniorów,

-132 medali mistrzostw Polski Seniorów w tym 85 złotych,

 -Rekordzistka Polski na 50 100 i 200m stylem grzbietowym.

Wyróżnienia:

Od 2009 roku niepokonana na swoim koronnym dystansie 200m stylem grzbietowym podczas Głównych Mistrzostw Polski

Jako pierwsza Polka przełamała barierę jednej minuty (basen 25m) na dystansie 100m stylem grzbietowym – aktualny Rekord Polski Alicji to 57.17s

 

Kilka słów o Zawodniczce:

Jej przygoda z pływaniem rozpoczęła się podczas obowiązkowych zajęć WF-u w 2 klasie szkoły podstawowej na basenie. Zauważył ją Trener prowadzący zajęcia i zaprosił do sekcji.

Początkowo była to tylko zabawa i nagroda za odrobione lekcje. Poważne treningi zaczęły się dopiero w gimnazjum, kiedy to znacznie wzrosła ilość czasu spędzonego w wodzie (8-9 razy w tygodniu). Pierwsze medale zdobyła w barwach rodzinnego Delfina Kalisz (Mistrzostwa Polski Seniorów, Podwójne Mistrzostwo Europy Juniorów i nowy Rekord Polski Seniorów).

Przez rozpad grupy treningowej podjęła decyzję o wyjeździe do Gorzowa Wielkopolskiego (MKP Słowianka Gorzów Wielkopolski). Tam ukończyła liceum z wyróżnieniem i na dobre wkroczyła w seniorskie pływanie. Obecnie trenuje w klubie MKS Juvenia Wrocław pod okiem Grzegorza Widanki.

 

Mimo miłości do sportu, zawsze ważna była dla niej inwestycja w edukację. Ukończyła Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu, a aktualnie jest już doktorantką na tej samej uczelni.

Więcej informacji: https://pl-pl.facebook.com/alicjatchorz/