Muzeum Powstania Warszawskiego

Dbając o polskie dziedzictwo i pamięć historyczną, PGE od 2016 roku jest Partnerem Muzeum Powstania Warszawskiego. Inicjatorem powstania Muzeum w 2003 roku był Lech Kaczyński ówczesny prezydent stolicy, który chciał utworzenia nowoczesnego muzeum podobnego do tego typu obiektów na świecie, które pozwala przybliżyć widza do źródła historycznego i eksponatu poprzez odpowiednią prezentację. Zaprojektowana ekspozycja muzealna w niepowtarzalny sposób oddziałuje obrazem, światłem i dźwiękiem, a aranżacja wnętrz i wykorzystanie efektów multimedialnych przybliżają zwiedzającym powstańczą rzeczywistość. Wytyczona trasa przedstawia chronologię wydarzeń i prowadzi przez poszczególne sale tematyczne. Ekspozycje wzbudzają ogromne emocje ponieważ pokazują zwykłych ludzi, którzy musieli zmierzyć się z trudną rzeczywistością.

Filharmonia Narodowa w Warszawie

2019-11-29_koncert_009.jpg

PGE Polska Grupa Energetyczna jest Mecenasem Filharmonii Narodowej w Warszawie od 2012 roku a od 2016 roku swoim patronatem objęła również cykl koncertów dla dzieci „Poranki i Popołudnia dla Małych Melomanów”.

To między innymi dzięki mecenatowi PGE, Filharmonia Narodowa może realizować koncerty na najwyższym poziomie i gościć najwybitniejszych artystów.

Wsparcie polskiej kultury wysokiej to ważny element naszego zaangażowania w promocję polskiej muzyki i pielęgnację polskich tradycji. Jako Grupa jesteśmy sponsorami filharmonii w różnych miastach Polski m.in. Polskiej Filharmonii Bałtyckiej im. Fryderyka Chopina w Gdańsku, Filharmonii  Krakowskiej im. Karola Szymanowskiego, Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu oraz Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej.

Festiwal Muzyczny w Łańcucie

Historia Festiwalu Muzycznego w Łańcucie sięga 1961 roku. Od wielu lat Festiwal jest stałym punktem w kalendarium melomanów z całego świata. Wydarzenie skupiające międzynarodową publiczność ma ugruntowaną renomę, a każdego roku program obfituje w nazwiska cenionych osobistości.