Początek naszej współpracy to z reguły przyłącze energetyczne. Osoby prywatne, które budują domy, czy deweloperzy, budujący budynki mieszkalne, instytucje tworzące gmachy publiczne – wszyscy oni muszą najpierw przyłączyć się do naszej sieci dystrybucyjnej, którą w ramach Grupy PGE zarządza PGE Dystrybucja. Po podpisaniu umowy i wybudowaniu przyłącza stajesz się naszym klientem dystrybucyjnym. 

Wygodę i dostępność naszych usług dla klientów zapewniają przede wszystkim stacjonarne Biura Obsługi Klienta. W całej Polsce funkcjonuje 56 takich biur w ramach działalności PGE Dystrybucji i 60 PGE Obrót. Ta druga spółka oferuje sprzedaż energii elektrycznej nawet tym klientom, których nie obejmuje zasięg sieci dystrybucyjnej Grupy PGE. Z osobnej oferty mogą skorzystać mieszkańcy Warszawy, którym sprzedaż energii proponuje kolejna spółka z Grupy PGE – Lumi. 

Profesjonalna obsługa

Tych, którzy chcą zostać naszymi klientami, otaczamy opieką już od momentu przekroczenia progu Biura Obsługi Klienta. Zajmują się tym osoby zatrudnione specjalnie w tym celu. Mają one zadbać, aby okres oczekiwania na obsługę był maksymalnie krótki, udzielają podstawowych informacji o procedurach i produktach, pomagają też w wypełnianiu dokumentów.

Mamy także coś i dla tych, którzy w trakcie wizyty w BOK-u preferują nowoczesne rozwiązania. Od 2016 roku w wybranych placówkach PGE Obrót na klientów czekają nowoczesne holohostessy - wirtualne postaci, które poprzez interakcję z klientem pomagają szybciej znaleźć odpowiedź na pytania związane z naszą firmą.

Wielu z naszych klientów to osoby niepełnosprawne, które mają problemy z poruszaniem się, nie słyszą lub nie mówią. Bardzo ważne jest dla nas, aby nasze biura były jak najlepiej dostosowane do ich potrzeb. Placówki PGE Obrót w znakomitej większości znajdują się na parterze i wyposażone są w podjazdy dla wózków inwalidzkich. Pracownicy 12 największych BOK-ów odbyli specjalistyczny kurs języka migowego, na którym poznali jego podstawy oraz słownictwo z dziedziny energetyki. Na bazie swoich doświadczeń opracowali oni studia przypadków najczęściej pojawiających się w ich zawodowej praktyce. Wszystkie stacjonarne placówki obsługi PGE Obrót dysponują lupami powiększającymi dla osób starszych i niedowidzących. Dzięki temu mogą oni swobodnie i przede wszystkim samodzielnie przeczytać dokumenty, zapoznając się dokładnie z treścią oferty czy umowy.

Ci, którzy nie są w stanie wyjść z domu z powodu choroby czy braku pełnej sprawności, też mogą na nas liczyć. Wystarczy zadzwonić na naszą Infolinię - 422 222 222– i skontaktować się z naszym pracownikiem, a wtedy wszystkie potrzebne dokumenty wyślemy pocztą.

Nowoczesne kanały komunikacji

mobilne-biuro-obslugi-klienta.jpg

Zdajemy sobie sprawę, że dla wielu osób, które chcą zostać naszymi klientami czy już nimi są, ale potrzebują się z nami skontaktować, dotarcie do najbliższego BOK-u oznacza czasem całkiem sporą wyprawę do innej miejscowości. Ale i dla nich mamy propozycję – od grudnia tego roku po Polsce jeździ nasze mobilne Biuro Obsługi Klienta. O tym, gdzie i kiedy będzie, można się dowiedzieć po wejściu na stronę https://zapewniamyenergie.pl/#mobilne-bok.

Dla tych, którzy wolą kanały zdalne, mamy Contact Center – obsługujące klientów od poniedziałku do piątku w godzinach 7-19 – oraz e-BOK, czyli Elektroniczne Biuro Obsługi Klienta – które pozwala na załatwienie wielu spraw w dogodnym dla nich czasie i miejscu z wykorzystaniem aplikacji komputerowej lub aplikacji w smartfonie. Na wskazaną przez siebie skrzynkę pocztową można też otrzymywać faktury za prąd. Jest to rozwiązanie i wygodne, i ekologiczne, bo dzięki niemu oszczędzamy papier, a więc i chronimy drzewa.

Można się z nami skontaktować poprzez Messengera, komunikator zintegrowany z Facebookiem, gdzie nasz chatbot, czyli internetowy doradca, umożliwi interaktywny wybór najkorzystniejszej i w pełni dopasowanej do potrzeb klienta oferty na zakup energii oraz dodatkowych usług. 

Można też po prostu do nas napisać ma adres serwis@gkpge.pl

Badanie satysfakcji klienta

Staramy się także, aby nasi klienci potrafili radzić sobie z nieuczciwymi sprzedawcami prądu. Dlatego też postaraliśmy się o certyfikat Kodeksu Dobrych Praktyk w ramach Towarzystwa Obrotu Energią.  Razem z TOE co roku bierzemy udział w ogólnopolskiej kampanii informacyjnej, mającej na celu ostrzeganie przed nieuczciwymi praktykami sprzedaży prądu i gazu na rynku, przygotowujemy pogadanki z seniorami, wreszcie dajemy możliwość weryfikacji sprzedawcy w Lumi.

Nie tylko staramy się jak najmocniej otoczyć opieką wszystkich naszych klientów, ale również badamy, jakie efekty dają nasze działania. Prowadzimy badania satysfakcji, aby dowiedzieć się, co musimy jeszcze poprawić i jakie rozwiązania wprowadzić, aby między nami a naszymi klientami przepływała wyłącznie dobra energia.