Meta Pixel script image

 

PGE Największa Lekcja WF-u

W 2023 roku odbyła już 9 edycja spektakularnej lekcji wychowania fizycznego,  którą organizujemy wraz ze sportową drużyną Stowarzyszenia Akademia Sportu Artura Siódmiaka - byłego reprezentanta Polski w piłce ręcznej i m.in. wicemistrza świata z 2007 roku.

W edycji 2023 udział wzięło łącznie ponad 2000  uczestników – uczniów szkół podstawowych oraz 100 wolontariuszy, w tym młodzież ze szkół ponadpodstawowych.

Jak co roku, uczestnicy zostali podzieleni na kilkanaście grup trenujących w formie obwodów stacyjnych, dzięki czemu każdy mógł spróbować swoich sił w wielu konkurencjach i sprawdzić się w różnych zadaniach.

Zaangażowanie w „PGE Największą Lekcję WF-u” jest ważnym punktem w kalendarzu wydarzeń sponsoringowych wpisującym się w strategię Grupy PGE dot. wspierania sportu dzieci i młodzieży. Jako firma odpowiedzialna społecznie wychodzimy z założenia, że sport i aktywność fizyczna są niezwykle istotne dla rozwoju młodych ludzi, dlatego zachęcamy do podnoszenia fizycznej sprawności.

Wraz ze sportową ekipą Artura Siódmiaka wspólnie dążymy by zbudować w dzieciach przekonanie, że ruch i aktywność to fajny sposób spędzania czasu wolnego. Jako partner polskiego sportu i animator rozwoju kultury fizycznej dzieci i młodzieży wierzymy, że w przypadku najmłodszych regularne zajęcia sportowe mają ogromny wpływ na ich prawidłowy rozwój, wyższą samoocenę czy zdolność nawiązywania relacji.

 

PGE Szkolne Lekcje WF-u

W 2022 roku rozszerzyliśmy współpracę ze Stowarzyszeniem Akademia Sportu Artura Siódmiaka rozpoczynając cykl "Szkolnych Lekcji WF-u", czyli wyjątkowych lekcji w formie dobrej zabawy pod okiem wykwalifikowanych trenerów. Celem projektu jest zachęcenie uczniów szkół podstawowych z mniejszych ośrodków do regularnego uczestnictwa w szkolnych zajęciach WF-u i podnoszenia fizycznej sprawności. 

W 2023 roku "PGE Szkolne Lekcje WF-u" odbyły się Siemieniu, Parczewie, Białej Podlaskiej, Siemiatyczach, Siechnicach i Pławnicy.

 

 

PGE Letnia Największa Lekcja WF-u

W czerwcu 2023 roku zorganizowaliśmy po raz pierwszy "PGE Letnią Największą Lekcję WF-u", czyli letnią odmianę zimowej lekcji, która już od 9 lat odbywa się pod koniec roku kalendarzowego.

W przededniu wakacji na plaży w Gdańsku (Brzeźno) ponad 600 uczniów z 13 szkół podstawowych na specjalnie przygotowanych na piasku stacjach multisportowych spróbowało swoich sił w plażowej piłce ręcznej oraz konkurencjach ogólnorozwojowych.