Meta Pixel script image

SEMP Ursynów (Warszawa)

W Klubie trenuje ponad 500 zawodników w kilkunastu zespołach pod okiem blisko 30 trenerów z licencjami UEFA. Drużyny zajmują czołowe miejsca w rozgrywkach Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej, osiągając sukcesy w turniejach rozgrywanych zarówno w kraju jak i za granicą.

Celem Stowarzyszenia jest upowszechnianie kultury fizycznej i sportu, a w szczególności harmonijny rozwój dzieci i młodzieży oraz kształtowanie prozdrowotnego stylu życia. Ważnymi elementami szkolenia jest również nauka współdziałania w grupie, rozwijanie ogólnej sprawności fizycznej, doskonalenie elementów technicznych i taktycznych.

Założycielem klubu był wychowawca polskich trenerów, legendarny Rudolf Kapera. Od blisko 30 lat KS SEMP działa na terenie warszawskiej dzielnicy Ursynów.

Kilkunastu zawodników KS SEMP trafiło do reprezentacji Warszawy i Mazowsza, wielu zasiliło szeregi Legii Warszawa, a najzdolniejsi znaleźli nawet miejsce w młodzieżowych reprezentacjach Polski. Najsłynniejszy wychowanek – Kacper Tobiasz, występujący obecnie w barwach Legii Warszawa.  Podstawą tych sukcesów jest doskonała kadra pedagogiczna i trenerska oraz baza treningowa.