Meta Pixel script image

MLKS Józefovia Józefów

Obecnie nadświdrzański klub, funkcjonujący pod nazwą MLKS Józefovia, jest jednym z najstarszych stowarzyszeń działających nieprzerwanie na terenie miasta, a w 2021 roku świętował 70-lecie.

Dziś Miejski Ludowy Klub Sportowy Józefovia to m. in. dwie drużyny seniorskie, akademia licząca 450 regularnie trenujących zawodników oraz 20 trenerów zaangażowanych w ich rozwój. I to właśnie ciągły rozwój akademii jest najważniejszym długoterminowym celem klubu znad Świdra.

Akademia liczy 11 roczników reprezentujących Józefovię w mazowieckich ligach i turniejach. Ponadto co roku józefowskie drużyny biorą udział w obozach sportowych.

W 2019 roku wystartowało także piłkarskie przedszkole. Są to zajęcia piłkarskie dla dzieci w wieku od 4 do 7 lat. Celem jest kształtowanie sportowych i zdrowotnych nawyków wśród najmłodszych poprzez zajęcia sportowe pod okiem naszych trenerów.

Początki Klubu to 1951 rok kiedy to powstał jednosekcyjny klubik LZS Rycice, którego nazwa pochodziła od wsi, będącej dziś najstarszą dzielnicą Józefowa. Założyciel Kazimierz Charłampowicz, wspierający swój ukochany klub, pewnie nie spodziewał się, jak rozwinie się jego „dzieło".