Meta Pixel script image

KS Polonia Bystrzyca Kłodzka

Klub Sportowy Polonia Bystrzyca Kłodzka powstał w 1952 roku i nieprzerwanie do dzisiaj z sukcesami występuje w rozgrywkach Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej w każdej kategorii wiekowej.

W roku 2022 obchodził swoje 70-lecie, które zostało spuentowane wielkim wydarzeniem jakim był przyjazd do zaledwie 10-tysięcznego miasta WKS Śląsk Wrocław. Były mistrz Polski zmierzył się w towarzyskim meczu z drużyną seniorów Polonii Bystrzyca Kłodzka. Wydarzenie to przyciągnęło na stadion przy Mickiewicza 14 bardzo dużą rzeszę kibiców nie tylko z Bystrzycy Kłodzkiej, ale i z okolicznych miejscowości.

Dzięki wsparciu Grupy PGE bystrzycka Polonia jest coraz bardziej rozpoznawalna w środowisku piłkarskim i wzbudza zainteresowanie topowych klubów takich jak 1-ligowa Miedź Legnica, która zaprosiła na testy do swojej Akademii Piłkarskiej aż 8 młodych zawodników szkolących się na co dzień w drużynach młodzieżowych Polonii. W niedalekiej przyszłości planowane jest podpisanie umowy Partnerskiej z topową Akademią Piłkarską w województwie, aby jeszcze bardziej promować zdolną młodzież, której w Bystrzycy Kłodzkiej i okolicach nie brakuje.

Aktualnie w swoich strukturach Klub posiada aż 8 zespołów. Dwie drużyny seniorskie w odpowiednio Lidze Okręgowej oraz B Klasie. Natomiast Szkółka Piłkarska Polonii, która działa pod szyldem PGE Junior, szkoli dzieci i młodzież w zespołach Juniorów Starszych, Trampkarzy, Młodzików (dwa zespoły), Orlików oraz Żaków. Również w strukturach Szkółki Piłkarskiej planowane jest otworzenie kolejnych kategorii wiekowych.