Meta Pixel script image

Akademia Piłkarska Granica Bogatynia

PGE Akademia Piłkarska Granica Bogatynia szkoli 170 młodych zawodników w 10 zespołach, w kategoriach wiekowych od U5 do U19. Zawodnicy od maluchów do juniorów starszych biorą udział w turniejach rozgrywanych w Polsce i za granicą, a starsze kategorie wiekowe rozgrywają mecze ligowe w województwie dolnośląskim. Dzieci i młodzież z akademii regularnie wyjeżdża na obozy przygotowawcze w Polsce i za granicą (Hiszpania, Francja).

Od sierpnia 2021 roku PGE AP Granica Bogatynia ściśle współpracuje z klubami z Czech oraz Niemiec w ramach międzynarodowego trójkąta piłkarskiego - "Trzech klubów z trzech państw - Polski, Czech oraz Niemiec". Dzięki tej inicjatywie zawodnicy poszczególnych kategorii wiekowych konfrontują swoje umiejętności oraz doskonalą swoje umiejętności poprzez cyklicznie rozgrywane mecze. Celem jest podniesienie jakości procesu przygotowawczego młodzieży wszystkich trzech klubów oraz nawiązanie przyjaznych relacji w mikroregionie przygranicznym.

Akademia współpracuje także z akademiami klubów z czeskiej pierwszej ligi: FC Slovanem Liberec i FK Jablonec.  Od listopada 2023 roku PGE AP Granica Bogatynia nawiązała ścisłą współpracę z akademią ekstraklasowej Warty Poznań stając się jednocześnie jej klubem partnerskim.