PGE Dumni z Historii

Sponsorujemy

Muzeum Narodowe w Warszawie

Muzeum Narodowe w Warszawie

Od 160 lat Muzeum Narodowe w Warszawie to jedna z najważniejszych instytucji kultury w Polsce, a Galeria Sztuki XIX wieku, której Mecenasem jest PGE, prezentuje  zbiory najwybitniejszych polskich artystów.

KALENDARIUM WYDARZEŃ

Czytaj więcej
wawel-kafelek

Zamek Królewski na Wawelu

Zamek Królewski na Wawelu zgodnie z nową strategią „Wawel Otwarty”, zmienia nie tylko historyczny wystrój, ale także sposób prezentacji cennych zabytków ze słynnymi arrasami czy Szczerbcem (mieczem koronacyjnym królów Polski) na czele.

KALENDARIUM WYDARZEŃ

Czytaj więcej
kafel-wlasciwy

Muzeum Narodowe w Lublinie

Jedna z najstarszych i największych instytucji kultury we wschodniej Polsce.  To tutaj - w murach  lubelskiego zamku - w 1569 roku przypieczętowano akt połączenia Polski i Litwy w Rzeczpospolitą Obojga Narodów, o czym przypomną obraz Jana Matejki "Unia Lubelska”, prezentowany w lubelskim muzeum.

KALENDARIUM WYDARZEŃ

Czytaj więcej
mpw-1

Muzeum Powstania Warszawskiego

Wyjątkowe miejsce na mapie kulturalnej Warszawy.  Nowoczesne muzeum historyczne upamiętniające największą akcję zbrojną podziemia podczas II wojny światowej. Multimedialne wystawy Muzeum Powstania Warszawskiego odwiedza rocznie ponad pół miliona osób.

KALENDARIUM WYDARZEŃ

Czytaj więcej
muzeum_narodowe_gdansk_kafelek

Muzeum Narodowe w Gdańsku

Jedna z najstarszych instytucji muzealniczych w Polsce. Muzeum powstało w 1870 roku, a dziś zbiory liczą około 62 tysiące obiektów, od sztuki dawnej po współczesną. Obejmują malarstwo, rzeźbę, rysunki, ryciny, tkaniny, fotografie, a także przedmioty sztuki użytkowej, wzornictwo czy meble.

KALENDARIUM WYDARZEŃ

Czytaj więcej
mnkielce_palac_ogrod_kafelek

Muzeum Narodowe w Kielcach

Muzeum Narodowe w Kielcach ma główną siedzibę w Dawnym Pałacu Biskupów Krakowskich, jednej z najwspanialszych i najlepiej zachowanych rezydencji z epoki Wazów. W kolekcji muzeum znajdują się cenne eksponaty z dziedziny malarstwa, rzemiosła artystycznego, sztuki ludowej, literatury, archeologii i przyrody. Muzeum posiada pięć oddziałów, z których trzy mają status Pomnika Historii.

KALENDARIUM WYDARZEŃ

Czytaj więcej
muzeum_dzieci_polskich_kafelek

Muzeum Dzieci Polskich – ofiar totalitaryzmu

Muzeum ma na celu upamiętnianie najmłodszych ofiar dwudziestowiecznych reżimów totalitarnych: dzieci zamordowanych, więzionych lub przesiedlanych w wyniku realizacji zbrodniczej polityki niemieckiej III Rzeszy oraz Związku Sowieckiego.

KALENDARIUM WYDARZEŃ

Czytaj więcej
energetycy_w_powstaniu_kafelek

"Energetycy w Powstaniu"

Co roku PGE włącza się w obchody rocznicy Powstania Warszawskiego organizując uroczystość „Energetycy w Powstaniu” w hołdzie Bohaterom Elektrowni Powiśle.

KOMUNIKAT PRASOWY

Czytaj więcej