Meta Pixel script image

PGE Nowy Poziom Polskiej Ligi Esportowej

 

 

Jednym z filarów działalności Polskiej Ligi Esportowej jest edukacja i rozwój kompetencji zawodników esportowych. W 2022 roku powstała przestrzeń edukacyjno-esportową, w której młodzi gracze amatorzy mogliby zacząć swoją przygodę z profesjonalnymi rozgrywkami - PLE: Nowy Poziom. To pierwsze w Polsce masowe rozgrywki osadzone w profesjonalnej strukturze Polskiej Ligi Esportowej. Projekt skierowany jest  do graczy amatorów, którzy nie wiedzieli gdzie, jak i od czego zacząć. To odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie edukacji w temacie rozpoczęcia przygody z esportem i gamingiem, która pojawiła się w społeczeństwie po okresie pandemii.

 

W ramach tego powstała pionierska sieć rozgrywek na poziomie graczy-amatorów, która ma na celu oddolne budowanie struktur polskiej sceny esportowej. W premierowej edycji PLE postawiła na cztery tytuły: Counter-Strike: Global Offensive, VALORANT, Clash Royale oraz FIFA23. Ponadto zaproszono do współpracy ambasadorów, którzy swoim doświadczeniem, zdobytym  na scenach największych turniejów esportowych świata, promują zapisy do turnieju, wspierać młodych zawodników, a także rozwijać ich kompetencje.

Nowy Poziom to odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie graczy na stworzenie miejsca do rywalizacji i nauki. Tak jak sport tradycyjny ma swoją strukturę, zaplecze i kompletną infrastrukturę, tak i branża esportowa zasługuje na dynamiczny rozwój w tym zakresie, który będzie realizował potrzeby graczy i fanów, ale także będzie impulsem do rozwoju ośrodków regionalnych w kontekście esportu.

 

AMBASADORZY PROJEKTU:

- Bartosz “bejott” Jakubowski - weteran sceny FIFA, od lat zaliczany do ścisłej czołówki krajowych gracz. Wielokrotny reprezentant Polski i mistrz kraju. Pierwszy tytuł najlepszego gracza nad Wisłą zdobył w 2011 roku w FIFA 12. W 2022 roku był członkiem reprezentacji Polski, która zdobyła wicemistrzostwo świata.

- Marcin “PowP” Lepczyński - jedna z głównych twarzy gier mobilnych w Polsce. Komentator, twórca contentu i jeden z najpopularniejszych twórców w grach mobilnych. W przeszłości odpowiedzialny był za organizację najważniejszej ligi Clash Royale w naszym kraju.