Sponsorujemy

 

ple640

PGE Dywizja Mistrzowska Polskiej Ligi Esportowej

Polska Liga Esportowa to największy polski organizator rozgrywek esportowych. Od lat ma ugruntowana pozycję na rynku esportowym, organizując rozgrywki przyciągające miliony widzów. Razem z PGE wspiera i inicjuje profesjonalizację branży esportowej w Polsce, prowadzi także działania edukacyjne oraz CSR.

Zaangażowanie PGE we wspieranie Polskiej Ligi Esportowej  sprawiło, że marka PGE stała się bardzo rozpoznawalna w środowisku gamingowym, zwłaszcza wśród młodych ludzi.

Głównymi turniejami Polskiej Ligi Esportowej są rozgrywki PGE Dywizji Mistrzowskiej, Superpucharu, a od 2022 roku – międzynarodowe zawody Valorant East: United, które odbędą się w 21 krajach Europy Środkowo-Wschodniej. Pula finansowa na sezon 2022 wynosi 1 mln złotych.

Czytaj więcej
turow-miniaturka

PGE Turów Zgorzelec Esport

Klub posiada łącznie cztery esportowe drużyny. Główny skład rywalizuje w PGE Dywizji Mistrzowskiej Polskiej Ligi Sportowej, w lidze ESEA Main oraz regionalnych kwalifikacjach do większych turniejów. Skład Rainbow Six Siege bierze udział w największych turniejach w Polsce, takich jak Polish Winter Cup. W ramach sekcji esportowej działają także dwie drużyny Akademii CS:GO. Sekcja esportowa PGE Turowa Zgorzelec stale się rozwija. W 2022 roku planowane jest m.in. otwarcie specjalnej strefy esportu na PGE Turów Arenie.

Czytaj więcej