Meta Pixel script image

Sponsorujemy

 

pge_dm_ple_kafelek

PGE Dywizja Mistrzowska Polskiej Ligi Esportowej

Polska Liga Esportowa to największy polski organizator rozgrywek esportowych. Od lat ma ugruntowana pozycję na rynku esportowym, organizując rozgrywki przyciągające miliony widzów. Razem z PGE wspiera i inicjuje profesjonalizację branży esportowej w Polsce, prowadzi także działania edukacyjne oraz CSR.

Zaangażowanie PGE we wspieranie Polskiej Ligi Esportowej  sprawiło, że marka PGE stała się bardzo rozpoznawalna w środowisku gamingowym, zwłaszcza wśród młodych ludzi.

Głównymi turniejami Polskiej Ligi Esportowej są rozgrywki PGE Dywizji Mistrzowskiej, Superpucharu, a od 2022 roku – międzynarodowe zawody Valorant East: United, które odbędą się w 21 krajach Europy Środkowo-Wschodniej.

Czytaj więcej
turow-miniaturka

PGE Turów Zgorzelec Esport

Zawodnicy e-sportowej sekcji PGE Turowa Zgorzelec występują m.in. w rozgrywkach Polskiej Ligi Esportowej i ESEA. Aktualnie Klub reprezentuje drużyna grająca grę w Counter Strike 2. Sekcja esportowa PGE Turowa Zgorzelec stale się rozwija, czego dowodem jest II miejsce w rozgrywkach Polskiej Ligi Esportowej sezonu 2023, wysokie stabilne miejsce w rankingu polskich drużyn Counter Strike 2, a także pozycja w rankingu HLTV  – około 80. miejsce na świecie. Od 2022 roku zawodnicy reprezentujący PGE Turów Zgorzelec mogą korzystać z dedykowanej specjalnej strefy esportu utworzonej na PGE Turów Arenie w Zgorzelcu.

Czytaj więcej
pge_nowy_poziom_ple_wywiad

PGE Nowy Poziom Polskiej Ligi Esportowej

W 2022 roku powstała przestrzeń edukacyjno-esportowa, w której młodzi gracze amatorzy mogliby zacząć swoją przygodę z profesjonalnymi rozgrywkami - PLE: Nowy Poziom. To pierwsze w Polsce masowe rozgrywki osadzone w profesjonalnej strukturze Polskiej Ligi Esportowej. Projekt skierowany jest  do graczy amatorów, którzy nie wiedzieli gdzie, jak i od czego zacząć. To odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie edukacji w temacie rozpoczęcia przygody z esportem i gamingiem, która pojawiła się w społeczeństwie po okresie pandemii.

Czytaj więcej