Sponsorujemy

 

PGE Dywizja Mistrzowska Polskiej Ligi Esportowej

Polska Liga Esportowa to największy polski organizator rozgrywek esportowych. Od lat ma ugruntowana pozycję na rynku esportowym, organizując rozgrywki przyciągające miliony widzów. Razem z PGE wspiera i inicjuje profesjonalizację branży esportowej w Polsce, prowadzi także działania edukacyjne oraz CSR.

Zaangażowanie PGE we wspieranie Polskiej Ligi Esportowej  sprawiło, że marka PGE stała się bardzo rozpoznawalna w środowisku gamingowym, zwłaszcza wśród młodych ludzi.

Głównymi turniejami Polskiej Ligi Esportowej są rozgrywki PGE Dywizji Mistrzowskiej, Superpucharu, a od 2022 roku – międzynarodowe zawody Valorant East: United, które odbędą się w 21 krajach Europy Środkowo-Wschodniej. Pula finansowa na sezon 2022 wynosi 1 mln złotych.

Czytaj więcej

PGE Turów Zgorzelec Esport

Klub posiada łącznie cztery esportowe drużyny. Główny skład rywalizuje w PGE Dywizji Mistrzowskiej Polskiej Ligi Sportowej, w lidze ESEA Main oraz regionalnych kwalifikacjach do większych turniejów. Skład Rainbow Six Siege bierze udział w największych turniejach w Polsce, takich jak Polish Winter Cup. W ramach sekcji esportowej działają także dwie drużyny Akademii CS:GO. Sekcja esportowa PGE Turowa Zgorzelec stale się rozwija. W 2022 roku planowane jest m.in. otwarcie specjalnej strefy esportu na PGE Turów Arenie.

Czytaj więcej