Pracownicy PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna po raz kolejny chcą pomóc podopiecznym DPS w Nowym Czarnowie, w którym mieszka ponad 100 niepełnosprawnych osób. Zespół chce przygotować salę do terapii sensorycznej. Będzie to przestrzeń, która wesprze rehabilitację podopiecznych. Powinny się w niej znajdować sprzęty oddziałujące na wszystkie zmysły podopiecznych – wzrok, zapach, dotyk, słuch. Aby wyposażenie sali było jak najbardziej różnorodne i efektywne, potrzebne są jednak dodatkowe fundusze. 

- Oczywiście, zależy nam na zebraniu dodatkowych środków po to, żeby sala, którą chcemy przygotować, mogła jak najlepiej zaspokoić potrzeby podopiecznych i umożliwić im jak najlepszą rehabilitację. Ale przede wszystkim chcemy pokazać mieszkańcom Gryfina, że w naszym najbliższym otoczeniu są również osoby z niepełnosprawnościami. Podopieczni DPS byli gospodarzami i uczestnikami tego wydarzenia, bo chcieliśmy żeby była to okazja do poznania się nawzajem – mówi Iwona Szostak, liderka zespołu wolontariackiego.

Jest to już drugi projekt realizowany przez wolontariuszy PGE na rzecz podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Nowym Czarnowie, znajdującego się w bezpośrednim sąsiedztwie Zespołu Elektrowni Dolna Odra. Od ponad roku wolontariusze PGE dają podopiecznym swój czas, pomagając w rehabilitacji, organizując wspólne wycieczki oraz wydarzenia okolicznościowe. W ubiegłym roku wolontariusze PGE przygotowali salę do rehabilitacji ruchowej, w której znalazły się maty gimnastyczne, bieżnia, steper i rowerki. W sierpniu zorganizowali w Gryfinie podobną imprezę, w której uczestniczyło ok. 800 osób. Uczestnicy mogli obejrzeć występy artystyczne, przejechać się na koniu, obejrzeć wóz strażacki, spróbować pysznego ciasta.

Dzięki hojności mieszkańców Gryfina w tym roku udało się zebrać 2370 zł, które zostaną przeznaczone na dodatkowe wyposażenie sali terapii sensorycznej.

 

Zdjęcia: Artur Dusza