Początek września to wyjątkowy czas dla wszystkich uczniów, ale szczególnie ważny dla pierwszaków, którzy rozpoczynają swoją przygodę ze szkołą. To właśnie na nich co roku czekają wspaniałe wyprawki. W przekazanych tornistrach znajdują się również najpotrzebniejsze przybory szkolne, m.in. zeszyty, piórniki, kredki, farby, pędzelki, kolorowy papier i plastelina. Dodatkowo każde dziecko otrzymało odblaskowego misia, dzięki któremu będzie widoczne na drodze i będzie mogło bezpiecznie chodzić do szkoły.

Tornistry trafiły do dzieci z 9 województw: lubelskiego, lubuskiego, łódzkiego, mazowieckiego, podkarpackiego, podlaskiego, pomorskiego, świętokrzyskiego i warmińsko-mazurskiego. Najbardziej potrzebujące rodziny zostały wskazane przez miejskie i gminne ośrodki pomocy. 

 

Początek września to wyjątkowy czas dla wszystkich uczniów, ale szczególnie ważny jest on dla pierwszaków, którzy rozpoczynają swoją przygodę ze szkołą. To właśnie dla nich przygotowaliśmy specjalną niespodziankę.

Ponad 3 500 uczniów otrzymało kolorowe plecaki, w których znajdują się również najpotrzebniejsze przybory szkolne, m.in. zeszyty, kredki, farby, pędzelki, kolorowy papier, plastelina, bibuła, nożyczki. Dodatkowo, do każdego plecaka dołączony jest odblaskowy miś, dzięki któremu dzieci będą widoczne na drogach i będą mogły bezpiecznie chodzić do i ze szkoły.

W tym roku energetyczne tornistry otrzymają dzieci z województw: lubelskiego, lubuskiego, łódzkiego, mazowieckiego, podkarpackiego, podlaskiego, pomorskiego, świętokrzyskiego i warmińsko-mazurskiego. W ramach akcji współpracowaliśmy z Miejskimi i Gminnymi Ośrodkami Pomocy, które pomagały nam dotrzeć do najbardziej potrzebujących rodzin.