Kapituła 6. edycji Wolontariatu Pracowniczego PGE wytypowała projekty, które otrzymają szansę na swój dalszy rozwój. Pomoc wolontariuszy dotrze aż do 21 różnych Beneficjentów! 

Dziękujemy wszystkim za tak aktywny udział w tegorocznej edycji Wolontariatu Pracowniczego PGE. Już po raz szósty pokazaliśmy, jak istotne jest niesienie pomocy drugiej osobie.

W tym roku konkurs został podzielony na dwie tury. W drugim etapie zgłosiliście 37 różnych pomysłów, z czego członkowie Kapituły wybrali 21 wniosków do realizacji. Lista wygląda następująco:

dsc00045.jpg

1. Marek Guzowski– PGE SA- Poprawa efektywności energetycznej i bezpieczeństwa instalacji elektrycznej w ośrodku Dom Betlejem Wspólnoty Chleb Życia w Warszawie.

2. Ewelina Maciączyk-Głąbek – PGE SA - Odnowienie świetlicy znajdującej się na terenie Szkoły Podstawowej nr 8 w Rybniku oraz budowanie świadomości dzieci na temat energetyki i jej wpływu na naszą planetę Ziemię.

3. Adrian Charzyński – PGE SA - Prosta sprawa - o ciężarze nauki.

4. Danuta Kowalczyk – PGE Obrót - "Nie ważne który jesteś na mecie, bo i tak jesteś lepszy od tych siedzących w domu".

5. Katarzyna Siemieniuk – PGE Obrót - Zorganizowanie ,,Żywej lekcji historii’’ dla dzieci przebywających na koloniach w Domu Polonii w Żytkiejmach. Wycieczka do Wilczego Szańca oraz do bunkrów Wermachtu w Mamerkach.

6. Krzysztof Pużuk – PGE Obrót - Zaadaptowanie garażu na warsztat przy ośrodku wychodzenia z bezdomności.

7. Marta Łępicka – PGE Obrót - "Prawda daje wybór, kłamstwo nie daje szans".

8. Piotr Brzeziński – PGE Dystrybucja - Energetyczna sala do zajęć gimnastycznych.

9. Tadeusz Strojny – PGE Dystrybucja - Poprawa efektywności energetycznej - zwiększenie komfortu i bezpieczeństwa pracy i nauki poprzez modernizację oświetlenia oraz szkolenie uczniów i personelu.

10. Zbigniew Łyżwa – PGE Dystrybucja - "Termowizja w diagnostyce krytycznych elementów sieci i instalacji elektroenergetycznych wsparciem ich bezpiecznej eksploatacji".

11. Daria Gwiazdowska – PGE Dystrybucja - Kreatywne Mosiaki.

12. Dorota Bojakowska – PGE GiEK - Bycie EKO - warunkiem przetrwania ludzkości.

13. Paulina Król-Migała – PGE GiEK - Przedszkolna Grupa Energii.. Prąd otacza mnie, a Ja - Przedszkolak to wiem.

14. Wojciech Sawicki – PGE GiEK - Wymiana oświetlenia na energooszczędne w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym. Przeprowadzenie zajęć warsztatowych dla uczniów niepełnosprawnych intelektualnie na temat kształtowania odpowiedzialnych nawyków związanych z efektywnością energetyczną oraz korzyści wynikających z oszczędzania energii w szkole i domu.

15. Karol Mateusiak – PGE GiEK - "Oaza zieleni - miejsce spokoju, harmonii i wyciszenia" - projekt realizowany na rzecz osób niepełnosprawnych”.

16. Dariusz Olechnik – PGE GiEK - "Z rakietą przy stole" .

17. Tomasz Tarnowski – PGE GiEK - "Z LED za pan brat".

18. Sylwester Ignatowicz – PGE GiEK - Podniesienie efektywności energetycznej pomieszczeń świetlicy wiejskiej w Opolnie Zdroju.

19. Andrzej Szostak – PGE GiEK - "LEDszkole".

20. Sylwia Korczak – PGE GiEK - Odtworzenie radiowęzła szkolnego oraz warsztaty korzystania z tego kanału komunikacji w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Gryfinie.

21. Andrzej Rumik - PGE Energia Odnawialna - Bolek i Lolek strażnicy mocy.

W składzie Kapituły znaleźli się:

  • Małgorzata Pietkun - Przewodnicząca Kapituły
  • Dorota Borkowska – Kanclerz Kapituły
  • Agnieszka Wysocka 
  • Michał Kucaj 
  • Anna Borkowska-Kniołek 

Wszystkim, którzy poświęcili swój czas i przygotowali projekty do tegorocznej edycji Wolontariatu serdecznie dziękujemy:-)  

To bardzo budujące, że tak duża społeczność Grupy chce angażować się w niesienie pomocy innym. Już dziś zachęcamy do wzięcia udziału w nadchodzących edycjach.

gkpge_fundacja_site