Jak działa kamera termowizyjna? W jaki sposób można z niej korzystać w branży energetycznej? Dzięki wolontariuszom PGE młodzież z Zespołu Szkół Technicznych im. Armii Krajowej w Skarżysku–Kamiennej poznała odpowiedzi na te pytania.

"Termowizja w diagnostyce krytycznych elementów sieci i instalacji elektroenergetycznych wsparciem ich bezpiecznej eksploatacji", to projekt realizowany przez wolontariuszy zatrudnionych w PGE Dystrybucja S.A. Oddział Skarżysko-Kamienna.

Celem projektu było poszerzenie wiedzy uczniów na temat nowoczesnych urządzeń, z których na co dzień korzystają pracownicy Oddziału Skarżysko-Kamienna, a tym samym rozbudowa oferty edukacyjnej szkoły oraz zakup pomocy dydaktycznych - kamer termowizyjnych wraz z wdrożeniem technicznym.

Najciekawszym elementem zajęć przeprowadzonych przez Wolontariuszy PGE, była możliwość użycia kamer i oglądania otoczenia „z perspektywy Predatora”. Mamy nadzieję, że uczniowie chętnie będą korzystać z nowego sprzętu i nabytej wiedzy podczas codziennej nauki.

Ostatnim etapem projektu była wizyta grupy uczniów na terenie stacji elektroenergetycznej wysokich napięć i testowanie nowych pomocy naukowych w terenie.

gkpge_fundacja_site